Co dávat pejskovi, když nechce jíst?

1868
30.7.13 13:55

Co dávat pejskovi, když nechce jíst?

Ahoj, prosím o radu, jsme už zoufalí,.. :,( minulý týden nám pes pokousal našeho psa…okamžitě jsme jeli k veterináři, ten udělal příslušná opatření..pejsek 2. den po pokousání normálně papal…ale asi po injekcích které dostával ( asi 4 denně) přestal papat..dokonce začal zvracet i z vody (asi se na lačný žaludek moc přepil)… :nevim: teď mu dávám co chvílí trošku sladké vody..tu vypije a neblinká…ale co to jídlo? Včera jsem mu dala trošku rýže a štávy..když jsem mu to dala do pusky tak to spapal..a dneska spapal maličko chleba s máslem a šunky..a co dál? Nemáte někdo něco, po čem by se rozpapal? Granule odmítá.. :? :,( jo a pak doktor nám řekl, že má horší jaterní testy a něco s ledvinama…pejsem má už skoro 11let :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58587
30.7.13 13:57

@Telny vytrvala bych v té rýži, malinko do toho šupla konzervu, ale jen fakt málo.. náš psík byl rýží krmený skoro 3 měsíce, než začal sám žrát.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1868
30.7.13 14:00

@martina.se Včera ji hezky spapal a dneska mám rýži všude, jen né pejsek v tlamě :,( achjo..já si právě myslím, že vždycky jak příjdeme od veterináře, že se mu přitíží…asi po těch injekcích…(4 denně)…a váš pejsek je už v pořádku? :) a 3 měsíce? ty bláho…náš byl pořádný žroutík a ted nic :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58587
30.7.13 14:02

@Telny on už je to psí dědeček, ale ano, dal se dokupy.. taky jsme dávali piškoty máčené v odvaru z rýže a pod.. každý psík je jiný, pokud takhle reaguje na injekce, tak to proberte s vetem, jestli není jiná možnost.. jinak existuje i psí výživa, ale to fakt přes dr, nám psal jakýs roztok :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175

Jj, určitě rýže, plus něčím ovonět, krom konzervy třeba i kouskem masa (ale taky malinko)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235

Chleba mu nedávej. Pes ho neumí strávit a dost mu to kazí zažívání :roll: ani máslo a šunka není zrovna vhodná strava, pak se to samozřejmě projevuje na zdraví jeho orgánů.
Osvědčená, snadno stravitelná dieta je vařené kuřecí maso s rýží (ani jedno nesolit, nekořenit).
Pokud má špatná játra a ledviny, je možné, že zvrací proto, že mu selhávají :( dobré by bylo udělat biochemický rozbor krve, ten by ukázal, jestli ještě zvládají fungovat (mohly se pokazit jako následek těch injekcí, léky se odbourávají právě v játrech a ledvinách).
Selhávání orgánů je velice kruté a bolestivé, nepodcenila bych ten krevní rozbor.
Pokud vodu s cukrem, tak jedině s glukopurem (hroznový cukr), rozhodně ne s klasickým nebo třtinovým.
Na regeneraci jater je dobré dávat b-komplex, ale protože neznám váhu tvého psa, tak nevím, kolik mu dát denně, poradí ti vet (jsou ale i účinnější přípravky pro regeneraci jater a ledvin).

Příspěvek upraven 30.07.13 v 14:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1868
30.7.13 14:06

@martina.se veterinář nám na to nic neřekl.. :nevim: a třeba vývar a v tom rozmixovat trochu rýže? :nevim:

@Any83 Chleba snědl jenom maličko…rozbory mu dělal doktor včera, jen řekl, že má zvýšené hodnoty těch jater a ledvin..nic jiného… :nevim: a od včerejška nezvracel…on zvracel jenom, když se hodně přepil vody…a dávám mu vodu nebo černý čaj s glukozou (tu nám dal doktor) nebo s tím glukopurem no..to on hezky vypije a nic mu z toho není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4960
30.7.13 14:06

Dávala bych kuřecí s rýží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1868
30.7.13 14:07

@Pirrippi Kuře a rýži plive všude okolo… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
30.7.13 14:10

Nasi fence ktera uz mela taky leta jsme kdyz nechtela jist davali Nutridrink. S doktorem jsme domluvili kolik ho davat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
30.7.13 14:11

@Telny kup třeba zmražené stehenní kuřecí maso (prostě to nejlevnější, navíc pro psa je lepší, když krom svaloviny tam budou i šlachy, jeho tělo to potřebuje), povař, nakrájej na malé kousky, smíchej s vařenou rýží. Můžeš tu rýži uvařit i přímo ve vývaru, ale je možné, že to pak bude hodně mastné :nevim: záleží na kvalitě toho masa, tak aby z toho neměl pak průjem. Nejlepší asi bude, když rýži uvaříš zvlášť a pak to trochu tím vývarem přeliješ, aby to neměl tak suché.
Rýže by měla být hodně rozvařená, aby byla pro psa snadno stravitelná. Mixovat by nemělo být nutné, pokud nemá zranění na čelisti a krku. Klidně krm častěji než jste zvyklí, i 4×-5× denně, aby střeva stále pracovala. Až se pejsek zotaví, přejdete zpátky na klasické krmení 1-2× denně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1868
30.7.13 14:14

@Any83 zkusím mu to uvařit..já už jsem z toho fakt unavená, všecko co mu dám do pusky tak plive ven..co se nám daří, tak je to pití.. :,( a teda doufám, že mu nic neselhává.. :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
30.7.13 14:14

Ještě můžeš zkusit koupit plechovku tuňáka ve vlastní šťávě (ne v oleji), takovou tu úplně obyčejnou za dvacku a tu smíchat s rýží i s tou šťávou. To mně fungovalo i u fenky, které játra v důsledku neoperabilního nádoru selhávala opakovaně a trpěla nechutenstvím. Poměr bych dala třeba půl na půl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
30.7.13 14:15

@Telny a dal vám veterinář něco na regeneraci těch jater a ledvin? Jaké měl vlastně zranění?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
30.7.13 14:17

A co dostává v těch injekcích, antibiotika? Jak dlouho je bude dostávat? Může po tom trpět nechutenstvím, já osobně bych do něj jídlo nějak extra necpala, energii má zřejmě z té glukozy, tak nemá pocit hladu.
Zas bych se s ním tak neserinkala, abys pak z ruky nekrmila pesánka dalších několik let, oni si tu pozornost užívají a rychle si na to zvyknou.
Zkusila bych rýži s kuřecím vývarem, namočit granule a pokud by nechtěl, tak bych ho nechala být, až dostane hlad, tak si vezme - nicméně pokud bude nažbrundanej sladký vody, tak sinemyslím, že by ho nějaký enormní hlad donutil :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama