Co dávat téměř ročnímu dítěti všechno k jídlu?

137
10.3.20 23:02

Co dávat téměř ročnímu dítěti všechno k jídlu?

Hezký večer, já už nějak nevím, co mám malý dávat dál k jídlu. Dávám jí pořád to samý. Ráno UM, pak svačina jogurt s ovocem, pak masozeleninový příkrm k obědu, pak zase ovocný příkrm k svačině, pak kaše a před spaním UM. Občas jí dám do masozeleninového příkrmu vajíčko. Určitě by podle mě měla jíst už i jiné věci, ale nějak nevím co. Prosím poraďte. Jinak doted jsem jí dávala ovocné příkrmy jen kupované, ze skleničky, ale leze to do peněz, tak bych je dělala sama doma, ale na bio nevěřím a farmy poblíž prý používají taky hnojiva, takže to mám jako brát z normálního obchodu? Nebo kde nakupujete ovoce vy? Děkuju moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

182
10.3.20 23:10

Presnidavky delam ze 2 kg jablek + dalsi ovoce (banany, boruvky, merunky, hrusky…),rozvarim, pomixuju, naplnim si krabicky do mrazaku a pak vytahuju. Nakupuju normalne v obchode.Na snidani davame pecivo s margarinem na kousicky, svacina jogurt, obed k masozelenine uz prilohy (ryze, kuskus, jahly, pohanka, bulgur),odpoledne presnidavka nebo cerstve ovoce, susenky nebo krupky, vecere kase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
10.3.20 23:14

Ráno UM plus snídaně pečivo s tavenym sýrem například. Svačinka ovoce (banán, jabko, hruška atd) pokouše sama. Oběd to co máme my (krom smaženeho). Svačina jogurt. Večeře polévka. Je jí 26.3. rok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
10.3.20 23:31

Protože moc nesolíme, po roce dostával běžné jídlo, co jsme měli my. Ne smažené, ale když bylo dušené jídlo a rýže nebo těstoviny. Polévky. Lipánek. Domácí přesnídávky nebo prostě sezóní ovoce. Skleničku jsem měla doma pro jistotu na cesty, abych se nemusela bát, že si nedostaneme něco vhodného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
10.3.20 23:40

My jedeme metodu BLW, takže malá jí to co my, jen adekvátně upraveno pro ni - bez soli, cukru. Snažíme se jíst celkově lépe, takže ji opravdu vše co my. Dnes třeba ke snídani omeleta, cherry rajčata, mozzarela, jablko. K obědu sekana, bram.kase s mrkví a petrželkou, repikaty celer čerství i vareny. K večeři domácí jatrovka na česnekové bagete a vejce natvrdo. Během celého dne má 5 MM + v noci 2-5×. Svačiny zatím nedáváme, nechce je, raději mléko.

@Moctoresim tavenak ji vůbec nedavejte. Obsahuje tavici soli, které jsou špatně na kosti. V tak malém věku naprosto nevhodné. Lepší lučina nebo jiný čerstvý sýr s nízkým obsahem soli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
10.3.20 23:56

@VeruneckaSOS Kolem toho roka už jsem k obědu dávala to, co jsme jedli my (v adekvátní úpravě). K večeři pak kaši, chleba s máslem nebo pomazánkou nebo zbytek od oběda, případně naší večeři (záleží na tom, co jsem vařila a zda jsem vařila). Ke snídani jsem dávala jogurt. A ke snídaní, obědu a večeři jsem ještě obvykle dávala nějaké ovoce nebo zeleninu. Na svačinu přesnídávku nebo ovoce/zeleninu. Ovoce a zeleninu mám částečně z obchodu, částečně z naší zahrady a částečně ze zahrad příbuzných a známých, malou část pak volně z přírody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11965
11.3.20 03:47

Od cca roku vsechno co my. Obecne solim velice malo a myslim, ze stravu mame pomerne rozumnou. Ovoce jedly decka normalni syrove, krajela jsem, aby to slo pokousat. Kdyz mam bio, dostanou bio, kdyz ne, tak ne. Obe deti zboznuji banany, tam to treba ani nema cenu resit. S prvnim jsem to hrotila vic, s druhym uz moc ne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11965
11.3.20 03:49

Jinak vyborne jsou huste polevky, maso dusene do mekka, aby slo kousat, jakakoliv zelenina…testoviny, zapecene brambory, proste normalni strava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8061
11.3.20 06:29

Kolem roku už syn jedl to, co my, samozřejmě bez velkého množství soli a koření. K snídani chleba s máslem nebo Lučinou. Dopoledne ovoce, jogurt či přesnídávku, to samé odpoledne. Večeře pečivo s pomazánkou, šunkou a nebo polévky. Někdy, co zbylo od oběda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
565
11.3.20 06:37

Fakt tu někdo dává ročnímu dítěti taveňák nebo margarín? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3582
11.3.20 06:40
@Moctoresim píše:
Ráno UM plus snídaně pečivo s tavenym sýrem například. Svačinka ovoce (banán, jabko, hruška atd) pokouše sama. Oběd to co máme my (krom smaženeho). Svačina jogurt. Večeře polévka. Je jí 26.3. rok :)

tavený sýr? Děsivé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3582
11.3.20 07:03

Já dávala ráno na snídaní kaši (domácí rýžová, jáhlová, ovesná) nebo bílý jogurt s banánem, přesnidávkou, či domácí pribinák, nebo pudink rýžový třeba. Svačina dopol byla většinou přesnidávka, nebo banán, jablko, hruška (ovoce víceméně už jakékoliv v roce), obědy 3× maso, 3× zeleninový,1× žloutek. A různé kombinace zeleniny, masa (kuřecí, telecí, králičí, hovězí…), přílohy kuskusk, jáhly, pohanka, brambor, rýže, těstoviny. Odplední svačina byla třeba i UM, nebo zase ovoce, nebo mrkev s jablkem, nebo jogurt když nebyl ráno, okurka syrová, večeře byla hustá zeleninová polévka (jednodruhová, micháné, zahuštěné červenou čočkokou, nebo jen zelenina mixla) nebo i placky zeleninové v troubě.
Někdy ty svačiny byli třeba jen křupky kukuřičné a jablíčko. Večeře už občas pečivo s lučinou. Ale tak 1- 2× týdně, i nyní ve čtyřech letech ji učím že nemusí jen pečivo se večeřet.
A samozřejme ráno koelm 5 hodiny měla UM. Přes den před odpoledním spaním UM. A večer před spaním UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7765
11.3.20 07:43

Syn jí to co já a manžel. Teda má kolikrát dny kdy nesní nic. Ráno má UM 180ml, snídani ( kaši, jogurt, pečivo s pomazánkovým máslem, ovoce), svačina ( ovoce, nebo co zbylo ze snídaně), oběd ( to co máme my, jen samozřejmě méně solím, kořením, nedávám smažené, ), svačina ( ovoce, jogurt), večeře - stejné co měl k obědu nebo třeba obložený talíř ( vajíčko, sýr atd.). Před spaním má 180 ml UM, v noci 90 ml UM.

Ráda bych zavedla i třeba bábovku ke svačině, klidně bez cukru a nebo lívance, palačinku, ale on to moc nechce, takže se mi s tím nechce dělat. Na svačinky ven asi zkusím nějaké domácí sušenky. Ale prostě to moje dítě by jedlo jen ovoce :lol: kousky jí krásně, učí se jíst příborem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7215
11.3.20 07:43
@K92 píše:
Fakt tu někdo dává ročnímu dítěti taveňák nebo margarín? 8o

Bohužel asi jo 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7765