Co dáváte za doplňky, aby děti nebyly pořád nemocné?

24.2.20 09:33

Co dáváte aby děti nebyly pořád nemocné?

Dobrý den, mám dvě skolkove děti jedná je predskolacka 6 let a druhá chodí první rok do školky čerstvě 3 roky, a od prosince jsou pořád nemocné respektive ta mladší týden ve školce a dva týdny doma a většinou to pak od ní chytne i ta starší, v listopadu jsem nastoupila do nového zaměstnání a už jsem doslova zoufalá s toho že jsou holky pořád nemocne…???????? Jsem na ně sama takže když onemocní nemám koho kdo by mi je pohlídal????.doktorka mi poradila ať jim dávám imunotrofinu dávala jsem 2 měsíce a protože starší má problém s mluvením vyměnila jsem na mollers rybí olej ten je taky proti imunitě a na mluvení, ale jak sem psala už jsem zoufalá a nevím jestli nebyla na tu imunitu lepší ta imunotrofina a nebo jestli můžu dávat obojí najednou, popřípadě jestli by jste mi mohli napsat co dáváte vy svým dětem aby nebyly nemocné. dekuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12224
24.2.20 09:36

@Misha 32 řešila jsem tohle s dcerou, když nastoupila do školky, na alergologii dostala nějakou 3 měsíční imunitní kůru, bralo se to 2 měsíce, pak byla pauza a dobralo se. Bohužel nevím jak se to jmenovalo.
Moje holky berou preventan junior a celaskon a docela to pomáhá.
Zkoušela jsem imunoglukan, rakytník, martánky atd..a nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10942
24.2.20 09:37

@Misha 32 Chápu tvé zoufalství, nicméně věř, že toto je běžná školková praxe spousty dětí a máločím se to dá ovilvnit. Většina dětí si prostě v předškolním věku musí projít spoustou rýmiček, kašlů a dětských nemocí, aby pak měla slušnou imunitu později. Můžeš zkoušet všechno možné, vitamin C ve větších dávkách, beta-glukany, hlívu, echinaceu, otužování, homeopatika, wobenzym… dle mě ale povětšinou vyhozené penízky. Nejlepší je pestrá strava, hodně pohybu na vzduchu a chlad na spaní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3416
24.2.20 09:37

Nic zázračného neexistuje. Já dávám vitamíny C a D a probiotika. Sem tam betaglukan. Ale nejvíc pomáhá, když prostě nechodí do školky. Jakmile tam dorazí, jsou do pár dní zase na hromadě. Nejdyl kluci odchodili 3 týdny v září a 3 týdny v lednu. Jinal.vzdy týden školka a týden doma. Musí si tu imunitu prostě vybudovat, vyrůst. Zázraky se bohužel většinou nekonají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7498
24.2.20 09:52

Nepomáhá nic. Dávám oběma vitamín D, staršímu imunoglukan s vitamínem C a stejně to tahá že školky. To teplé počasí hlavně šíření těhle virů podporuje, takže je to letos o to horší. Zase musím říct, že naši to odnáší většinou jen lehkou virózou, občas k toku nějaká teplota. Když ve školce čtu, co tam vše lítá(momentálně spála a chřipka),tak jsem ráda, že přitáhne domů jen nachlazení. Ale je to otravné, teď se z toho dostal syn a včera začala sedmiměsíční dcera. Člověk je pořád zavřený doma, starší prudí, ale kvůli mladší nemůžeme ani na chvíli na procházku :nevim: :zed: ať už je jaro

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1502
24.2.20 09:55

Dávám dceři kolostrum, rybí tuk a vitamín C. Předtím místo kolostra dostávala Glukanka. Do školky chodí přes rok, nemocná byla jenom párkrát, ATB neměla vůbec. Chodí ale do soukromé školky, kde je ve skupince asi 10 dětí max, průměrně jich tam je tak 7 řekla bych. To asi dělá taky hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10942
24.2.20 10:00

@dickys Já bych jen chtěla dodat, že je to hrozně individuální a vlastně nevíš, zda tvoje dcera nemarodí díky tomu, co jí dáváš, nebo jen díky shodě náhod/vlastní vybudované imunitě. Moje dcera chodí do školky 3.rokem a v tom prvním, kdy chodila do soukromé s cca 5-10ti dětmi, měla nudli téměř nonstop. Za dva roky ve státní školce krom neštovic žádná absence (klepy klep). A nedávám jí vůbec nic, maximálně nějaké prošlé vitamíny, když nafásnu v práci jednou za rok :pankac: ;) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.20 10:03
@unuděná píše:
@Misha 32 Chápu tvé zoufalství, nicméně věř, že toto je běžná školková praxe spousty dětí a máločím se to dá ovilvnit. Většina dětí si prostě v předškolním věku musí projít spoustou rýmiček, kašlů a dětských nemocí, aby pak měla slušnou imunitu později. Můžeš zkoušet všechno možné, vitamin C ve větších dávkách, beta-glukany, hlívu, echinaceu, otužování, homeopatika, wobenzym… dle mě ale povětšinou vyhozené penízky. Nejlepší je pestrá strava, hodně pohybu na vzduchu a chlad na spaní ;)

Souhlas se vsim :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
667
24.2.20 10:03

Některé děti jsou trochu méně odolné a člověk s tím nic moc neudělá. Starší dcera byla více doma než ve školce a náchylná je dodnes. Nepomohlo nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
24.2.20 10:04

@lucynka25 ribomunyl nebo bronchovaxom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1502
24.2.20 10:10

@unuděná
To je jasné, to nevis nikdy, musela bys udělat studii na dvojčatech :lol: Zakladatelka se ptala, co dáváme dětem na imunitu, tak já dávám toto :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.20 10:14

@lucynka25 a to vás na tu alergologie poslala sama doktorka nebo jste si o to musela zažádat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
24.2.20 10:16

Mamka nám denně dávala jitrocel v medu nebo zázvor v medu. V životě jsem nebyla nemocná, ani já ani mi sourozenci, ani ve školce. Dcerám dávám denně zázvor v medu a taky nikdy nebyly nemocné, ani ve školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3342
24.2.20 10:16

Colostrum, mollers rybí tuk. A dcera trpěla na opary, od listopadu dávame bactoral. A tukám od té doby opar neměla. Prý pomáha na mikrofloru v dutině ustní, prý zabírá i na rýmy, kašle, záněty střešního ucha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10942
24.2.20 10:18

Jo a zkusit můžeš i probiotika. Imunita je střevní záležitostí. A určitě tím nic nezkazíš. My lékárníci si promneme ručky :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama