Co dáváte k jídlu 7 měsíčnímu miminku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ssamarka
Povídálka 27 příspěvků 22.08.19 15:26
Co dáváte k jídlu 7 měsíčnímu miminku

Ahoj paní doktorka mi řekla že musím dávat 7 měsíční dceři už příkrmy polívky, jogurty apod. Chci se zeptat co dáváte všechno k obědu a svačinám :-) nechce se mi dávat ty příkrmy ze skleniček děkuji za rady a názory :kytka:

Reakce:
mayunka
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 22.08.19 15:31

@Ssamarka Ahoj. Dávala jsem mrkev, brambor, bataty, brokolici, dýni, květák, červenou řepu. Různě kombinovala. Pak přidávala maso a přílohy. Je toho na netu ranec pro inspiraci. Jinak jogurt bily s bananem a pozdeji presnídávky. Příkrm zeleninový ze skleničky taky párkrát měl. Když nebyl čas třeba

Kriss Tina
Extra třída :D 12142 příspěvků 22.08.19 15:33

Tak si var to co je v těch sklenickach :D ale upřímně, pokud nemáš domácí zeleninu tak to nemá moc smysl :D zelenina co koupíš v krámu není tak kvalitni jako ta, ze které se ty skleničky dělají, když vezmu cenu tě zeleniny, potom i masa, práci a čas co u toho vaření strávím, tak zlaté skleničky :D plus teda starší syn mi domácí odmítal jist :D pokud nedáváš vůbec nic tak začni jedním druhem zeleniny, pak pridavej další. Jogurty, kasičky, Polívky atd bych dala až když budeš mít zavedeno aspoň několik druhů zeleniny :nevim:

Ssamarka
Povídálka 27 příspěvků 22.08.19 15:39

No to je právě ono nevím co je lepší jestli zelenina ve skleničce nebo koupená vlastní mám pouze mrkve a jahody. Zkoušely jsme brambory ty nechce zvedá se ji žaludek mrkev jo tu jí dýni taky. Co se týče polívek jaké jste dávaly? Kaše mi plive taky proto zkouším rady a typy tady :-) a ke svačině jste začínaly s čím? :kytka:

me-ow
Kecalka 282 příspěvků 22.08.19 15:51

Vařím I kupuji skleničky.

Třeba teď mám v mrazáku uvařené zelené lusky s avokadem a kuřecím masem a rýži. Rozmixovano, pak jen dám kousek másla a dobrý.

Nebo vývar dělám klasicky jako pro nás jen bez koření.

Kriss Tina
Extra třída :D 12142 příspěvků 22.08.19 16:06

@Ssamarka mrkev je fajn, tou se většinou začíná :) jahody bych první nedávala, ty jsou velký alergen. A vy nedávate ještě vůbec nic??

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 22.08.19 16:11

Na mrkev pozor, může miminko ucpat. Takže dávat postupně a je i dobré přidat trosku olivového oleje..

lucynka25
Extra třída :D 10261 příspěvků 22.08.19 16:50

@Ssamarka Ahoj,mrkni do skupinky varime pro kojence a batolata tam spoustu receptu a rad ;)
Jogurt nejlepe az od 8.mesice, kvalitni bílý. A zacina se zeleninou pomalu, po druzich, kvuli pripadne alergii, pote se prida maso ;)

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 22.08.19 18:20
@Ssamarka píše:
No to je právě ono nevím co je lepší jestli zelenina ve skleničce nebo koupená vlastní mám pouze mrkve a jahody. Zkoušely jsme brambory ty nechce zvedá se ji žaludek mrkev jo tu jí dýni taky. Co se týče polívek jaké jste dávaly? Kaše mi plive taky proto zkouším rady a typy tady :-) a ke svačině jste začínaly s čím? :kytka:

Píšeš to tak trochu zmateně. Doktorka řekla příkrmy a ty si hned dala kaši, brambor :think: začíná se dýně tři dny třeba jedna lžička, pak tři dny mrkev, brokolice… Z jedné lžičky jsou tři, pět, deset, půl skleničky, ale během týdnů. Pak se přidá maso, za další týdny kaše k večeři (někdo nedává, pouze ráno, tak třeba tu polévku), svačinu jogurt s ovocem jsem začala tak po 4 měsících, ale dávám příkrmy od 4. měsíce. Já dávám skleničky a sama mám v plánu až nebude jist jen mixovane, jet jídelníček dle skleniček doposud. Stránky si k tomu najdi :jak začít s příkrmy nebo 1000 dní :mavam: PS : dětská mi teda kontroluje, ptá se, jestli zavádím lepek a mléčné výrobky, ovoce :think: naše navíc propaguje imunologicke okno, kde je potřeba seznámit dítě s alergeny mezi 5-6 měsícem (ryba, vejce, lepek například), aby nevznikla v budoucnu alergie. Spíš projdi ten web, tvoje experimentování působí fakt zmateně.

Petula306
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 22.08.19 19:20

Já krmím podle zásad BLW a je to fajn. Nějaký zavádění vůbec neřeším.

Ssamarka
Povídálka 27 příspěvků 23.08.19 13:50

Ne ne začala sem mrkví pak dýně, poté brokolici a chtěla sem dát přílohu brambor ale zvedá se jí žaludek. Dávala jsem banán a pak meruňkovou přesnídavku. Kaši jsem zkoušela na večer nechce ji proto se radím co dál dávat :-)

Lotrinka
Kecalka 115 příspěvků 23.08.19 13:51

V 7 mesicich jen prso, nejevil zajem o nic jineho, od 8. zeleninu a trochu masa

Ssamarka
Povídálka 27 příspěvků 23.08.19 13:51

Moc děkuji určitě se podívám :kytka:

Váš příspěvek
Reklama