Co dáváte k jídlu, když nemocné dítě nechce jíst?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 06.02.18 13:29
Co dáváte k jídlu když nemocné dítě nechce jíst?

Už mi opravdu dochází fantazie. Nejí skoro nic, občas do něčeho kousne, má chřipku s večerní teplotou a už od minulého čtvrtka nejí. Oblíbené kombinace nic, asi jí bolí jíst přes tu popraskanou pusu, teda říká to ona. Teď si poručila špagety, nakonec snědla jednu a asi 5 malých suchých koleček salámu, to ani nedojedla :roll: A já už fakt nevím. Přijde mi slabá. Pití taky nic moc, to do ní tlačím. Ani čokoládu nechce, takže fakt nechce :mrgreen: Normálně jí docela dost a s ničím není problém. Jsou jí 4.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ennny
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 06.02.18 13:30

@pikola ani jogurty? Nebo krupici, pudink ať nemusí kousat?

Tichošlápek
Extra třída :D 10888 příspěvků 06.02.18 13:32

Husté krémové polévky, když ani to ne, tak čistý vývar. Ale my jsme celkově polevkoví

Tableta
Závislačka 4121 příspěvků 06.02.18 13:33
@pikola píše:
Už mi opravdu dochází fantazie. Nejí skoro nic, občas do něčeho kousne, má chřipku s večerní teplotou a už od minulého čtvrtka nejí. Oblíbené kombinace nic, asi jí bolí jíst přes tu popraskanou pusu, teda říká to ona. Teď si poručila špagety, nakonec snědla jednu a asi 5 malých suchých koleček salámu, to ani nedojedla :roll: A já už fakt nevím. Přijde mi slabá. Pití taky nic moc, to do ní tlačím. Ani čokoládu nechce, takže fakt nechce :mrgreen: Normálně jí docela dost a s ničím není problém. Jsou jí 4.

Co třeba koupit v lékárně nějakej ovocnej nutridrink?

Ennny
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 06.02.18 13:33

@Tichošlápek jo ten vývar je dobrý nápad ikdyby ho pila jen čistý, bude mít aspoň živiny

Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 06.02.18 13:34

Ovocny kapsicky? Deti jedi ovoce. Palacinky. Polevky. Ale taky vzdycky jen trochu. Jinak treba ty bram knedlicky z lidlu jen tak suchy.

Příspěvek upraven 06.02.18 v 13:34

smurfka
Nadpozemská drbna 29964 příspěvků 06.02.18 13:34

Jogurty, pudinky, husté polévky-rozmigovat at je to jen kaše..at nemusí moc kousat a polykat. bramborová kaše a do toho rozmixovat nějaké maso? prostě nějako jak když člověk začíná s příkrmy - kašičky

elle21
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 06.02.18 13:34

Zkus ovocné nebo zeleninové smoothie

Heivka
Závislačka 3242 příspěvků 06.02.18 13:35

S pitím mě v 6 letech zchránily před nemocnicí vysoké skleničky na nožce, měla jsem salmonelu a byla dehydratovaná a z téch jsem byla ochotná pít. Pokud jinak jí normálně tak bych jí zaplácla vývarem nebo ovocným pyré. Pokud bolí rozpraskané rty, tak bych je před jídlem namazala buď calgelem nebo kamistadem, obojí jsou lokální analgetika tak by jídlo nemuselo bolet.

pikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 06.02.18 13:37
@Ennny píše:
@pikola ani jogurty? Nebo krupici, pudink ať nemusí kousat?

Jogurtové mléko jsem jí dala ráno, cucla si dvakrát brčkem. Krupici ani pudink nejí. Teď tady obírá zmrzlinu co jsem jí slíbila když sní aspoň něco :roll: tý sní taky tak dvě lžičky. Má ucpaný nos a popraskanou pusu. Afty asi nemá, teda pusu má čistou.

Příspěvek upraven 06.02.18 v 13:39

Ice79
Závislačka 2621 příspěvků 06.02.18 13:39

Pokud nechce nic, nedávám nic. Když je špatně, na jídlo není ani pomyšlení. Důležité je pít. Nají se, až bude lépe. Je nesmysl jídlo nutit. Není důvod.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 06.02.18 13:39

Zkusila bych ředěné přesnídávky, jogurtová mléka, ovocné džusy, smoothie, kojenecké kaše, pudinky. Třeba mléčná banánová kaše z dm, když se ještě rozdělá v obyč mliku, tak je to dobrá prasarnicka :oops: Zatočený pudink z Lidla, je v tom šlehačka uvnitř. Zmrzlinový pohár s broskvemi a šlehačkou ze spreje.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7899 příspěvků 06.02.18 13:39

@pikola Pokud dlouho nejí, udělala bych čistý vývar, bez ničeho aby mohla srkat klidně brčkem, ale aby ji to i uklidnilo žaludek, který už bude asi i podrážděný. U nás docela frčí smoothie :palec:

pikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 06.02.18 13:41
@Ice79 píše:
Pokud nechce nic, nedávám nic. Když je špatně, na jídlo není ani pomyšlení. Důležité je pít. Nají se, až bude lépe. Je nesmysl jídlo nutit. Není důvod.

Já vím, dva tři dny mi to taky nevadí, ale doma je už 4 ze 6 co je nemocná a už mi to fakt jako leze na mozek. Je protivná, nic jí nebaví, chce ven a já už tady asi brzy začnu lozit zoufalá po stropě.

luloinka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 06.02.18 13:45

Taky maj obě dcery chřipku, vysoké horečky. Je jim 6 let a 2,5 roku a největší úspěch má vodnaté ovoce a zelenina - hroznové víno, mandarinky, salátová okurka, cherry rajčátka atd. Včera si poručily špagety, nesnědla to ani jedna. Dnes jablečné lívance - to jedly :dance: ještě docela jogurty.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >