Co dáváte pít rok a čtvrt starému dítěti?

18.1.20 21:23

Co dáváte k pití pro rok a čtvrt staré dítě?

Zajímá mě co dáváte svým dětem k pití? A zda se někomu povedlo přejít ze slazených na neslazené? A zda má někdo zkušenost zda se potom opravdu zuby kazily, a že se kazily ne jen první zoubky, ale i ty druhé.
A pokud sladite čaje tak čím?
Děkuji všem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5387
18.1.20 21:24

Jedine cista voda, tak jsem ho naucila od mala a ted ve skoro 3 letech ji pije stale. Ve skolce na svaciny dokonce jako jediny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13669
18.1.20 21:26

Neteř pije pouze vodu a neslazený čaj.
Zkusila bych postupně přestat sladit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
18.1.20 21:27

Voda, caj. Neslazeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 21:27

Pijeme doma vodu se šťávou a nikomu z nás se zuby nekazí ( dcera má už část druhých zubů ), ale pravidelně zuby čistíme a chodíme k zubaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2983
18.1.20 21:28
@Lucinka.Lucie píše:
Zajímá mě co dáváte svým dětem k pití?

Vodu, vsem trem. Starsim v zime caj s citronem a medem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1047

No, můj druhý kluk, jedině vodu ze šťávou :zed: jak měl rok, hlídal taťka a dal mu do vody šťávu, od té doby mi čistou vodu nepije a dělá na ni ble… :zed: snažím se mu pucovat zoubky a zatím dobrý :D žádný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011

@Lucinka.Lucie naše dítě sladké ani pít nezačalo. Nechutná mu to. Sestřenice byly zvyklé od mimina na slazené čaje a první zuby měly černé a druhé pak taky nebyla žádná sláva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@Lucinka.Lucie Mám 14 měsíční dceru a dávám jí pít buď čistou vodu nebo ovocný čaj, nic nesladim, přijde mi to zbytečné a vypije těch 2,5 deci+sunar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984

Od začátku jen vodu a neslazeny čaj. U babičky teda teď dostává i čaj slazeny medem, bohužel mě tchýně v tomhle absolutně nerespektuje, ale aspoň ji nedává vodu se sirupem jako druhymu vnukovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3040
18.1.20 21:30

Starsi vodu se stavou. Vodu nechtel nikdy. Caj sladim medem. Vecer uz ma jen vodu, to se mi podarilo vysvetlit a treba casem prejde na vodu uplne. Mladsi, rocni dite, pije vodu. Nic jineho nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
18.1.20 21:31

Taky bych se pridala s dotazem. Mam skoro dvouletacku a dostat do ni vodu - nemozne. Na mleku byla do roku a pul - prave proto, ze vodu proste nepila. V osmnacti mesicich jsem ukoncila kojeni a mela pocit, ze mala proste „vyschne“. Je schopna zit na 1dcl vody denne, den za dnem. Zkusela jsem a stale zkousim bylinkove caje, detske caje, ovocne caje. Nic. Hlt z donuceni. Tak mackam stavu z pomerancu a redim. Ale uz prestavam verit v pozitivni konec :( Kdyby mel nekdo radku, jak na tu vodu prejit, poradte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 21:33

Pije vodu, nic jinýho nedávám, nezkoušim. Teď jste mě dostali tou školkou… Že tam mají jen čaj.. No snad do té doby zapracujeme na čištění zubů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5985
18.1.20 21:34

My sladké nápoje doma vůbec nepijeme, takže synovi je dávat ani nebudu. Nemám k tomu důvod. Teď v roce ochutnal u babičky nějakou šťávu, chtěla mu dát něco lepšího a vůbec to nechtěl pít :lol: tak jsem měla radost, snad mu to vydrží ;) čaj taky nesladíme. Podle mě když nesladí celá rodina tak nesladí dítě. Mám mladší sestru a ta je zvyklá jen na sladké nápoje a u nás si ani nevšimne, že pije neslazený čaj a i si o čistou vodu sama řekne. Prostě se po nás opičí. Je jí deset. Kdyby teda moje mamka chtěla, jako že nechce tak by pila taky jen vodu. Zuby má ještě v pohodě, ale je obézní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 21:35

No mě to taky nechtěl tak jsem zkoušela čaje, ale také bez úspěchu. Ale mě bohužel nepil ani mléko. Přešli jsme na čaj z křížal a jablek a nakonec ředěné šťávy. Chci přejít na neslazené čaje, ale je to boj a nedaří se mi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama