Co dělá Shift manažer/ vedoucí směny v pizza hut?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 14:49
Co dělá Shift manažer/ vedoucí směny v pizza hut?

Ahoj, máte zkušenosti v práci pizza hut na pozici - Shift manažer? Syn je právě čerstvým absolventem základní školy a našel si tuto brigádu na léto, ale mně se tato pozice a všeobecně práce v Fast foodech nezdá. Pustili by jste své dítě na tuto brigádu? Já mám celkem velké obavy. Děkuji vám za odpovědi a prosím anonymně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8887 příspěvků 07.07.19 14:57
@Anonymní píše:
Ahoj, máte zkušenosti v práci pizza hut na pozici - Shift manažer? Syn je právě čerstvým absolventem základní školy a našel si tuto brigádu na léto, ale mně se tato pozice a všeobecně práce v Fast foodech nezdá. Pustili by jste své dítě na tuto brigádu? Já mám celkem velké obavy. Děkuji vám za odpovědi a prosím anonymně.

Tak mě by bylo divný, že udělají z někoho takhle mladého (tipuju 15- 16? let?) a bez praxe vedoucího směny. Sice to není řízení jaderné elektrárny nebo nadnárodního koncernu, ale stejně bych od vedoucího směny očekával, že bude mít alespoň nějakou praxi v oboru (např. na nižší pozici) a že bude mít autoritu (což asi těžko bude mít, když tam nikdo mladší nebude).

Asi na tom Pizza Hut bude hodně špatně, když na tuto pozici bere každého.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 07.07.19 15:01

Omlouvám se, zkušenost nemám, ale dodělal základní školu, je mu 15, 16? To moc brigád na výběr nemá, ne? Byla bych ráda, že si něco našel. Jen bych dala pozor, kdyby to vypadalo, že je toho na něj moc a nechtěl to přiznat. Bude to tam asi frmol.

Zuziky
Neúnavná pisatelka 17113 příspěvků 07.07.19 15:01

A hlavně, do 18 nemůže manipulovat s penězi :think: tohle je opravdu zvláštní…

Ou
Echt Kelišová 8103 příspěvků 07.07.19 15:22

Práce ve fast foodech nadnárodních společností je pro děcka ideální - mají jasné směrnice, je jasně dané co mají dělat, hlídají si bezpečnost a podobně.

Je docela divné, že mu bez praxe a bez zletilosti nabízejí vedení směny, ale třeba MCD a KFC umí právě s děcky na brigádě docela smysluplně pracovat - smysluplně ve významu naučit je pracovním návykům a předávat odpovědnost za věci postupně, podle toho co zvládnou.

berry4
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 07.07.19 15:36
@Ou píše:
Práce ve fast foodech nadnárodních společností je pro děcka ideální - mají jasné směrnice, je jasně dané co mají dělat, hlídají si bezpečnost a podobně.Je docela divné, že mu bez praxe a bez zletilosti nabízejí vedení směny, ale třeba MCD a KFC umí právě s děcky na brigádě docela smysluplně pracovat - smysluplně ve významu naučit je pracovním návykům a předávat odpovědnost za věci postupně, podle toho co zvládnou.

No to ano, ale tam jdou od píky. Od samého prvopočátku, obejdou všechna pracoviště a potom teprv podle schopností povyšují na managery. Po letech.
Zakladatelko nejspíš máš mylné informace. Jak může mladý klučina bez praxe dělat pozici na vyšší úrovni?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 15:41
@berry4 píše:
No to ano, ale tam jdou od píky. Od samého prvopočátku, obejdou všechna pracoviště a potom teprv podle schopností povyšují na managery. Po letech.
Zakladatelko nejspíš máš mylné informace. Jak může mladý klučina bez praxe dělat pozici na vyšší úrovni?

Ujišťuji Vás, že mylné informace nemám, syn opravdu dostal tuto pozici. Vaší otázku si pokládám také, a proto se ptám na Vaše zkušenosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 16:14

Klidně může. Stačí pokud bude někdo vyšší na směně a může být klidne i neplnoletý. Není to úplne běžné ale klidně.
Praxi mít nemusí, začne podobně jako ostatní co tam pracují, jenom pak tu směnu povede.
Nicméně to že to dali brigadnikovi je hlavně z důvodu úspory. Můžou mu tak dat o víc jak polovinu méně než dospělému člověku se smlouvou. Pracovat bude muset stejně…

Jako poznání toho co je to práce je to fajn. Ale hodne bych si dala pozor na peníze. Aby pak nedelal skoro zadarmo :?
Třeba ho to namotivuje se víc učit a udělat si dobrou školu ;) je to docela drsná manuální práce se spoustou stresu :mrgreen: a člověka to občas odradí a chce pak do kanclu na židli :mrgreen:

*Pracuji ve stejné společnosti proto prosím anonym

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 16:17

@berry4 obecně jsou na to Fast Foldy s lidma tak špatně že to rozhodne není otázka let, stačí i týdny. Obecně po zkušební době, někteří se nabírají rovnou „nahoru“
O schopnostech se taky moc nemluví, manažerů je málo. Jde tam ten kdo projeví zájem a není úplně levej :nevim:

Premek_Orac
Kelišová 5236 příspěvků 07.07.19 16:23
@Anonymní píše:

Jen at si to zkusi. Nebal bych se ho tam pustit. Nakonec, muzes tam vzit treba po trech dnech rodinu na pizzu…

lu1119
Nováček 2 příspěvky 07.07.19 16:54
@Anonymní píše:

Dcera hned po ukončení ZŠ začala pracovat v Mc a momentálně se trénuje na stejnou pozici - shift manager. Je to dva roky zpátky, co tam nastoupila, nečekala to, chtěla brigádu na léto, vydělat si pár tisíc na nějaké věci. Práce ji bavila, mladší kolektiv, zůstala i přes školní rok. Vzhledem k tomu, že je na gymplu, chtěla jsem jí práci zakázat, ale zůstala, vydělává si na sebe už víceméně sama, nechce po mě nic moc platit, teď dodělala druhák s jednou dvojkou a měsíčně vydělává okolo 10 tis. Bydlíme odtamtud dál, máme problémy s dojížděním, ale vždy se to dá nějak řešit. Skvělé jsou hlavně flexibilní směny. Syna bych určitě pustila, dcera se toho spoustu naučila, i takové věci, co bych nikdy nečekala - není to jenom o dělání burgerů, jak to vypadá. Naučila se práci v týmu, práci s lidmi, odpovědnosti za peníze, vážit si ceny peněz a odpracované práce…a našla si super kamarády v jejím věku. Jediné, co bych ještě zmínila k té pozici. Nejsem si jistá, ale dle mého to v PizzaHut bude podobné jako v McDonalds - nejde přijmout na tuto pozici, musí se tam vypracovat a šanci má opravdu každý. Možná je tato pozice reklamou na místo za pár let ;) shift - shiftovat = mít zodpovědnost za všechny a všechno na směně = k tomu by nemohli pustit nikoho pod 18 let. Nechci nikoho ponižovat, ale nevím, kde by si nadnárodní korporace lajzla nechat zodpovědnost za například i kvalitu jídla v pobočce. Může se stát cokoliv a nevím, jestli by 15/16 leté “dítě” bylo připraveno cokoliv řešit. Ohledně peněz, za svou kasu si každý zodpovídá sám, manka také hradí sám. :D

lu1119
Nováček 2 příspěvky 07.07.19 16:56
@lu1119 píše:
Dcera hned po ukončení ZŠ začala pracovat v Mc a momentálně se trénuje na stejnou pozici - shift manager. Je to dva roky zpátky, co tam nastoupila, nečekala to, chtěla brigádu na léto, vydělat si pár tisíc na nějaké věci. Práce ji bavila, mladší kolektiv, zůstala i přes školní rok. Vzhledem k tomu, že je na gymplu, chtěla jsem jí práci zakázat, ale zůstala, vydělává si na sebe už víceméně sama, nechce po mě nic moc platit, teď dodělala druhák s jednou dvojkou a měsíčně vydělává okolo 10 tis. Bydlíme odtamtud dál, máme problémy s dojížděním, ale vždy se to dá nějak řešit. Skvělé jsou hlavně flexibilní směny. Syna bych určitě pustila, dcera se toho spoustu naučila, i takové věci, co bych nikdy nečekala - není to jenom o dělání burgerů, jak to vypadá. Naučila se práci v týmu, práci s lidmi, odpovědnosti za peníze, vážit si ceny peněz a odpracované práce…a našla si super kamarády v jejím věku. Jediné, co bych ještě zmínila k té pozici. Nejsem si jistá, ale dle mého to v PizzaHut bude podobné jako v McDonalds - nejde přijmout na tuto pozici, musí se tam vypracovat a šanci má opravdu každý. Možná je tato pozice reklamou na místo za pár let ;) shift - shiftovat = mít zodpovědnost za všechny a všechno na směně = k tomu by nemohli pustit nikoho pod 18 let. Nechci nikoho ponižovat, ale nevím, kde by si nadnárodní korporace lajzla nechat zodpovědnost za například i kvalitu jídla v pobočce. Může se stát cokoliv a nevím, jestli by 15/16 leté “dítě” bylo připraveno cokoliv řešit. Ohledně peněz, za svou kasu si každý zodpovídá sám, manka také hradí sám. :D

Každopádně praxe v oboru vážně nutná není, vše vás (syna) tam naučí. A jak tady někdo psal, autorita nezáleží na věku. Dceři ještě nebylo 18 a trénovala již mnoho mamin, klidně i okolo 30 které ji fakt poslouchaly. Naučit se to musí každý a autorita záleží dle mého spíše na schopnostech a šikovnosti.

berry4
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 07.07.19 18:14
@Anonymní píše:
@berry4 obecně jsou na to Fast Foldy s lidma tak špatně že to rozhodne není otázka let, stačí i týdny. Obecně po zkušební době, někteří se nabírají rovnou „nahoru“
O schopnostech se taky moc nemluví, manažerů je málo. Jde tam ten kdo projeví zájem a není úplně levej :nevim:

To těžko. Nemůže manažerovat člověk, co nerozumí své práci. A vzít si hmotnou zodpovědnost neplnoletý. Nejprve se musí naučit celé kolečko a potom může i on zaučovat. At´jde o jakýkoliv Fast Food. Toto jsem ještě nikde neviděla. 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 18:36
@berry4 píše:
To těžko. Nemůže manažerovat člověk, co nerozumí své práci. A vzít si hmotnou zodpovědnost neplnoletý. Nejprve se musí naučit celé kolečko a potom může i on zaučovat. At´jde o jakýkoliv Fast Food. Toto jsem ještě nikde neviděla. 8o

Hmotnou odpovědnost neplnoletý mít může. Bezne jsou na kasach. Pokud je přítomný i další manažer tak klidně neplnoletý vést směnu může. Je to i kompetencí instruktora a to může být kdokoliv, i neplnoletý.
Kolečko zabere měsíc na každý stupeň manažera (těch stupňů je pět). Takže teoreticky na vedoucího celé restaurace půl roku. To neni nic na co je potřeba roky ;) výcvik na vedoucího směny má 30 dní, bez ohledu na předchozí dobu v provozu. Teda většinou po zkušebně, takže 4 měsíce po nástupu vedoucí směny není problém :nevim:

A ano, pokud je někdo přes personální záležitosti může nastoupit rovnou, opět stačí seznámeni s provozem, což je otázka týdne. Zbytek si sedne časem. :nevim:

Tak to reálně funguje u firmy pod kterou je i Pizza Hut. Ve velkém městě.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8887 příspěvků 07.07.19 18:41
@Anonymní píše:
Klidně může. Stačí pokud bude někdo vyšší na směně a může být klidne i neplnoletý. Není to úplne běžné ale klidně.
Praxi mít nemusí, začne podobně jako ostatní co tam pracují, jenom pak tu směnu povede.
Nicméně to že to dali brigadnikovi je hlavně z důvodu úspory. Můžou mu tak dat o víc jak polovinu méně než dospělému člověku se smlouvou. Pracovat bude muset stejně…

Jako poznání toho co je to práce je to fajn. Ale hodne bych si dala pozor na peníze. Aby pak nedelal skoro zadarmo :?
Třeba ho to namotivuje se víc učit a udělat si dobrou školu ;) je to docela drsná manuální práce se spoustou stresu :mrgreen: a člověka to občas odradí a chce pak do kanclu na židli :mrgreen:

*Pracuji ve stejné společnosti proto prosím anonym

Spíš mi přijde, že nemůžou sehnat lidi - nemají nikoho jak na nejnižší pozice, tak i na vedoucího směny a tak to dali jednomu z těch nových. Jaký by byl jinak důvod nedat vedoucího někomu, kdo už tam nějakou dobu dělá a nováčka dát na nejnižší pozici?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama