Co dělají vaše děti v družině?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 19:32
Co dělají vaše děti v družině?

Prosím o zachování anonymity.

Pro ty, kdo mají dítka ve školní družině? Jak jste spokojeni s tím, jak tam děti tráví čas? Jste spíše pro řád a řízenou činnost-teď si všichni hrajeme, teď si všichni malujeme nebo jste pro, aby měly volnost a svobodu v tom, co budou dělat? Co chození ven? U nás se chodí ven téměř denně, což je fajn, protože dítě je hodinu venku a vylítá se s kamarády. Co se vám v družině třeba nelíbí? U nás je to hluk-občas když tam přijdu, tak to zní jako v úle a nejde slyšet vlastního slova.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 16068 příspěvků 15.03.18 19:47

Ja jsem pro volnou cinnost, protoze pro deti je to mezi skolou, krouzky a ukoly jediny cas za den, kdy si mohou delat co chteji.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 15.03.18 19:48

Každý den do cca 15 hod byli na hřišti, potom ve vnitřních hernách, každý si činnost vybral sám. Děti přihlášené na kroužky pořádané školou ( flétna, keramika, výtvarný, aerobic, sportovní hry, věda nás baví, taneční soubor, pěvecký sbor atd ) si vždy v určený čas vyzvedl lektor a pak je zase přivedl zpět. Ty děti které zrovna na žádném kroužku nebyly, měly volnost. Pokud byl hluk, paní vychovatelky je srovnaly.

Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 15.03.18 19:53

@Cuddy Presne tak ;) U nas jdou nejdrive na obed, pak ukoly a pak volny program… decka se mohou sami pohybovat po cele budove ( 2 herny, 2 dilny, spolecenska mistnost, telocvicna, knizni koutek k relaxaci) nebo jit na zahradu… plus jsou 2 vychovatele, ktere nabizeji nejakou cinnost ( ne povinnou - napr. vyrabeni, deskovky apod.), 1 vychovatelka dohlizi na ukoly, 1 vychovatelka doprovazi obedy a pak chysta svacinu, 1 vychovatelka jde s dobrovolne vybranymi detmi nakoupit do obchodu cerstve ovoce/zeleninu a neco na svacu… jsem super spokojena a syn si to tam uziva.

Paola21
Závislačka 3849 příspěvků 15.03.18 20:21

Co jsem chodila do družiny, tam jsem si tam dělala domácí úkoly, vymalovávala si, kreslila.. ven jsme nechodili, protože někdo šel domů ve 14. hod, někdo v 15:30..a nebylo to jak sladit. Celkově nemám ráda nalajnovaný čas a jsem našim vděčná, že jsem nechodila do žádných kroužků.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51839 příspěvků 15.03.18 20:46

Starší naprostá spokojenost - činnosti jsou jim nabízeny, ale ne nuceny. a vcelku je motivuje, takže se zapojují. Ale když ho to neba, tak s klukama hrajou hry, fotbal, florball…
Mladší děs běs. maj takovou starou soudružku, co po nich furt řve, na děti si neustále stěžuje ( zajímavé, že třídní si tuto třídu naopak moc schválí. Pořád je do něčeho nutí dělat, když se to nepovede, tak to zničí a musí odznova. Mě sekýruje, když přijdu vyzvednout o 2 minuty později ( a to fakt přesně 2 minuty, neke). Prostě už nějaká vyhořelá neurotická bachařka.

Chupita
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 15.03.18 20:52
@Agrion píše:
@Cuddy Presne tak ;) U nas jdou nejdrive na obed, pak ukoly a pak volny program… decka se mohou sami pohybovat po cele budove ( 2 herny, 2 dilny, spolecenska mistnost, telocvicna, knizni koutek k relaxaci) nebo jit na zahradu… plus jsou 2 vychovatele, ktere nabizeji nejakou cinnost ( ne povinnou - napr. vyrabeni, deskovky apod.), 1 vychovatelka dohlizi na ukoly, 1 vychovatelka doprovazi obedy a pak chysta svacinu, 1 vychovatelka jde s dobrovolne vybranymi detmi nakoupit do obchodu cerstve ovoce/zeleninu a neco na svacu… jsem super spokojena a syn si to tam uziva.

tak to máte fakt hustou družinu, jako fakt beze srandy :pankac: :pankac:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23220 příspěvků 15.03.18 21:53
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity.Pro ty, kdo mají dítka ve školní družině? Jak jste spokojeni s tím, jak tam děti tráví čas? Jste spíše pro řád a řízenou činnost-teď si všichni hrajeme, teď si všichni malujeme nebo jste pro, aby měly volnost a svobodu v tom, co budou dělat? Co chození ven? U nás se chodí ven téměř denně, což je fajn, protože dítě je hodinu venku a vylítá se s kamarády. Co se vám v družině třeba nelíbí? U nás je to hluk-občas když tam přijdu, tak to zní jako v úle a nejde slyšet vlastního slova.

U nás v družině vyloženě řízená činnost není. Mají různé kroužky - namátkou zdravotní, sporotvky, volejbal, mažoretky, vaření, dovedné ruce…Pravidelně chodí ven, ale i tam mají volno, následně pak i v družině. Jednou měsíčně mají družinovou akci…Já jsem s naší družinou nadmíru spokojená.

Kelsey
Hvězda diskuse 45566 příspěvků 15.03.18 22:01

Po obede se odpociva/hraje (individualne, jak chteji).
Pak si uklidi hracky. Vytahne se knizka a deckam se cte. A ve 14h.se oblecou a jde se ven.
Maji ruzne hracky/hry ven. Nebo vedle skoly se presouva na hriste.
Nekdy se pusti pohadka nebo se vyrabi, maluje (pri skaredem pocasi a je treba klidna aktivita). Nektre deti maji v dobe druziny krouzky.

Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 15.03.18 22:02

@Chupita Jo ja sem taky nadsena. Je to v jedny budove s Montessori skolkou kam syn chodil… a prebiraj taky dost Monti-styl… ve vstupni hale maji magnetickou tabulku, namalovany cely areal a kazde dite svuj magnetek se jmenem… po ukolech kazdy da svuj magnet na misto kam jde, aby vychovatelky mely prehled, ale pohybovat se muzou naprosto volne bez dozoru… tomu rikam vychova k zodpovednosti sam za sebe. A funguje to…

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 15.03.18 23:01

@Agrion A kam chodíte do školy? Ta družina zní suprově. Jsi stejně tak nadšená i ze školy? Přemýšlím, kam dám syna do první třídy.

martina.se
Hvězda diskuse 56917 příspěvků 16.03.18 06:39
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity.Pro ty, kdo mají dítka ve školní družině? Jak jste spokojeni s tím, jak tam děti tráví čas? Jste spíše pro řád a řízenou činnost-teď si všichni hrajeme, teď si všichni malujeme nebo jste pro, aby měly volnost a svobodu v tom, co budou dělat? Co chození ven? U nás se chodí ven téměř denně, což je fajn, protože dítě je hodinu venku a vylítá se s kamarády. Co se vám v družině třeba nelíbí? U nás je to hluk-občas když tam přijdu, tak to zní jako v úle a nejde slyšet vlastního slova.

volná činnost, nabídka kroužků.. obě družiny, kam kluk chodil, byly super. První měla 50 m od školy fakt super hřiště, byli tam pořád, druhá má hřiště součástí školy, takže taky paráda :think:

Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 16.03.18 09:41

@Pucalkovic Amina U nas neni druzina napojena na skolu, to je asi jedina nevyhoda… ale deti chodi v „tlupach“ sami ze skoly do druziny uz od prvni tridy… jo a zijeme v teda v Bavorsku :oops:

Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 16.03.18 09:52

@Pucalkovic Amina Jo teda ale skolu maji taky super :lol: 23 deti ve tride - 1 ucitelka + 1 specialni pedagozka, individualni pristup, naprosto bez stresu - plynuly prechod ze skolky, v 1. tride se uci jen cist a psat tiskacim, aby se jim to dobre zafixovalo a psaci pismo prijde az ve druhe tride, zadne pitomosti nazpamet… naprosta spokojenost… ale to jsme spis vyjimka, kdyz se tak bavim s kamaradkama i tady v De.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 16.03.18 09:54

Já v družině pracuju a velký problém jsou špatné prostory, je to malé, navíc ve třídách, kde jsou děti i dopoledne. dřív to bylo oddělené a to bylo mnohem lepší. Je dané, že jdu s dětmi na oběd, pak rozdám dečky a polštářky a čteme, pak jdeme ven a když se vrátíme a nasvačí se, můžou si hrát sami, co chtějí. Ale nabídnu jim i vyrobení něco malého, zahrát společnou hru nebo stolní hry. Každého baví něco jiného. Akorát během roku máme několik věcí,, které si varábíme společně, když je venku ošklivo. Rádi taky hrají divadlo a holky vybarvují, sháním omalovánky podle období a svátků atd, kluci staví lego a dráhy pro auta.. Ale když chce někdo odpočívat ok, vezme si deku, polštářek nebo si staví. Jen to čtení a procházka nebo hřiště je napevno.

Ale stejně si rodiče občas stěžují, přijde jim míň aktivit. Představují si druhou výuku-ale já jim nechci podlehnout, když vidím, že děti mají ke škole i dva kroužky denně a ještě některé ráno trénink před školou(hokej, krasobruslení, atletika). Jsou v první a druhé třídě!!Když jdeme ven, tak upozorním na zvířata, stromy, kytky, popovídáme si o všem, namalujeme si to, atd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama