Co dělají vaši školáci o prázdninách na sídlišti?

293
30.6.20 12:06

Co dělají vaši školáci o prázdninách na sídlišti?

Ahoj! Zacaly prazdniny a manzel zas fnuka, ze se starsimu synovi (11 let) malo venujeme. Manzel pracuje a ja jsem sice na materske, ale s batoletem nezvladam ho vozit po vyletech a vymyslet program, navic neridim. Prarodice nemame, bydlime v panelaku na sidlisti v Praze, kde neni ani normalni vybeh pro deti, navic deti se tu mezi sebou ani neznaji, nikde se neshlukuji. Sice oba jsme s manzelem vyrustali na sidlistich v panelacich, ale nebylo to velkomesto, pred barakem byly velke pozemky, ktere nekolik panelaku propojovaly, tak jsme behali pod okny s kamarady v podstate cele leto. No a co mohou delat deti dnes? Nas panelak ma z jedne strany silnici, a z druhe strany parkoviste. Synovi spoluzaci bud bydli v domecku se zahradou nebo jedou k prarodicum, kteri se jim venuji. Nebo napriklad moje kamaradka bydli na vesnici, takze jeji deti odmala litaji se sousedama. Nevim jak to delaji ostatni ve stejne situaci, v jake jsme my. Poradite prosim?

Příspěvek upraven 30.06.20 v 12:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12675
30.6.20 12:13
@Sharmel píše:
Ahoj! Zacaly prazdniny a manzel zas fnuka, ze se starsimu synovi (11 let) malo venujeme. Manzel pracuje a ja jsem sice na materske, ale s batoletem nezvladam ho vozit po vyletech a vymyslet program, navic neridim. Prarodice nemame, bydlime v panelaku na sidlisti v Praze, kde neni ani normalni vybeh pro deti, navic deti se tu mezi sebou ani neznaji, nikde se neshlukuji. Sice oba jsme s manzelem vyrustali na sidlistich v panelacich, ale nebylo to velkomesto, pred barakem byly velke pozemky, ktere nekolik panelaku propojovaly, tak jsme behali pod okny s kamaradama v podstate cele leto. No a co mohou delat deti dnes? Nas panelak ma z jedne strany silnici, a s druhe strany parkoviste. Synovi spoluzaci bud bydli v domecku se zahradou nebo jedou k prarodicum, kteri se jim venuji. Nebo napriklad moje kamaradka bydli na vesnici, takze jeji deti odmala litaji se sousedama. Nevim jak to delaji ostatni ve stejne situaci, v jake jsme my. Poradite prosim?

Proč ne? Absence auta je trochu překážkou, ale nemyslím, že až tak velkou. V Praze je tolik zábavy dostupné MHD! Já s dětmi v létě jezdila po koupaldech (normálně jsme se sbalili na celý den a váleli se někde u vody)-v Praze je mraky venkovních bazénů se zábavou pro děti. Nebo s kamarádkami někam do přírody, klidně městské- třeba do Prokopáku, je tam i potok na cákání nohou, prolezky pro nejmenší. Když je horší počasí, vezmeme kolo nebo vyjedeme vlakem někam na výlet :nevim:
On nemá ani ze školy žádné kamarády, ke kterým by třeba šel blbnout, nebo ven?
Napiš, kde přesněji v Praze bydlíte, můžu ti dát víc tipů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18637
30.6.20 12:16

Dovolena s rodici, nekolik primestskych taboru a hlavne aktivni matka, to resi dost. Kolik je batoleti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
30.6.20 12:17

Tak právě proto, že jsi na mateřské, tak je daleko snazší vymyslet plán a vyjet s batoletem i starším dítětem. Buď koupaliště, nebo prostě sednout na vlak. V okolí Prahy i v Praze je takových míst, kam můžeš s dětmi. Kdybys byla v práci, tak je těžší najít čas. Takhle jsi doma a můžete jet kdykoliv. Bude to zábava pro syna i pro batole

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
293
30.6.20 12:19
@unuděná píše:
Proč ne? Absence auta je trochu překážkou, ale nemyslím, že až tak velkou. V Praze je tolik zábavy dostupné MHD! Já s dětmi v létě jezdila po koupaldech (normálně jsme se sbalili na celý den a váleli se někde u vody)-v Praze je mraky venkovních bazénů se zábavou pro děti. Nebo s kamarádkami někam do přírody, klidně městské- třeba do Prokopáku, je tam i potok na cákání nohou, prolezky pro nejmenší. Když je horší počasí, vezmeme kolo nebo vyjedeme vlakem někam na výlet :nevim:
On nemá ani ze školy žádné kamarády, ke kterým by třeba šel blbnout, nebo ven?
Napiš, kde přesněji v Praze bydlíte, můžu ti dát víc tipů.

Dekuji! Ja na mestske bazeny a koupaliste moc nejsem, nemam je rada. Kamarady ze skoly syn ma, ale vsechny jsou o prazdninach nekde pryc (na chate, u babicek na Morave apod.), navic skola neni spadova, deti jsou ruzne z okoli, ne od nas. Bydlime na Smichove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
30.6.20 12:20

Co nějaký tábor nebo příměstský tábor? Kolik je menšímu dítku? Nebo jet na koupaliště, do aquaparku, do ZOO

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
30.6.20 12:23

Ja mam 2 deti, momentalne 6 a necele 3 a jezila jsem a jezdim normlane po vyletech, i sama.
Vezmu krosnu na dite, predtim nositko, svacinu a jede se.
Ted jsem byla s holkama na Petříně.
V Praze je spousta moznosti a krásných parků na vylet. Ja bydlim tedy mezi Stromovkou a Letenskou plani, takze pohoda, ale klidne zajedu i na Divokou Sarku, Prokopak nebo na Cernaku je rozhledna, nebo koupaliste ruzne.. My jsme porad nekde. Holky jsou teda obe divoke a spolu je to obcas masakr, ale doma bych se z nich zblaznila ;)
Zkus Kudyznudy.cz, pokud si nevis rady kam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
293
30.6.20 12:23
@Tyna15 píše:
Tak právě proto, že jsi na mateřské, tak je daleko snazší vymyslet plán a vyjet s batoletem i starším dítětem. Buď koupaliště, nebo prostě sednout na vlak. V okolí Prahy i v Praze je takových míst, kam můžeš s dětmi. Kdybys byla v práci, tak je těžší najít čas. Takhle jsi doma a můžete jet kdykoliv. Bude to zábava pro syna i pro batole

No prave prekvapive kdyz jsem chodila do prace, bylo to snazsi: primestsky tabor, pak dovca, pak dovca-manzel, a vsechny vikendy jsme na stridacku jezdily po vyletech, take byl mladsi, stacilo mu „mene“. Batoleti jsou 2, takze je to s nim tezsi, ma obdobi vzdoru, na prochazkach ho vsude odchytavam. A takove prochazky starsiho nebavi, mladsi ho zdrzuje a nema moji pozornost, takze to ho nebavi.

Příspěvek upraven 30.06.20 v 12:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12675
30.6.20 12:24
@Sharmel píše:
Dekuji! Ja na mestske bazeny a koupaliste moc nejsem, nemam je rada. Kamarady ze skoly syn ma, ale vsechny jsou o prazdninach nekde pryc (na chate, u babicek na Morave apod.), navic skola neni spadova, deti jsou ruzne z okoli, ne od nas. Bydlime na Smichove.

Na jednom spoji máte třeba Biotop Radotín (pokud ti vadí bazény jako takové)-je to přírodní a vyřádění tam najsou jak starší, tak mimina. Do toho Prokopáku to dáte skorem pěšky - je tam pár pěkných míst, kde se dá na potoce dělat hráz, jsou tam hřišťata, minifarma pro batole, průchozí jeskyně pro staršího atd. Jestli jezdíte na kole, tak jste v podstatě na nejlepší cyklostezce v Praze, po které po rovince dojedete až do Berouna - opět mraky vyblbnutí jak pro batolátka, tak pro staršího kluka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12675
30.6.20 12:26

Jo a vlakové nádraží máte jistě v dosahu, ze Smíchova jezdí vlaky všemi směry, takže ani to auto tak moc nepotřebuješ. Nějaký příměšťák / soustředení syn nemá?

@Sharmel Je to tak, dokud jsi doma, tak se dá dělat mraky věcí. My už teď taky jedeme systémem jedna babička, druhá babička, příměšťák, týden táta, týden já a vše aby na sebe pěkně navazovalo :roll: Pakárna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12675
30.6.20 12:29
@Sharmel píše:
Dekuji! Ja na mestske bazeny a koupaliste moc nejsem, nemam je rada.Kamarady ze skoly syn ma, ale vsechny jsou o prazdninach nekde pryc (na chate, u babicek na Morave apod.), navic skola neni spadova, deti jsou ruzne z okoli, ne od nas. Bydlime na Smichove.

A myslela jsem, že hledáš způsob, jak zabavit syna, ne sebe 8) Já taky dvakrát nežeru dětská hřiště a přesto jsem na ně s malými dětmi chodila :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
874
30.6.20 12:30
@Sharmel píše:

V Praze tam toho je, kam na vylet. Nejsem prazanda, ale je toho tam dost. Promin, ale zvedni zadek a nekam jedte vlakem, mhd. Ze ty nejsi moc na mestske koupaliste. Co deti? Na ne ber ohled. Jen musis chtit, vsechno jde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
30.6.20 12:30

@Sharmel a když menšího strčíte do golfáče a pojedete s kočárem? Kdyby třeba s vámi jel nějaký jeho kamarád, který je taky doma, třeba by ho to bavilo víc. Nebo se seznamte s nějakou maminkou co má stejně staré děti a s tou něco podnikejte. Já se takto seznámila, máme stejně staré kluky takže se dá udělat program tak, aby byli spokojeni všichni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6606
30.6.20 12:31

Kromě jednoho týdne kdy se bude muset dcera se mnou placatit v kanclu máme program, buď dovolená není příměstský tábor. Myslím že v Praze jich bude mraky ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50560
30.6.20 12:34

V čem je to s batoletem těžší? Mám batole a prvostupňové dítě a trajdáme někde furt. Ale o prázdninách - společná dovolená, týden u babičky, 14 dní tábor (na přání dítěte!), pár dní plavecký tábor, týden se mnou doma, ještě jeden týden dovolená, příměšťák a prázdniny v háji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama