Co dělám špatně s miminkem ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 18:04
Co delam spatne s miminkem ?

Ahojky devcata jdu se sem vyspovidat pac uz si nevim rady :( Ve čtvrtek nam konci sestinedeli a ja mam pocit, ze jsem se za tu dobu s malou vubec neszila :( a pripadam si neschopne. Ze zacatku jsme bojovali s kojenim a to byl jeden velkej stres tak jsem se rozhodla přestat kojit a prejit na UM protoze je pro me důležitější byt spokojena nez vynervena. Mozna jsem si i myslela, ze takhle bude mit mala trosku nejaky rezim aspon co se jídla tyce, ale opak je pravdou. Mala mi neustále place a ja uz nevim cim by to mohlo byt co delam spatne. Snazim se dodrzovat ten rezim co 3 hodiny, ale ne vzdy to proste jde zkousim mezi tim davat i vodu protoze jinak by se me urvala. Ja si myslela, ze to neni hladem ze rve i drive, ale vzdy to potom vycucne a aspon na chvilku usne a neplace. Ze zacatku jsme meli Nutrilon a potom jsme meli velky boleni briska tak jsme presli na Kendamil zacli pouzivat probiotika a Infacol na prdiky tak to bylo 14 dni období kdy byla hodna semtam si pomrouskala ale jinak to bylo spokojeny miminko. Jenze od te doby co je vypadek toho Infacolu tak je to hruza. Furt place a ja uz nevim cim to je jestli ju trapi prdiky nebo co jineho:(.Zkusily jsme nahradit Espumisanem, ale to me prislo jeste horsi.Dnes jsem poridila Sab Simplex tak to teprve uvidime. Po jidle si nekdy ani neodbrkne hrozne se u toho vzteka.Se spanim mela taky problemy s usnutim tak jsme poridily šumícího medvidka tak po tom se to zlepsilo, ale ted me prijde ze ani to nepomaha. Kdyz zacne plakat tak zkousim vse od plinky pres masirovani briska a cviceni s nohama. Chovam mazlim, hladim, vykladam ji i zpivam nebo dudlik, svazat do plinky i do zavinovacky. Zkousim pokladat na brisko nebo ted docela zabira kolotoc nad postylkou, ale to je vse chvilkove :( Prijde me ze chce spat, ale ze s tim ma problem. Kdyz jdeme s kocarkem ven snazim se chodit pravidelne kazdy den nekdy i dvakrat denne, ale v nem moc nespi jen treba kouka nebo opet place. Co docela pomaha tak je jizda autem tam ma asi rekord ve spanku jinak spise padne vycerpani :( Ja uz nevim jak male porozumet co delam spatne jak ji pomoc, aby neplakala. Treba dnes jsme byli u doktora bylo tam plno miminek všichni spali nebo jen koukali smali se, ale nase melo jen histericky rev a plakala a plakala. Nekdy si rikam, ze bych malou radsi vubec nemela, ze tohle proste neni na me takovej rev když nevim jak ji pomoc, ale pak me to samozrejme prejde a jsem rada, ze ji mam jen bych ji chtela pomoc a ut mi to vse leze na mozek. Přítel mi dost pomaha, ze si malou treba veme abych si odpocla, ale taky si s ni nevim rady. :( Moje mamka me furt rika, ze je to normalni ze proste nema svuj den apod. Me přijde, ze vlastne ani nepozmam kdy se ji chce spat vetsinou uz je pak pretazena a nemuze zabrat tak to je jasny, ze pak place. Jak jste to meli vy s miminkama? Pripadam si neschopne ze jsem za cele sestinedeli nepoznala co ju trapi kdyz place apod. Kdyz vlastne place vetsinu dne. Chtela jsem s malou udelat trosku rezim toho spanku, aby pak nebyla pretazena jenze to proste nepoznam a ne vzdy se mi ju povede uspat. Prostě si uz nevím rady a potrebovala jsem to ze sebe dostat ven. Nekdy si i rikam my jsme malou úplně neplanovali, ale byli jsme radi ze jsem těhotná jestli to neni i tim :( :( :,(,ale to uz přemýšlím bohuzel nad vsim :,( :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
t-jani
Neúnavná pisatelka 16051 příspěvků 13.08.19 18:10

Ahoj. Malá z tebe cítí tu nervozitu, bylo by fajn se hodit do klidu. I když vím, že to je těžký. Mám pocit, že některá miminka jsou plačtivá a jiná ne.. že je to dáno i osobností daného člověka. Mně první dítě probrečelo první půlrok.. ať jsem dělala cokoliv. Poradila bych ti nošení.. u druhého jsem využívala ergo nosítko a prcek byl spokojený.

Tynka1993
Povídálka 45 příspěvků 13.08.19 18:16

Ahoj. Jako by si mluvila o me male, jen s tim rozdilem, ze kojim. Ale jak pise t-jani hodne mi pomohlo dat se do klidu a zacaly jsme satkovat a bylo po problemu :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 18:17
@t-jani píše:
Ahoj. Malá z tebe cítí tu nervozitu, bylo by fajn se hodit do klidu. I když vím, že to je těžký. Mám pocit, že některá miminka jsou plačtivá a jiná ne.. že je to dáno i osobností daného člověka. Mně první dítě probrečelo první půlrok.. ať jsem dělala cokoliv. Poradila bych ti nošení.. u druhého jsem využívala ergo nosítko a prcek byl spokojený.

No prave, ze nositko mam a zkousim to s ni jenze nekdy tam chvilku vydrzi a jindy ma zase histerickej plac :( Vcera jsem zkusila v nositku jit s ni ven a musela jsem se vratit. :(

Letiště
Kecalka 205 příspěvků 13.08.19 18:20

Na tvém místě bych neřešila žádné 3 hodinové intervaly krmení. Moje děti pily během jedno dne někdy po hodině, pak třeba po dvou, někdy po třech. Tak bych si tvém místě měla jednu dávku převařené vody na UM v zásobě, kdyby měla malá hlad. Tak bych zkusila tulení kůže na kůži. Třeba ji tvoje blízkost uklidní. A neboj, brzo svojí holčičce porozumíš. :kytka:

Příspěvek upraven 13.08.19 v 18:22

Karleon
Kelišová 5795 příspěvků 13.08.19 18:20

Měla jsem to s první dcerou dost podobně, naznačila jsem to i v deníčku Život na druhou, který je teď na hlavní stránce. Moc se o tom nemluví a tak se na to člověk nepřipraví. Moje dcera proplakala velko část prvního roku svého života, maličko se to zlepšilo v 8 měsících, kdy přijala dudlík, ale dobrý to bylo asi až po druhých narozeninách. Připadala jsem si neschopná, že nedokážu utišit svoje vlastní dítě. Malá plakala 3 hodiny, aby na 30 minut usnula a tak stále dokola. Těch pohledů, když jsem vezla kočárek s řvoucím miminem, v parku, na ulici, v autobuse. Bylo to šílené. Dnes je jí 10 a je to skvělá zdravá holka. Přežila jsem to s větou „je to jen období,“ kterou jsem si opakovala několik let stále dokola.

t-jani
Neúnavná pisatelka 16051 příspěvků 13.08.19 18:23
@Anonymní píše:
No prave, ze nositko mam a zkousim to s ni jenze nekdy tam chvilku vydrzi a jindy ma zase histerickej plac :( Vcera jsem zkusila v nositku jit s ni ven a musela jsem se vratit. :(

Ono to chce postupně. Ale jsou děti, která nošení nemusí.. já nosila malého skoro od narození. Co zkusit nechat malou pohlídat taťkou nebo babičkou, když nekojíš a odpočinout si. Budeš víc v klidu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 18:34
@t-jani píše:
Ono to chce postupně. Ale jsou děti, která nošení nemusí.. já nosila malého skoro od narození. Co zkusit nechat malou pohlídat taťkou nebo babičkou, když nekojíš a odpočinout si. Budeš víc v klidu.

Pritel i babicky hlídáji co chvilka jenze kdyz mala rve tak tezko je clovek v klidu :( Trha mi to srdce

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15957 příspěvků 13.08.19 18:35

Krmit můžeš i po dvou a půl hodinách syn zvládal bez zvracení i dvě hodiny, vodu mezitím nedávej, jen jí navnadíš a pak řve hlady, vodu ted nepořebuje

Čičorečka
Závislačka 2659 příspěvků 13.08.19 18:37

Některé děti jsou prostě plačtivé. Neumí být bdělé, aniž by plakaly. Třeba neděláš nic špatně, prostě máš náročné dítě. Vydrž, je na světě šest neděl. Ono se to dřív nebo později ustálí. Přeju ti hodně sil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 18:38
@Letiště píše:
Na tvém místě bych neřešila žádné 3 hodinové intervaly krmení. Moje děti pily během jedno dne někdy po hodině, pak třeba po dvou, někdy po třech. Tak bych si tvém místě měla jednu dávku převařené vody na UM v zásobě, kdyby měla malá hlad. Tak bych zkusila tulení kůže na kůži. Třeba ji tvoje blízkost uklidní. A neboj, brzo svojí holčičce porozumíš. :kytka:Příspěvek upraven 13.08.19 v 18:22

No jenze nam ten interval vyhovuje kdyz jsme davali co chvilka tak rvala jeste vice :( to jsme nemohli jit ani na prochazku protoze to jsme co chvilka davali flasku

alialiali
Kecalka 474 příspěvků 13.08.19 18:45

Nehledej v tom vysvětlení proč brečí, snaz se to jen přečkat a o malou se starat jak nejlíp to jde, ono to casem přejde, některé děti jsou citlivější

michaela1310
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 13.08.19 18:55

Měli jsme to samé, vyřešilo to houpátko joie serina. Měl velký problém s usinanim a to ma doteď -4,5 měsíce. Myslela jsem ze ma hlad nebo prdy ale on neumí sám usínat tak ho houpeme nebo dáváme přes den do te houpacky jinak bych nemohla ani na wc

t-jani
Neúnavná pisatelka 16051 příspěvků 13.08.19 19:31
@Anonymní píše:
Pritel i babicky hlídáji co chvilka jenze kdyz mala rve tak tezko je clovek v klidu :( Trha mi to srdce

To chápu. Já malou nechtěla dát z ruky. Taky jsem dva měsíce po porodu měla 47kg a kruhy pod očima jako blázen. Zpívala jsem ji, četla. Zase na druhou stranu, malá byla hodně napřed..jak moc nespala, spoustu toho vnímala, tak byla opravdu šikovná. Hodně mi pomohlo i společné spaní. Teď je to šikovná, desetiletá holka ;) vydrž, bude dobře :hug: ten kdo to nezažil, nemůže to pochopit. Já s kočárkem nemohla ani mezi lidi :mrgreen: neublinkava ti třeba víc než je zdravo?

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9945 příspěvků 13.08.19 19:44

Pokud ma rad auto, zkus houpatko s vibracema. Kazde dite ma rado neco jineho. Nektere nemusi noseni, jine kocar, staci jen najit tu polohu/misto ktere diteti vyhovuje a vice mene se toho co nejvic pres den drzet. Prezit tohle narocne obdobi..no, jezdit autem se porad neda, ale jde videt, ze umi byt spokojeny :D ted najit co se tomu podoba.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama