Co dělat a nedělat po laparoskopii

13
23.1.21 13:15

Co dělat a nedělat po laparoskopii

Zdravím všechny maminky, 🙂 chci se zeptat zda máte někdo zkušenosti s laparoskopii?
Ve čtvrtek vecer mi praskla cysta na vaječníku, jeli jsme do nemocnice a kvůli krvácení do břicha mě hned museli operovat (laparoskopicky), vcera odpoledne mi vytahovali z břicha dren a poté mě hned pustili domů (bylo hodně obsažených lůžek). Dnes jsem první den doma a pořád hodně bolí steh co mám v pupíku. Máme malé miminko (přes 6 kilo) a zkrátka ji kvůli bolesti zatím neuzvednu. Chci se zeptat jak jste to zvládali? A případně kdy bych ji mohla nosit zvedat a podobně?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52501
23.1.21 13:28

Zvedat a nosit, až ti to tělo dovolí, nebo aspoň jen v nejnutnějších případech. Pokud máš aspoň trochu možnost, aby s tebou byl někdo minimálně těch prvních pár dní doma, bylo by to fajn. Manžel, maminka… Sednout si a nechat mimčo podat, vsedě v náručí je to v pohodě. Ideál je samozřejmě odpočívat, ale s miminkem to extra moc nejde, tak ať ti aspoň někdo navaří nebo si nech obědy donášet, manžela popros o maximální spolupráci. Ono se to umí srovnat dost rychle, ale minimálně těch prvních 14 dní jsem nebyla schopná jet na 100 % a dělat všecko a ještě další měsíc jsem rozhodně nebyla v top kondici. ALe každý to vnímá individuálně, někdo za týden běhá jak laň, někdo ještě za 10 dní chodí v předklonu. Tak uvidíš a poslouchej tělo, co ti dovolí, nepřepínej se. Já měla doma batole, takže na první tři dny jsem ho dala k babičce, což s mimčem nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat