Co dělat, aby nedonošené miminko vypilo dané dávky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barca0211
Povídálka 27 příspěvků 26.01.19 16:38
Co dělat, aby nedonošené miminko vypilo dané dávky?

Zdravím,

mám syna narozeného ve 30.týdnu. Nyní má měsíc a 5 dní, jsem s ním v nemocnici na intermediární odd., ať si na sebe zvykneme a pustí nás domů. Problém je, že malý mi nechce pít. Má denní dávku 8×47ml (minimálně musí ale vypít 41ml). Jenže do něho nedostanu ani to. Takže co nevypije, dostane sondou. Jsem tu s ním od středy od večera, dnes je sobota večer a přijde mi, že je to čím dál tím horší. Vím, že ho to unavuje, že je slabý ještě a má na to nárok. Jenže ja to psychicky už nedávám. Jednoho nedonošeného syna už doma mám a přijde mi, že to s ním šlo líp. On prostě spí a občas si cucne, ale zbytek musí jít do sondy. Doktorka říkala, že nás pustí až bude bez sondy min. 24 h. Jinak kilogramy a gestační týden splňuje. Mám nervy před každým dalším krmením a připadám si fakt děsně, když musím pokaždé jít za sestřičkou, ať ho dosonduje. Nějaké rady, jak do neho dostat aspoň min. dávku? Šimrání všude možně a pod. nefunguje. Děkuji za rady

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
KacenkaKKK
Stálice 52 příspěvků 26.01.19 16:44

@Barca0211 a stříkačku do pusinky použít nemůžete? S tou vás domů pustí.

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 26.01.19 16:47

Ahojky,pribeh jak kdybych ho psala ja.muj syn tedy ve 34tt a to same blede zelenem.cim ho krmis,strikac­kou??z toho mi on proste nejedl.furt vyhrozovali ze nas nepusti domu,ja uz byla zrala na bohnice a klepala se kazdeho krmeni.az mi jedna hodna sestricka nabidla jestli nechceme proste lahvicku.on se nemusi tolik snazit a teklo mu to tam da se rict samo.zacal pit pekne ale jak naschval v propousteci den bojkotoval a nevypil vse a na tom si trvaly.ja uz na zhrouceni jsem priste treba tech 5 ml vylila a rekla ze to vypil.prijeli jsme dom a zacal jist jako blazen.tak preji pevne nervy :kytka:

tini
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 26.01.19 16:47

Presne,krmila jsem strikackou do 3mes,pak jsem objevila Calmitu a Calmu

Barca0211
Povídálka 27 příspěvků 26.01.19 16:47

@KacenkaKKK joo ze stříkačky pil, jenže to bylo to stejné. Teď má lahvičku, kterou mi půjčila sestřička, že tu měla jedna maminka, malý ji taky nechtěl papat a s tou flaškou se rozjedl pěkně. Ale nic :,(

Barca0211
Povídálka 27 příspěvků 26.01.19 16:52

@Kaci89 právě, že začínal na stříkačce, pak jedna lahvička, druhá lahvička a nic. Teď mi ho sestřička dovezla a říkala, že má na to ještě nárok. Tak doufám, že se to dá fakt trochu do kupy a půjdeme brzo domů.

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 26.01.19 17:02

@Barca0211 to vis ze jo,kazde mimco se rozpapalo co jsem byla na doprovodech.jen je to narocny na psychiku ja vim,ja jen brecela a brecela a chtela jit domu.

Barca0211
Povídálka 27 příspěvků 26.01.19 17:06

@Kaci89 tak to jsem na tom úplně stejně. U prvního syna jsem to do něho vždycky nějak nacpala, jenže on už byl bez sondy delší dobu. A stejně jsme tam byli týden a doma jsem to nehrotila. Žádné buzení každé 3h, prostě jsem ho nechala a sám si řekl po max 3,5h. Jenže tady u malého to vypadá, že tu budu ještě tak 100 let. :zed:

Olmička
Nováček 3 příspěvky 26.01.19 17:18

@Barca0211 měla jsem to úplně stejně. Nakonec jsem si vyprosila calmu, sice několik dní trvalo, než se z ní malá naučila pít, ale pustili nás domů a jedna paní dr. mi tehdy řekla, že se kojení často láme termínem porodu. Doma jsem stále odsávala a krmila calmou, koupila si váhu a zkusila malou nakojit a ona vypila 60ml 8o (v porodnici tak max 20). A od té doby jsem již kojila. Takže bych zkoušela tu lahvičku i nadále a třeba na to brzy přijde. Držím palce.

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 26.01.19 17:19

@Barca0211 presne,doma jsem zjistila,ze akorat stacilo mu dat az za 3,5hod.ale oni proste chteli po tech 3,jenze kdyz jsem to do nej hodinu cpala tak to ve finale bylo po 2.jako ja mam z toho trauma dodnes,sice to jsou teprv 4m ale pokazde kdyz treba nechce moc jist tak se hrozim,ze skoncime v nemocnici a bude se to vsechno opakovat,protoze do dnes nesni dle „tabulek“ ale pribira dobre nastesti a mam rozumnou doktorku.

Barca0211
Povídálka 27 příspěvků 26.01.19 17:26

@Olmička no jestli tu budu do termínu porodu, tak to tu umřu teda :,( Jako sestřičky tu jsou hodné, žádná nebyla protivná kvůli tomu nebo tak. Musím holt vydržet a bojovat. Není přece možné, abychom tu strávili měsíc :roll: :nevim:

Barca0211
Povídálka 27 příspěvků 26.01.19 17:31

@Kaci89 přesně jak píšeš - já mám z toho trauma už od prvního syna. A aj s tím, že než to do něho člověk nacpe, tak hodina je v tahu a dostane jíst už za 2 a ne za 3. Tady je na to půl hodiny. Dnešní sestřička mi říkala, že to mám zkoušet max 20 minut, zbytečně ho netrápit dlouho a když to nepůjde, tak ho mam dovézt a dá se mu to sondou. A první syn se mi pěkně rozjedl až doma. Takže už ať jsme doma. Za hodinu a půl mě čeká další dávka nervů :zed:

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 26.01.19 17:38

@Barca0211 a nema i bobek zloutenku??to uz se jim vubec nechce a clovek je ani neprobudi.malej ji mel 2× :zed: a kolik vazi??tak preju pevne nervicky,je to na palici ja vim.se mnou na pokoji byla pani a holcicka ji taky nechtela jist tak mela sondu a nakonec sla par dni po me domu,mala se rozjedla a po tom mliku pro nedonoseny pribiraj jak divi :dance:

Barca0211
Povídálka 27 příspěvků 26.01.19 17:41

@Kaci89 nee, tu už měl. Porodní váhu mel 1700g a dneska při vizitě měl 2560g. Děkuji :srdce: Já doufám, že bobinek si dá říct a rozpije se a pojeme domů.

Kaci89
Kecalka 399 příspěvků 26.01.19 17:46

@Barca0211 tak to uz ma propousteci vahu,aspon ze tak :palec: to vis ,ze se rozpije,ono je to s nedonosenatky tezky,furt spinkaj a o jidlo si sami nereknou,na mrnouse nezabiralo nic,lechtani ,stipani nic proste tuhos :cert:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >