Co dělat celý den s dvouleťáky?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dracietka
Kecalka 245 příspěvků 16.01.17 13:09
Co delat cely den s dvouletaky?

Kdyz se neradi v tomhle pocasi prochazi a sanky uz je prestali bavit a v hernickach cihaji bacily?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 16.01.17 13:12

Bacili číhají i v obchodech - ty nechodíš nakupovat? :think:
Jinak jestli vám nevoní venek, ani herny, tak vymyslet program doma..kreslení, plastelíny, lega, pohádky, :nevim:

inkakřivák
Extra třída :D 13934 příspěvků 16.01.17 13:13

Jak neradi se prochází? ven se zkrátka chodí. To chceš dělat jenom to, co děti baví?

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 16.01.17 13:13

Domaci modelina (teda klidne si ji kup, mne se nechtelo do obchodu, tak jsem ji udelala doma), malovani vodovkama, staveni kostek, vareni s mamou, pomahani pri domacich pracech (u nas ted frci hlavne vytirani podlahy a vyndavani veci z mycky), cteni. Proc anonym? :)

Tichošlápek
Extra třída :D 10468 příspěvků 16.01.17 13:14

Dopoledne chodíme ven, protože vyvencit se musí. Odpoledne duplo, modelina, kreslení, úklid. Dny utíkají hrozne rychle

lisma
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 16.01.17 13:17

Aj bacily treba, aspoň nebude každý druhý týždeň marod, keď začne chodiť do školky :lol: Inak my chodíme von… však doma by sme sa zbláznili. A okrem toho vláčky, knižky, kostky, varíme spolu, upratujeme. Sem-tam kúpime detský časopis a každý deň si z neho niečo vyplníme, vystrihneme a tak.

Ornwen
Závislačka 4529 příspěvků 16.01.17 13:19

U nás jsou letos boby v klatbě :P (loni normálně jezdil), ale chodíme normálně s kyblíkem a lopatkou. To je jedno, jestli je to sníh nebo písek, ne?

Jinak malování čímkoliv na cokoliv (už i ty zdi proběhly, i když nepovoleně :mrgreen: )
Vaření je super (skutečné - krájí/loupe brambory, houby, cibuli, pórek, rajčata. Příborákem. Většinou se něco najde), pečení nelépe něčeho, co se vykrajuje jako perníčky. Domácí práce - pračka, myčka, vysává, zametá.
Duplo jede furt. U nás prochází i házení malým míčkem, třeba do krabice. Čtení knížek

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 13:20

Když se nerad prochází, tak třeba jen před barák postavit sněhuláka nebo íglů. Využila bych sněhu, dokud je.Do herničky bych klidně šla, chytnout bacil může kdekoli a předpokládam, že uplně nemocný děti tam snad nechodí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49101 příspěvků 16.01.17 13:20

Zoo, minizoo, boby, jít mrknout na nějakou stavbu, výlet vlakem, stavět iglu, sněhuláka, různé soutěže, běhat, překážky, odhrabávat sníh, pytlování,…
doma nějaké aktivity - tvoření, malování, kreslení, lepení, razítka, prstové barvy, stříhání…
společně vařit, péct, uklízet…

dana.dv
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 16.01.17 13:21

Teri jsou 2 roky.
Každé dopoledne máme nějaký kroužek - miniškolička (2h bez rodičů), zpívánky, cvičení, plavání… S cestou, nákupem a procházkou máme zaplácnutý dopoledne. Po obědě spí 2.5h (hurá)!
Odpoledne malování, knížky (Miluje teď edici: Jak se žije… od Svojtka), zpíváme a hrajeme na hudební nástroje, začaly jsme s deskovými hrami (Moje první hra), Říkanky pro batolata s přiřazováním k obrázkům, baví ji Skákající králíček, hrajeme pexeso (s obrázkama nahoru). Občas kouká na Hádej hádej s kocourkem nebo anglické písničky (Little Baby bum, Dave and Ava). Postavíme doma opičí dráhu - tunel, klouzačka, podlézání pod židlema, kotrmelec na žíněnce apod.
Vozí kočárek. Vaří v kuchyňce. Ráda se máchá v umyvadle a přelívá kelímky. Malujeme prstovými barvami. Kinetický písek u nás moc úspěch nemá, totéž Duplo a stavebnice. Ráda navlíká dřevěné korálky, parkuje auta v parkovacím domě.
Přijde mi, že na zabavení je to měsíc od měsíce lepší a lepší.

Icestar
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 13:22

Co je, prosím vás, „hernička“?

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 16.01.17 13:23

Já si např. dnes udělala s malou výlet do vedlejšího města vlakem, vzala jsem i sporták, do něho teplou deku a užili jsme si hlavně tu změnu. Co říkáte a to nemusí ani chodit, sem tam při přechodu někde venku, v obchodě malého vypustíte a pak zase dále sportákem.
Sice auto mám zaparkované před barákem, ale pro mě má kouzlo, to, že jedeme někde vlakem, někoho potkáme, s někým si popovídáme, prostě je to takové i dobrodružství. :)

Ornwen
Závislačka 4529 příspěvků 16.01.17 13:24

@Icestar dětské koutky, u nás třeba i celodopolední „hernička“ v ddm - cca 30 min cvičení, pak mají opičí dráhu, připravený výtvarný projekt…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 16.01.17 13:26
@Icestar píše:
Co je, prosím vás, „hernička“?

Takové vnitřní hřiště. Něco jako jsou dětské koutky třeba v restauraci, jen větší - jsou tam hračky, různé klouzačky nebo průlezky, trampolína.

gabča 36
Ukecaná baba ;) 1366 příspěvků 16.01.17 13:27

@Icestar Asi bych tipla herna kam chodí maminy s dětmi, děcka si vyhrají a maminy si dají kafe atd. Ty zdrobněliny to je vec :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >