Co dělat doma s 3m mimčem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
203
14.11.21 12:59

Co dělat doma s 3m mimčem

Ahoj holky, chci se zeptat, co děláte doma v takovém počasí s 3 měsíčním mimčem?
My jdem ráno v 8 na procházku většinou to dospí do 12. Pak si hrajeme na dečce, ale odpoledne už nechce spinkat. Tak to někdy řešíme další procházkou, ale když prší tak nevím co dělat, jak ho zabavit, oči prostě nezavře nikde, někdy i na druhé prochajdě leží a kouká jakoby se nechumelilo 😃
V 6-půl 7 koupeme a pak jde spát, někdy usne hned někdy to trvá do 8.
Jaký plány přes den máte vy??:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3603
14.11.21 13:03

A kdyz ho nechas samotneho lezet na dece, tak breci nebo v cem je problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
14.11.21 13:06

@Ernais tak se začne po cca 20minutách vztekat 🤷🏼‍♀️
Ptám se na harmonogram ostatních, neřeším problém. Potřebuju inspiraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
14.11.21 13:23

Ahoj, no ono když je miminko opravdu tak do toho roku, tak jedině 2× denně procházka a doma dát na dečku nebo do houpacího lehátka-mit na očích, mluvit na něj ale dělat si svoje. Max jednou za týden cvičení s dětmi. Co vic chceš vymýšlet. Nejake velké věnování nebo na hřiště až od roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36882
14.11.21 13:26

Prohlíželi jsme si leporela, hračky, jezdili venku na procházce, dětské masáže, návštěva kamarádky, příbuzných…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3603
14.11.21 13:31

@Karol1994 za me si to zbytecne komplikujes, vsak nemusis diteti delat neustale animatora, ono co taky chces vymyslet s tak malym mimcem. Proste ho nech na dece nebo v houpatku, aby na tebe videlo, delej si svoje a aktivni cinnost vymyslej az v momente, kdy se zacne nudit a vztekat. Ver ze budes za par mesicu jeste rada vzpominat na dobu, kdy sis mohla delat svoje a nemusela neustale hlidkovat nad ditetem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6511
14.11.21 13:35

Ja chodila i do kaváren s (bezdetnyma :mrgreen: ) kamaradkama a na jogu s miminy (to bylo hlavne pro me :lol: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
14.11.21 13:35

@Ernais kdyby to bylo tak jednoduchý.. on jakmile si právě dělám to svoje a třeba 2 minuty si ho nevšímám tak huláká. Na dečce právě taky musím být s ním jinak leží a kouká a cca po těch 20min zase řve, potřebuje neustálou pozornost, proto vymyšlím co s ním dělat a inspirovat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
14.11.21 13:36

@Wani u nás v okolí toto nikde není 😏 a cestovat 45min do prahy je taky na prd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1453
14.11.21 14:12

Dceru bavilo pozorovat vlacky, jak jezdi dokola po kolejich v obyvaku.

Vibracni houpatko.

Zpivala jsem ji pisnicky, ukazovala obrazky.

Tahala jsem ji na dece po byte.

Starsi dcera ji hrala loutkovy divadlo.

Delala jsem s ni „predvadeci basnicky“ - Brambora, Okurcicko okurcicko, Paci paci apod.

Hru KUK (schovam se za polstar a vykukuju vlevo, vpravo, nahore…).

Cviceni na velkem mici s basnickama ( Dopredu a dozadu, nespadnu ja na hlavu.
Doprava a doleva, je to velka zabava.
Kolecko ja udelam, uz to zvladnu skoro sam.
I lezatou osmicku, mamko, mam to v malicku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
14.11.21 14:14

@dana.dv vyzkoušíme děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1952
14.11.21 14:14

Mám pětiměsíční. Dám na decku. Když chce pozornost tak ukazují hračky, podávám ji je, zpívám, dělám různé blbosti. Někdy nosím po domě a díváme se třeba z okna. Nebo ji dám do šátku, vařím a ona kouká a pak odpadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
14.11.21 14:16

@Nicole 1234 na šátkování jsem se těšila ale on tam vůbec nechce být a huláká 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
14.11.21 16:59
@Karol1994 píše:
Ahoj holky, chci se zeptat, co děláte doma v takovém počasí s 3 měsíčním mimčem?
My jdem ráno v 8 na procházku většinou to dospí do 12. Pak si hrajeme na dečce, ale odpoledne už nechce spinkat. Tak to někdy řešíme další procházkou, ale když prší tak nevím co dělat, jak ho zabavit, oči prostě nezavře nikde, někdy i na druhé prochajdě leží a kouká jakoby se nechumelilo 😃
V 6-půl 7 koupeme a pak jde spát, někdy usne hned někdy to trvá do 8.
Jaký plány přes den máte vy??:)

Já jsem vždycky záviděla všem maminám na procházce s kočárkem, které vezly bdící mimino a ono prostě jen tak koukalo…
To se mi nikdy nestalo :cert: Naše buď spaly nebo řvaly :D
Jinak toho zatím moc nevymyslíš, je ještě malinký. Můžeš na něj mluvit, něco mu ukazovat, zkusit nějaké hračky, které ho zaujmou. Jak se začne plazit, bude to zase o něco lepší, to už se na chvíli zabaví i sám :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10289
14.11.21 17:55

Já jsem se 3m nijak nevěnovala, ona stačila obyčejná „péče“, střídavě se kojil, přebaloval, chvíli koukal a spal a to celé denně asi 3× -4×. V bdělém stavu jsem ho dávala do obýváku na zem na deku, případně s hrazdičkou a dělala si svoje. Odpoledne jsem ho navázala do šátku a spal cca 3-4 hodiny. Úplně bych dítě nezvykala na neustálou „zábavu“ - neustálé ukazování, mluvení, předvádění. Nechala bych ho taky pozorovat tě, ležet na dece, třeba pást koníčky, aby se pomalu učil samo se zabavit. U toho u něj samozřejmě být, aby tě viděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat