Reklama

Co dělat, když dcera odmítá komunikovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
me57h
Nováček 4 příspěvky 21.01.17 13:17
Co dělat, když dcera odmítá komunikovat?

Ahojky! :-)
Dcera byla vždycky introvert s hlavou v oblacích, celý den si něco psala, kreslila a nebo byla na počítači. Spolu jsme si nikdy moc nerozuměly, a to jsem se jí snažila být dobrou matkou.
No, teď jí bude 17, je druhým rokem na SŠ. Učení celkem fláká, mohlo by to být o dost lepší :-( Každopádně jsem si stěžovala, že furt sedí doma - teď zase pořád někam lítá. Za což jsem ráda, že si užívá dětství, ale vůbec nechce mluvit o tom co dělá. Ani náznakem - vždycky nás odpákuje.
Já vím, že už má nějakou dobu přítele, kamarádky ji viděly spolu (ona je ani nepozdravila!). No, tak už do ní s manželem pár měsíců hustime, jak se má chovat, ale ona jen převeací oči a nechce o tom mluvit. A ještě navíc nechce brát prášky, prý že je dost mladá a nechce brát hormony v tomhle věku.
My ji hlídáme, aby nebyla nehoda, ona je zas poctivá a ví že by měla velký průšvih kdyby přišla domů pozdě. Málokdy se vrací po sedmé večer, tak spoléháme aspoň na tohle.
Jenže ona přijde domů, je na chvíli na zahradě se psem a pak si zapne pc a jde tam na nějaké zahraniční stránky, kterým ani nerozumíme. Občas se třeba ani neodhlašuje z fcb, tak jsme jí to párkrát projeli, ale v češtině se baví málo dokonce i s tím divným přítelem. Vůbec se nám nelíbí, ale asi jí ho úplně zakázat nemůžem :/

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Netopirek
Echt Kelišová 7609 příspěvků 21.01.17 13:22

Je jí sedmnáct. Jako rodiče už toho moc nezmůžete, v tomhle věku už jde jen věřit, že jste jí vychovali správně.
Svěřovat se bude v tomhle věku kamarádkám, tobě už ne.
Já bych se sní domluvila na pravidlech, která bude dodržovat - i známky výsledky ve škole - s tím, že když bude vše dodržovat bude mít jinak volnost. Jestli jí bylo sedmnáct loni, tak brzo bude plnoletá. Tak bych jí už brala víc jako dospělou než dítě

 
holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.01.17 13:39
@Netopirek píše:
Je jí sedmnáct. Jako rodiče už toho moc nezmůžete, v tomhle věku už jde jen věřit, že jste jí vychovali správně.
Svěřovat se bude v tomhle věku kamarádkám, tobě už ne.
Já bych se sní domluvila na pravidlech, která bude dodržovat - i známky výsledky ve škole - s tím, že když bude vše dodržovat bude mít jinak volnost. Jestli jí bylo sedmnáct loni, tak brzo bude plnoletá. Tak bych jí už brala víc jako dospělou než dítě

Souhlas. V tomhle věku je náprava nemožná, výchova se dohnat nedá, taky myslím že by nejvíc prospělo všem brát jí jako dospělou.

 
arinecka
Závislačka 4603 příspěvků 21.01.17 13:44

@me57h Mám dceru v tomhle věku, bavíme se spolu o všem, někdy má ale taky stavy kdy se jí nechce o ničem s nikým mluvit a zavře se s mobilem v pokoji. V tomhle věku normální no :mrgreen: když není doma tak s ní jsem pořád ve spojení na messengeru, pořád si píšeme :mrgreen: nemá cenu do ní nic hustit, už nejsou malé děti a musíme jim taky věřit a ne si pořád představovat průšvihy. Když jde ven tak jí většinou neříkáme kdy má dorazit, jen chci vědět kam jde a s kým bude. Už je to prostě velká holka a musí vědět co smí a co už je přez čáru. U nás zatím bez problémů.

 
Ou
Závislačka 4999 příspěvků 21.01.17 13:48

1. přestaňte své skoro dospělé dceři šmejdit v soukromí. Pokud chcete aby vůbec zkoušela vám věřit, tak to prostě nesmíte dělat.

2. podle toho co píšete, tak komunikaci s vámi vzdala, protože ji moc neposloucháte a musíte si prosadit svou a její postoje a názor nejspíš házíte za hlavu jako nepodstatné.

3. jestli s ní chcete najít nějakou novou, fungující formu komunikace, tak ji především musíte začít brát jako partnera a o komunikaci se aktivně a konstruktivně snažit - podle všeho vám prostě přestala věřit, že má smysl se vám svěřovat, že neposloucháte co říká.
4. takhle prostě často dospíváná vypadá, no.

 
arinecka
Závislačka 4603 příspěvků 21.01.17 13:51

@Ou Přesně tak, souhlasím.

 
Modesta
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 21.01.17 14:40

Ty hele, a nechce dcera jet do Norska? :D

 
Uju
Kelišová 6514 příspěvků 21.01.17 14:47

Hmmm, mé dceři je tedy 14,ale mám doma přesně to co popisuješ a popisovala mi i moje kamarádka(má dceru 16) :nevim: Chvílema je pořád venku, že mi dělá starost, že ji nevidím no a teď má zase období, kdy sedí doma na zadku nejlépe u fb a teď teda jsem ji načapala u knížky 8o
Všechno jde mimo ni když se snažím mluvit rozumně, tak kroutí okčima a je vidět, jak ¨mě vnímá a nebo si myslí své :nevim: Sem tam ji projedu fb a nebo historii, když vidím, že je něco blbě nečekám až přijde sama, prostě ji řeknu, že jsem nakoukla a vidím, že ji tam uráží nějaký kluk(chodila s ním, vím) no, tak jsem mu z mesengeru odepsala já-dovolila mi to, párkrát ho utřela a zahodila. Ona byla ráda a bylo vidět jak se ji ulevilo, takže teď když má problém stačí mi jen naťuknout a řešíme jak a co řešit. Ona nesmí mít pocit, že jsem dohled, spíš kámoška co poradí. No, ale je to teda hrozně těžký a ne vždy mi to jde :?

 
Alušáček
Závislačka 3087 příspěvků 21.01.17 14:57

@me57h Máte s dcerou opravdu podivný vztah :think: Neumím si představit, že bych neznala kluka své dcery, že bych nevěděla kde s kým je, že by v 17letech musela dodržovat nějaký přesný čas kdy přijde domu :nevim: U nás to funguje úplně jinak, přítel dcery u nàs přespává, nebo dcera u něj, komunikujeme spolu o všem, znám její kamarádky, názory, plány… Zřejmě dceru moc komandujete.

 
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.01.17 15:16

@me57h vy jí hlídáte, aby neotěhotněla? jak? to jí u toho svítíte? :think: pardon, t ohle bude fake, jinak si nedovedu představit, že to někdo myslí vážně :nevim:

 
arinecka
Závislačka 4603 příspěvků 21.01.17 15:17
@Alušáček píše:
@me57h Máte s dcerou opravdu podivný vztah :think: Neumím si představit, že bych neznala kluka své dcery, že bych nevěděla kde s kým je, že by v 17letech musela dodržovat nějaký přesný čas kdy přijde domu :nevim: U nás to funguje úplně jinak, přítel dcery u nàs přespává, nebo dcera u něj, komunikujeme spolu o všem, znám její kamarádky, názory, plány… Zřejmě dceru moc komandujete.

Máme to taky tak, někomu to třeba přijde divné ale dcery přítel u nás taky občas přespí, občas ona u něj, nic špatného na tom nevidím. Byla jsem první komu řekla že užž :mrgreen: několikrát do roka jedeme s manželem pryč, ona kvůli škole nemůže tak je doma sama, no sama :mrgreen: vždy tady je s ní ten její kluk ale nám to nevadí, aspoň tady není sama. Její kamarádky taky znám, nedávno jsem jedné z nich dávala těhu test protože se bála že je těhotná ale doma se bojí mámě říct o antiko. To fakt nechápu :nevim:

 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1721 příspěvků 21.01.17 15:17
@Uju píše:
Hmmm, mé dceři je tedy 14,ale mám doma přesně to co popisuješ a popisovala mi i moje kamarádka(má dceru 16) :nevim: Chvílema je pořád venku, že mi dělá starost, že ji nevidím no a teď má zase období, kdy sedí doma na zadku nejlépe u fb a teď teda jsem ji načapala u knížky 8o
Všechno jde mimo ni když se snažím mluvit rozumně, tak kroutí okčima a je vidět, jak ¨mě vnímá a nebo si myslí své :nevim: Sem tam ji projedu fb a nebo historii, když vidím, že je něco blbě nečekám až přijde sama, prostě ji řeknu, že jsem nakoukla a vidím, že ji tam uráží nějaký kluk(chodila s ním, vím) no, tak jsem mu z mesengeru odepsala já-dovolila mi to, párkrát ho utřela a zahodila. Ona byla ráda a bylo vidět jak se ji ulevilo, takže teď když má problém stačí mi jen naťuknout a řešíme jak a co řešit. Ona nesmí mít pocit, že jsem dohled, spíš kámoška co poradí. No, ale je to teda hrozně těžký a ne vždy mi to jde :?

8o To jako fakt? „Kámoška, co poradí“ radí, když je o radu žádána, ne, že vleze kámošce do zpráv, odepíše za ni a preventivně jí ještě sjíždí zprávy a FB, jestli se do ní někdo náhodou neotírá, aby to za ni „vyřešila“ 8o To je úplně mimo v jakémkoliv vztahu, přátelském, partnerském, rodič - dítě, v jakémkoliv prostě. Děláš své dceři hodně medvědí službu.

 
Kelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 21.01.17 15:41

Pry jsem rada, ze si uziva detstvi :mrgreen: ona uz neni dite, ale dospivajici slecna.
Prestante ji hlidat a nechat ji urcite soukromi. Ja bych ji nabidla, ze kdyz ma toho staleho pritele, jestli chce at si ho klidne pozve na cely vikend nebo kdyz bude chtit na navstevu.

 
Uju
Kelišová 6514 příspěvků 21.01.17 15:42

No, kontrolovat musím. Myslím, že rodiče co nechávají své děti žít na internetu bez jakékoliv možnosti kontroly si koledují. Samo, děti typu neteře vždy vzorné, umírněné atd-kontrolu asi nepotřebují, ale naše ero jo. A když vidím, že dcera je celé vánoce úplně mimo jak hromádka neštěstí, tak na fb mrknu, bo chci vidět co se děje, když zjistím, že je problém nabídnu pomoct případně možnosti řešení (píši nabídnu nevnucuju),buďto si problém řeší sama nebo příjde, „kápne Božskou“ a dá se s ní o problému mluvit, poradit jak řešit nebo ho prostě vyřešit (jako v tomto případě). Bohužel vím, že dcera má problém s komunikací, tak ji prostě pomohu. Jde o to, že do zpráv nebo FB ji vlezu když tuším, že se něco děje, nehledám-jen nakouknu a když vidím, prostě jemně naťuknu buď přijde nebo ne, ale mluví se mnou a mám možnost ji nadhodit svůj názor, či typ. Nemusím sedět a čekat až přijde se situací, která jde jen těžko řešit.

 
Kelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 21.01.17 15:46

:pankac: @Uju
A ty si ta @me57h nebo jak tomu ted rozumnet?
Soulasim jak pisi holky, ze s dcery delate malou holku, proc by se mela s rodici bavit kdyz ti ji neduveruji.
A vsadim se, ze dodela skolu a zvedne krovky utece od takovych rodicu bud dal na VS nebo do zahranici, aby mela klid.
Lezt ji do soukromi? To snad ne. Jak ji popisujes nedela nic strasneho, spatneho, tak trosku duvery a prijde i komunikace.

Edit aha uz vidim, ze ty si mela prispevek, ze mas 14r. to ty mobily no :)

Příspěvek upraven 21.01.17 v 15:48

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >


Reklama