Co dělat, když dítě přibírá pomalu?

3.12.19 13:55

Co dělat, když dite přibírá pomalu?

Dobrý den, mám prosbu. Dcera se narodila s vahou 2980g a se stejnou jsme i odcházely z porodnice. Při měsíční kontrole ale dr. říkala, ze přibírá jen málo, tak jsme chodily každý týden na prevazeni a bylo to tak 50,70, 130 a pak zase jen 90g za týden. Teď má malá 3 měsíce a váží přibližně 4kg :( ( máme doma váhu). Kojim tak co 2-3 hodiny ( v noci a v kočárku i po 4 hodinách - spí ). Mám ale doteď kloboucek. Myslím, ze je jinak spokojena, pláče jen když už má fakt hlad - třeba pretahnu interval mezi kojením. Když ji vážím před a po kojení, tak těch 60-90 vypije. Kojení nám ale i hodinu trvá. Pokud ale neusne u kojení, tak dost ublinkava a tak co druhy den plinka pretece stolicí. Jinak počurana je plinka pokaždé ( krom noci) a taky cura při prebalovani. Tak prosím o nějakou radu, proč přibírá tak málo…? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

206
3.12.19 14:07

Dulezite je, ze pribira :-) kojila bych co nejvice to jde a nestresovala se tabulkama :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
3.12.19 14:10

@Petulak81 kojit a kojit, tabulky neřešit :kytka: blbě se to dělá ale až jsem se fakt vykašlala na všechny rady a užívala si mrněte, šlo to krásně nahoru :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 14:13

Nedávno jsem na internetu narazila na tuhle fotku. Jsou to 3m dvojčata. Obě kojená stejnou matkou - stejným mlékem. Přesto každé přibírá úplně jinou rychlostí a obě děti prospívají ;) Některé děti jen prostě do tabulek nenacpeš.
Dokud dcera nehubne, je vše v pořádku. Jen bych zvážila pozvat si domů LP, ať zkusíte odbourat ty kloboučky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
3.12.19 14:19

Tak kdyz mi prvni syn po navratu z porodnice nepribiral, tak jsem holt kojila, co 2 hodiny nez se chytl. Musela jsem ho budit. Drzet po kojeni ve zvysene pozici, aby neublinkavala to asi delate, ze? Ve ctyrem mesicich bych najela na prikrmy. Mym detem chutnali vic nez kojeni. Je spokojena, neco pribira. Nektere deti jsou drobci a pak to dozenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5619
3.12.19 14:20

Dcera měla 3200g při porodu a ve 3m měla 4,1kg. Nikdo neřekl ani popel… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 14:22

@Elisaaa ale s těmi 4kg jsme už skoro pod tabulkou… fakt to nemám řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 14:26

@Popokatepetla moc děkuji, mám jednu LP na telefon a i když zkouším bez klouboucku, tak bradavky jsou pořad nulové a malá se neprisaje, spis vzteka, ze ji to nejde. A když to zkouším při kojení na stridacku, tak se prisaje tak na par vteřin a zase ji to nejde. Ale pořad zkouším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 14:28

@kve-tinka jo? A jak to dopadlo dal? Dr. to dost řeší a jdeme zase teď v pátek po měsíci, tak mám hrůzu, co zase řekne. Si připadám vždycky jako bych malé ublizovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
3.12.19 14:36

Malej se narodil se 4.110 g, z porodnice jsme šli na 3960 g, minulý týden u pediatra 4000 g, dnes po týdnu 4100 g a pry pribira na spodní hranici. Plně kojim, dítě vypada spokojeně, a pak tohle. Vždyť mel vysokou porodní vahu, není to žádný drobek… Blbý tabulky… :rolling_eyes: Taky nevím, co s tim. Asi ho nedonutim jist, kdy nechce, ne :nevim: První byl od 8 týdnů na UM a samozřejmě pribiral líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2914
3.12.19 14:37

@Petulak81 jé, to jsem řešila teď dva měsíce :lol: každopádně - důležité jsou percentily (najdeš vzadu v průkazce dítěte). Dělej si křížky na grafu váha vs. výška. Je jedno, kde na grafu se dítě nachází, ale mělo by se držet své křivky. Pokud půjde o křivku níž, dostatečné to není. Pokud se bude držet křivky, i kdyby té nejnižší, je to ok :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1262
3.12.19 15:21

Naše malá měla skoro stejnou váhu, z porodnice měla ještě míň. Taky byla vždycky úplně na spodní hranici a ve 2,5 letech je to pořád hubenour. Já sem byla to stejný. Jídlo do ní, ale nenacpes. Hlavně že pribira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
407
3.12.19 15:29

Ja tedy pujdu proti proudu.. pribira dle me strasne malo..50g za tyden je teda sila.. tech 60-90ml vypilo moje ditko pri odchodu z porodnice. Za me bych dala prikrm hned, treba jen 2× za den a uvidis, co to udela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
3.12.19 19:36

@Petulak81 ale stale pribira, i kdyz na spodni hranici :-) zkus kojit co nejvic to jde…mne syn lezel na prsu skoro v kuse. Rozhodne se nenech rozhodit, ze mas malo vyzivny MM. Pro Tvuj klid bych si zkusila domluvit schuzku s laktacni poradkyni, at zkontroluje techniku a zkusi ti pomoc odbourat kloboucky a rozhodne bych nedavala zadny prikrm, jak tu nekdo radi. Hlavne klid :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
3.12.19 20:14

@Elisaaa
Ja myslela prikrmy(od 4 mesicu) jako zelenina a tak postupne dal, ne UM. Deti se mi po tom vrhly a snedly toho brzy docela dost. Pro ty, co jim deti zas tak nepribiraji kojenim, je to taky varianta. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama