Zranila jsem si prst o nářezový stroj?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
27.6.22 19:14

Co dělat když jsem si zranila prst o narezovy stroj?

Dobrý den, potřebuju poradit prosím. Dneska ráno jsem si zranila v praxi v kuchyni zranila prst o narezovy stroj. Ufikl mi kus bříška. Osetreny ho už mám, zastavili jsme krvácení (i když krve bylo jak pri zabijačce:D,)chvilku jsem i chladila, úraz se zapsal, dostala jsem sprej proti krváceni, proto je taky okolo rány… Mistrova byla hodná, rány zalepila náplastí, dostala jsem sterilní krytí, obvaz, doufala jsem že se to zlepší. Na šití jsme nešli, zastavili jsme krvácení, tak snad není nutne. Akorat to docela bolí, chtěla jsem se zeptat, jak ránu ošetřit, co dělat když se to zhorší? Hlavně to řeším protože mám za pár dní nastoupit do Mekáče na brigádu, a rozhodně tam nemůžu s takovým zakrváceným prstem ani obvazem :,(
Nevíte, za jak dlouho se zahojí? Nebude nutné zajít za doktorem, nebo to nechat jen tak? Nemáte nějaké i ty babské rady? Ocenim cokoliv, za týden mám nastoupit. Brani mi to v těch běžných činnostech.
Děkuju moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28656
27.6.22 19:17

Za prvé doufám, že jsi to nahlásila jako pracovní úraz. A k lékaři bez určitě taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.6.22 19:20

@pikola neboj se, ví to všichni v kuchyni a šli jsme pak na sekretariát a tam se to nahlásilo i když nevím zda to má cenu, dneska jsme končili, od zítra ředitelské volno.
Zítra teda Zajdu k lékaři a uvidím, nemám to nechat být jen tak? Nechci aby mě poslal domu s tím že je to banalita. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2310
27.6.22 19:20

Nahlásit jako pracovní úraz a potom k doktorovi. V mekáči budeš muset mít rukavici :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10539
27.6.22 19:21
@pikola píše:
Za prvé doufám, že jsi to nahlásila jako pracovní úraz. A k lékaři bez určitě taky.

To byl asi školní úraz. Píše, že to zapsali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.6.22 19:22

@Pruhovaný_mýval Dneska v kuchyni jsem právě byla po zbytku dne v rukavici, tak to nevadilo, ale netuším zda v tak velkém provozu jako je Mekáč, před tolika lidma to nebude vadit.Nebo zda mě přijmou. Proto bych potřebovala vědět zda se to zhojí třeba za týden.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
27.6.22 19:26

To bude v pohodě. Škoda, že tam ta odseklá kůže nezůstala, líp by se to hojilo. Bříško ti normálně doroste jako by se nikdy nic nestalo. Šít tam stejně není co. Hlavně to udržuj v čistotě - dezinfekce, čistá náplast, zkusila bych možná v lékárně koupit nějaké krytí na prst, jestli to existuje. Do mekáče rukavici, ať si to něčím nezaneseš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2007
27.6.22 19:42

No zahojí se to ale za týden to úplně nebude..zajdi do lékárny kup např. Hemagel (ten urychlí hojení) mastný tyl, sterilní čtverce obvazy na prsty…nebo prstový pruban

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5188
27.6.22 20:00

Jo, ten Hemagel jsem taky chtěla poradit, tím si to maž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29735
27.6.22 20:08

Jo stalo se mi to samé, ufikla sem si o narezak bříško palce, akorát já si ho priplacla zpátky (zůstalo mi to teda viset na nitce kůže), zalepila a dál neřešila. Ono to zas srostlo a v práci sem měla prostě zalepeny prst a přes to rukavici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.6.22 20:43

@Kriss Tina jojo takže chápeš jaké to je.No když se to stalo, tak mi to ufiklo kus te kůže rovnou a zpátky to nijak nešlo. Dam na radu a budu ošetřovat tím Hemagelem :? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.6.22 20:44

@Vladusxx Děkuju za radu :* Jsem ráda že se tady našel někdo kdo poradil, sama jsem si moc jistá nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.6.22 20:50

@AnoNe Sundala jsem si teď i tu náplast a obvaz, ať to přes noc dýchá, skryju si to zase zítra ať můžu normálně jíst, uklízet atd, když se toho bříška dotknu, bolí. Jinak ale v čistotě udržím.
Je to palec, člověk si řekne že ho nepotřebuje, ale obejít se úplně nedá :DAkorat mi to došlo až teď :) Každopádně doufám že brzy všechno bude zase jako dřív, už se dostávám z toho strachu ještě z rána, ten šok přesel. Navic vím co přibližně dělat tak jsem klidnější, děkuji :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3995
27.6.22 22:31

Neznám prodavačku, která někdy krájela na nářezáku, aby neměla stejnou zkušenost jako ty. Všechny co znám, a znám jich dost, touhle zkušeností prošly :D Kup si dezinfekci (za mě je nej Betadine), Hemagel a kvalitní náplasti. Každé ráno vydesinfikuj, nanes hemagel, přelep náplastí. V práci nos rukavici. Doma v klidu můžeš náplast i sundat, aby rána dýchala. Pokud by to začalo víc bolet, červenat, otékat atd., zajdi k praktikovi. Vítej v klubu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4963
27.6.22 23:24

@Murka hlásím se, 15 let praxe a nářezák mě zatím nekousnul. Za to nože a kosti to je kapitola. Někdy i antibiotika, musely na pomoc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat