Co dělat, když máte touhy a nepřechází to?

Anonymní
20.7.21 12:55

Co dělat, když máte touhy a nepřechází to?

Ahojte, mám problém - není to asi nic hrozného, ale asi jsem magor. Když jsem byla zhruba v pubertě, tak jsem hrozně chtěla cestovat, měla jsem pocit, že musím vidět všechno na světě - poznat cizí lidi, jak se jim jinde žije, jaká je tam příroda, architektura, jídlo, prostě vše. Šla jsem na VŠ, tak nebyly peníze ani čas někam jet (musela jsem se živit sama, rodiče na to neměli), pak jsem se vdala, našla si fajn práci, koupili jsme byt, auta…pak jsme cca 2 roky měli klid, takže jsme viděli pár míst. Jenže pak chtěl manžel děti a já byla připravená a doufala jsem, že mě ta touha cestovat a vidět svět přejde s dětmi. Přece jen se říká, jak se vám změní priority a pohled na život. No, u mě k tomu nedošlo. Nemám potřebu si kupovat oblečení pro radost, kosmetiku, elektroniku, knížky, nic…nejraději bych si všechny peníze odložila a utratila je za cestování. Problém je v tom, že si říkám, že jsem asi magor. Stalo se někomu něco podobného? Jak s tím pracovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18260
20.7.21 13:05
@Anonymní píše:
Ahojte, mám problém - není to asi nic hrozného, ale asi jsem magor. Když jsem byla zhruba v pubertě, tak jsem hrozně chtěla cestovat, měla jsem pocit, že musím vidět všechno na světě - poznat cizí lidi, jak se jim jinde žije, jaká je tam příroda, architektura, jídlo, prostě vše. Šla jsem na VŠ, tak nebyly peníze ani čas někam jet (musela jsem se živit sama, rodiče na to neměli), pak jsem se vdala, našla si fajn práci, koupili jsme byt, auta…pak jsme cca 2 roky měli klid, takže jsme viděli pár míst. Jenže pak chtěl manžel děti a já byla připravená a doufala jsem, že mě ta touha cestovat a vidět svět přejde s dětmi. Přece jen se říká, jak se vám změní priority a pohled na život. No, u mě k tomu nedošlo. Nemám potřebu si kupovat oblečení pro radost, kosmetiku, elektroniku, knížky, nic…nejraději bych si všechny peníze odložila a utratila je za cestování. Problém je v tom, že si říkám, že jsem asi magor. Stalo se někomu něco podobného? Jak s tím pracovat?

Jak s tím pracovat? Cestovat! :nevim:
Mohla jsi už na VŠ - existují různé výměnné pobyty, working hollidays atd. Já se takhle skoro bez peněz dostala na 3 měsíce do Států. Holt jsem tam 2 měsíce pracovala a vydělala si tím na měsíc cestování. Není ani problém cestovat s dětmi. Ale když dáváš vždy přednost manželovým touhám před svými, tak to je prostě špatně no. Škoda, že sis nenašla chlapa, co je na tvé vlně. Mám známé, kteří během RD ženy koupili karavan a projeli skorem celý svět. Chlap pracoval na dálku, ona pobírala RP, pak našli nějaké sponzory a krásně si 5 let užívali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 13:07

Přesně. Problém je v tom, že si říkáš, že jsi asi magor. To bych nedělala. Ale odkládat si peníze a všechny je procestovat mi přijde úplně ok.
Já cestuju strašně ráda, ale po nějaké době už mi to taky přijde trochu banální, jako co z toho furt :).
Asi jsem se nasytila.
Nicméně proč nedělat, co tě těší, jen kvůli tomu, že si sama sobě namluvíš, že to je divný??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
20.7.21 13:08

Rozumím Tvé touze. Cestování je jeden z mých největších koníčků. Pokud jsi lehce dobrodružná povaha, nemusíš za něj utratit ani tolik peněz. Např. kus Skotska se nám podařilo procestovat stopem. Jsou tam fajn lidi, kteří ví, že s dopravou na některých místech je to dost problematické a tak nás většinou každé třetí auto hned vzalo. Když pak někde v horách zase v jiné zemi pomůžeš dobrým lidem něco udělat na pozemku, tak Tě i dobře nakrmí. Samozřejmě bys toho neměla zneužívat.

Potkali jsme tím i spoustu rodin, které cestovali s dětmi. A znám několik dalších příkladů, kdy rodiny hodně s dětmi cestovali. Např. nedávno u nás byla přednáška manželů, kteří se dvou letou a pěti letým procestovali Autsrálii na kolech.

Jestli Tě zajímá cestování, určitě si najeď na stránky festivalu NADIVOKO, který se koná tuším v září. Už jsme ho s přítelem absolvovali asi 3× a vždycky tam potkáš zajímavé inspirativní lidí, kteří cestují různými způosby. Např. Kuba Venglář, který má zajímavé stránky https://zahorami.cz/kuba-za-horami/

Cestovat se určitě dá i s dětmi. Já bych asi nejela hned s miminkem, ale pro větší tak od dvou tří let už to může být i přínosné. Jedna z věcí, které je krom poznávání cizích kultur a ohleduplnosti ke druhým naučíš je, vystačit si s málem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 13:12

Magor určitě nejsi. Já to mám taky tak. Ale já VŠ vynechala a přestěhovala se do zahraničí.

Zkusila bych jezdit hodně po ČR i do států okolo, třeba jen na víkendy, vyrazit na výlety - i s dětmi! Já osobně to tak mám v plánu.

A pokud jde o finance, nikdo neříká že se musí s dětmi do all inclusive resortu. Známí jezdí s malou každý víkend na výlet, pod stan, do přírody, za památkami.

Pokud tak miluješ cestování, můžeš poznávat krásná místa, lidi i kulturu tady. Člověk by to neřekl, ale jen vesnička o 50 kilometrů daleko může mít svou krásu, svou kuchyni i tradice a jiné chování lidí. To můžu ze zkušeností potvrdit. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 13:22

A co je na tom špatného? Touhu poznat svět má hodně lidí, neměla jsi zatím příležitost, ale to přece není dětmi ztracené. S mnou rodiče taky cestovali, předtím za komunismu nemohli. Začínali jsme týdnem někde u moře s cestovkou, když jsem byla malinká, aby všechno bylo zajištěné, a postupně jsme se všichni orientovali tak nějak víc. Dětem to hodně dá, já dneska nemám problém jet kamkoli po světě sama, chvíli žít v zahraničí a tak. Když nějaké penízky zbydou, tak vymysli pro začátek třeba něco malého, nějaký víkend někde. Nemusí to být daleko, krásná místa která třeba neznáš jsou i v okolních státech. Nech si třeba poradit od někoho vyzkoušené místo, kde je to dobré i s dětmi. My si na dovolených zásadně sami vaříme, nevadí nám to a jídlo v restauracích nás zbytečně limituje, takže to ani pak nevyjde draze. Taky nepotřebuju drahé kabelky a dám všechno za cestování, manžel původně byl spokojený i doma, ale už se na to taky pěkně chytil a vymýšlí, co bychom chtěli navštívit. Jak budou děti růst, uvidíš, co všechno společně zvládnete, budete mít krásné zážitky. Nebo má manžel něco proti?

• Citovat
  • Nahlásit
7554
20.7.21 13:27

Pokud na to máš peníze a domluvíš se cizí řečí, tak proč bys nemohla cestovat i s dětmi? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 14:19

@unuděná tak není to jen o manželovi. Nemá problém jet se mnou na dovolenou, ale asi mu vadí, že bych nejradši všechno jen procestovala a všechno chtěla vidět. A takto cestovat po světě nemůžeme, manžel nemá vůbec možnost home office :( musí do té práce prostě chodit. Já zase pracuji ve školství, tkaže jsem docela limitovaná prázdninami, přes školní rok nedostanu ani den volna navíc.

• Citovat
  • Nahlásit
18260
20.7.21 14:24
@Anonymní píše:
@unuděná tak není to jen o manželovi. Nemá problém jet se mnou na dovolenou, ale asi mu vadí, že bych nejradši všechno jen procestovala a všechno chtěla vidět. A takto cestovat po světě nemůžeme, manžel nemá vůbec možnost home office :( musí do té práce prostě chodit. Já zase pracuji ve školství, tkaže jsem docela limitovaná prázdninami, přes školní rok nedostanu ani den volna navíc.

Ale ty sis ho přece vybrala, nebyl ti přidělen :nevim: Když jsi odmalička duší cestovatel a dobrodruh, proč si k sobě nenajdeš taky někoho takového? Vždyť to je přece jeden ze základních pilířů spokojenosti v životě! :nevim: Vzala sis holt chlapa, co mu vyhovuje dovolená all in u moře a udělala si s ním děti. Pozdě plakat nad rozlitým mlékem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18260
20.7.21 14:26

Navíc tyjo, ve školství! To máš na cestování naprosto to nejlepší, co může být. 1.7. zabalíš děti a vyrazte do světa :nevim: Dva měsíce můžete jezdit třeba karavanem (nebo klidně autem se stanem) po Evropě. Manžel se k vám může přidat na 14 dní normální dovolené. Nechápu, co ti brání si realizovat své sny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1710
20.7.21 14:32

Magor nejsi. Cestuj, co to jde :) Sny jsou od toho, aby se plnily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 14:49

@unuděná manžela neznáš, tak ho prosím nesuď. Nechce all inclusive dovolenou u moře. Snaží se mi plnit mé sny, ale má taky svoje. Je to skvělý chlap, v ničem mi nebrání, já sama si říkám, že asi nejsem normální…proč mi prostě nemůže stačit, to co ostatním? Děti, domov, rodina, dovolená jednou za rok…prostě chci víc…asi fakt nejsem normální prostě :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
7403
20.7.21 15:25

Ty rada potlacujes sama sebe, vid? Proc ti to nemuze stacit? Prave proto, ze lzes sama sobe a nezijes autenticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
20.7.21 15:30

A ty si myslíš, ze ostatní takové touhy nemají? Kdyby podle tebe byli „normální“ jen ti, kterým stačí celý život domek, děti a jedna práce, tak tu máme plno nenormálních lidí
Ano, mít takové sny je časté a dost lidí si je plní a stále se u toho povazují za běžné/normální/průměrné bytosti. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9167
20.7.21 15:49
@Anonymní píše:
@unuděná manžela neznáš, tak ho prosím nesuď. Nechce all inclusive dovolenou u moře. Snaží se mi plnit mé sny, ale má taky svoje. Je to skvělý chlap, v ničem mi nebrání, já sama si říkám, že asi nejsem normální…proč mi prostě nemůže stačit, to co ostatním? Děti, domov, rodina, dovolená jednou za rok…prostě chci víc…asi fakt nejsem normální prostě :lol:

No tak, když ti v ničem nebrání, tak vyraž. Jediné, co ti brání jsi ty sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat