Co dělat když mi bývalý partner dělá problémy

Anonymní
28.3.21 16:18

Co dělat když mi bývalý partner dělá problémy

Ahoj chci se zeptat zdali některá z vás má podobnou situaci jako já a dát mi prosím nějaké rady, jelikož už nevím jak dál. Mám ročního prcka, o kterého se starám sama, odešla jsem od mého bývalého přítele když prckovi byli 3 měsíce jelikož můj bývalý přítel pil a hrál automaty a já musela táhnout vše sama, teď jsem si našla hodného a snaživého přítele který mi se vším pomáhá ale bohužel bývalý přítel mi dělá problémy. O malého se moc nezajímá teda spíš vůbec neplatí na něj alimenty, nic. Teď se rozmyslel že bych ho chtěl mít přes noc se svou přítelkyní novou která to navrhla ona aby tam prcek spal, mě z toho bylo zle ale nechtěla jsem dělat zle a tak jsem věřila že se dokážou oni o něj postarat jelikož jeho nová přítelkyně má dvě děti na Ukrajině tak jsem si myslela že bude mít nějaké zkušenosti, jak to dopadlo a to co mě čekalo to jsem nevěřila. Malého mi přivezli špinavého zanedbaného hladového a nevyspalého. s tím že jsem mu napsala že to bylo naposled kdy si bral malého takhle přes noc když se nedokázal o ni postarat a nedal mu ani najíst. Bohužel mi vyhrožuje že si malého bude i přes to takhle brát. chci s tím jít na sociálku a k soudu a něco s tím začít řešit protože takhle to dál nejde, nechci střídavou péči aby měl bývalý přítel přes noc malého protože vím že se nedokáže o něj postarat vím že pije a hraje automaty není to dobrý vzor pro něj ale nevím co teď dál dělat poradíte mi prosím někdo. :,( Já se o prcka snažím starat jak nejlépe umím kupuji mu drahé věci hračky jídlo, i když mi pořádně na sebe nezbývá dost peněz radši to dám tomu prckovi protože vím že on za to stojí ale nemůžu dovolit aby spal u někoho kdo mu nedá ani najíst ani napít. Mám k tomu všemu i podrobné důkazy zprávy konverzace.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22975
28.3.21 16:21

OSPOD a soud, vyměřit alimenty a stanovit styk dítěte s otcem, pokud ti neplatí alimenty a nemáte dosud vyměřený styk, tak jsi mu vůbec dítě na noc nemusela dávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7943
28.3.21 16:24
@stinga píše:
OSPOD a soud, vyměřit alimenty a stanovit styk dítěte s otcem, pokud ti neplatí alimenty a nemáte dosud vyměřený styk, tak jsi mu vůbec dítě na noc nemusela dávat

Uff, chtěla jsem to napsat stejně… Dát dítě takřka k cizím lidem, když otce skoro nezná, to asi není dobré řešení. Do doby, kdy nebude rozhodnutí, bych to už nedělala, obzvlášť pokud pije..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 16:25

@stinga dobře moc děkuji. Mě už deptá s tím že mi píše že si vezme malého i přesto že já mu ho nedám ale já mám přece právo na něj zavolat policii.

• Citovat
  • Nahlásit
37
28.3.21 16:27
@pannda píše:
Uff, chtěla jsem to napsat stejně… Dát dítě takřka k cizím lidem, když otce skoro nezná, to asi není dobré řešení. Do doby, kdy nebude rozhodnutí, bych to už nedělala, obzvlášť pokud pije..

Ano bohužel pije a ví to každý v autě si ho z lahve od piva a tak různě. Je to moje vina že jsem to vůbec dopustila dávala jsem mu ho jinak na dvě hodiny ven do kočárku jinak ne. On ani neví jakého má doktora a co vůbec jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
28.3.21 16:30

Kdy jsem mu ho dala všechno jsem mu dala sebou jídlo oblečení pití čaje jogurty banány sušenky, on nezvládl vůbec nic dal mu za 12 hodin jednu přesnídávku a toť vše s tím že malý hlad nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11193
28.3.21 16:38
@Anonymní píše:
@stinga dobře moc děkuji. Mě už deptá s tím že mi píše že si vezme malého i přesto že já mu ho nedám ale já mám přece právo na něj zavolat policii.

Ten je dobrej fakt. Neh si soudně stanovit alimenty, jak na dítě, tak i na sebe. Pěkně i zpětně. To samé i styk s dítětem, všechno soudně. On je zapsaný v RL?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
580
28.3.21 16:44

Proč ho takovým lidem vůbec dáváš?..nech si stanovit styk s dítětem u soudu, za těchto okolností pod dozorem a vyměřit alimenty..a do té doby jim ho rozhodně nedávej.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26446
28.3.21 16:45

Já nechápu jak pro dítě cizímu člověku s nějakou jeho bábou můžeš dítě dát hned na noc? Proč s ním nejde nejdřív sám třeba na hodinu ven atd a rovnou na noc? Bych nedala na noc roční ani babičce, natož nějakýmu pometlu co se o svoje dítě ani nezajímá 8o :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
28.3.21 16:48
@arinecka píše:
Ten je dobrej fakt. Neh si soudně stanovit alimenty, jak na dítě, tak i na sebe. Pěkně i zpětně. To samé i styk s dítětem, všechno soudně. On je zapsaný v RL?

bohužel je v rodném listě zapsaný a když jsem to jednou řešila s sociálkou tak mi řekli že on má stejné právo tak jako já no tak kde to žijeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
28.3.21 16:51
@pikola píše:
Já nechápu jak pro dítě cizímu člověku s nějakou jeho bábou můžeš dítě dát hned na noc? Proč s ním nejde nejdřív sám třeba na hodinu ven atd a rovnou na noc? Bych nedala na noc roční ani babičce, natož nějakýmu pometlu co se o svoje dítě ani nezajímá 8o :nevim:

On si ho na pár hodin do kočárku bral věděla jsem že s tím není problém ale to bylo ještě v době kdy neměl žádnou přítelkyni, teď má přítelkyni chtěl prcka přes noc tak jsem bohužel udělala tu chybu že jsem mu ho prcka dala, on si myslel že si potřebuji odpočinout já jsem mu napsala že jsi odpočívat nemusím. Zatím ho už dávat prostě nebudu protože to nezvládli nezvládli mu dát najíst napít nic, holt budu řešit s sociálkou a z soudem jen jsem se tady chtěla zeptat na nějaké informace a na zkušenosti jaké máte třeba s sociálkou nebo tak. Vzpomínám si moc dobře když jsem před čtyřmi měsíci volala na sociálku a tam mi řekli že on má stejné právo jako já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
28.3.21 16:53

Psala jsem mu aby mi i tu přítelkyně představil. jelikož já nebudu tolerovat abych dávala své dítě nějaké cizí ženské která má děti někde tam na Ukrajině a nestará se. bohužel mi píše zprávy abych si zašla psychiatrovi abych si nechala napsat prášky že on prostě si toho malého bude brát ať se mi to líbí nebo ne. já jsem jinak psychicky v pohodě kdyby mi bývalý přítel nedělal takovéhle problémy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26446
28.3.21 16:54

Tak si ho dej soudně dát do péče, určit alimenty a soud ti určí kdy a jak proběhnou návštěvy. Asi ani jedno oficiálně nemáte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
28.3.21 16:56
@pikola píše:
Tak si ho dej soudně dát do péče, určit alimenty a soud ti určí kdy a jak proběhnou návštěvy. Asi ani jedno oficiálně nemáte.

Ano bohužel nemáme stanovené já jsem to nechtěla řešit soudně skrz prcka a handrkovat se o dítě myslela jsem si že bude normální že bude mít rozum a nějak se kloudně domluvíme ale jak vidím nemá to cenu protože se s ním nikdy na něčem nedomluvím ještě na mě hází špínu. zkusím to nějak zařídit a udělat pro to maximum nechci už udělat takovouhle chybu aby se mi prcek vrátil hladový špinavý a nevyspalý. A hlavně já tu jeho přítelkyni vůbec neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
28.3.21 19:58

Mě pořád bývalý tvrdí že má jako otec právo vidět malýho ale už neřekne že se o něj nedokáže postarat, nojo holt je to tak se bavit a hloupým člověkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat