Chovní potkani opakovaně prokousávají lahvičku na vodu

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzana173
Nováček 2 příspěvky 09.04.19 20:27
Co dělat když mi potkani neustále prokousávají nádoby na vodu

Zdravím, nedavno jsem přišla domů a našla jsem lahvičku na vodu na zemi celou rozkousanou.. no dobře řekla jsem si že to bylo jen jednorazove že se asi nudili jelikož je mám asi 2mesice a nic takové do teď neudělali… Na druhý den jsem jim koupila novou a ráno se probudím a úplně to samé nevím co mám dělat..
Misku na vodu tu hned vylijou… Napadlo mě taková ta železná jenže tu nikde nemůžu sehnat… Máte někdo podobné zkušenosti? :lol:

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 09.04.19 20:31

Já mám pro potkany misky, plechovou na vodu a keremickou na žrádlo, to fakt neprokousaji :D oni sou chytrý a umí se napít jako pes tak tyhle pitka jsou pro ně zbytečný. Nebo když je musíš mít tak sehnat třeba sklenene.

Ivan PPZ
Kelišová 5787 příspěvků 09.04.19 20:32

Co tu malou nerezovou misku pro psy? Ta se obtížně převrhne. U Vietnamců to bude za 40 Kč, ve Zverimexu taky nedrahé.

asha
Nadpozemská drbna 29604 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 20:35

Napajecky se prodavaji i skleneny. Jen teda nechapu, mne se potkani takhle k napajecce vubec nedostanou, je prichycena zvenku klece. :think:

https://www.zvireci-potreby.cz/…769-ml-p1756

Příspěvek upraven 09.04.19 v 20:44

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 09.04.19 20:35

A když ti to vylejou kup tuhle, tu máme, je nasroubovana na stěnu klece, tu by vylili jedině, kdyby vlezli pod ní a vyklopili to, ale to se našim este nepodařilo.

7.straka
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 20:44

Já dávala napáječku zvenku na klec, takže nedosáhli. Taková ta tyčinka dovnitř dosáhne bez problémů. Nebo koupit skleněnou, je to i lepší, nechá se vyvařit.

7.straka
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 20:46

Jo ještě mě napadlo, nenudí se? Potkani potřebují zábavu (plus něco na hlodání), jsou to mrchy nenechavý :P :srdce: :P

amazonk
Kecalka 315 příspěvků 09.04.19 21:05

@7.straka skleněnou bych jim nedávala když to jsou takový dravci :mavam:

Stypsna
Stálice 66 příspěvků 09.04.19 21:10

Asi ti vaši myšovití hlodavci naznačují, že se jim u vás nelíbí :D Tedy upřímně je mi mdlo z toho, jak podobné zvířectvo může někdo doma chovat, ale řešením by asi mohlo být přivázat napáječku zvenku.

asha
Nadpozemská drbna 29604 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 21:10
@amazonk píše:
@7.straka skleněnou bych jim nedávala když to jsou takový dravci :mavam:

Jakoze ji prokousou taky? :mrgreen: Tak to vazne ne. Myslim, ze tady jde o to, ze je napajecka vevnitr, protoze jinak se k ni nemuzou takhle dostat. A to by mne zajimalo, jak je tam prichycena, nenapadlo by mne, ze by to slo. Takze pokud bych to chtela mit jisty, poridim sklenenou a dam ji zvenku. Misky nejsou nejlepsi, natahaji do toho binec.

asha
Nadpozemská drbna 29604 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 21:13

Napajecky se normalne zvenku klece davaji :) Tohle nejsou moje fotky, ale pro nazornost
 http://potkani-z-bohuslavic.sweb.cz/Klece.htm

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 09.04.19 21:13

Taky jim tam dej dovnitř do klece něco co teda můžou ničit, naši dostávaj třeba kelímek od jogurtu na vylizani a pak ho rozkousaji, nebo roličky od toaletaku, takové ty trubky od mysli nebo brambůrků apod, na tom se vyřadí a nemají pak potřebu ničit ostatní vybavení :D taky mi este napadlo, jestli jim to dobře teklo, někdy se ta kulička na tom pitku zasekne a nejde z toho nic ven tak třeba se jenom k té vodě snažili dostat jinak :think:

Váš příspěvek
Reklama