Co dělat, když mi skončí mateřská? Nemám hlídání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Verstump
Povídálka 40 příspěvků 10.02.19 13:24
Co dèlat kdyz mi skonci materska

Ahoj holky,

potrebuji Vasi radu, co delat az mi skonci materska.

Jelikoz jsem si brala MD pouze na dva roky s tim, ze az mi skonci MD budu moct pracovat z domova, dokud mi dceru nevezmou do skolky.

Bohuzel, tato moznost padla (zmena nadrizeneho) a ja ted nevin co delat dal.

Je moznost, se prihlasit na par mesicu, nez mi vezmou dceru do skolky prihlasit na pracak?

Pritel chodi do prace, a rodinu mame mimo Prahu takze jine hludani nez ze s ni budu doma ja nemame.

Dekuji za rady! :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
pazitka
Echt Kelišová 8121 příspěvků 10.02.19 13:25

co soukroma skolka? a nejaky castecny uvazek?

Verstump
Povídálka 40 příspěvků 10.02.19 13:28

@pazitka Soukroma skolka v praze? To bych musela pracovat na full abych vydelala na skolku a zbyla mi alespon nejaka koruna navic.

Miasofi
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 10.02.19 13:30
@Verstump píše:
Ahoj holky,

Jelikoz jsem si brala MD pouze na dva roky s tim, ze az mi skonci MD budu moct pracovat z domova, dokud mi dceru nevezmou do skolky.

Je moznost, se prihlasit na par mesicu, nez mi vezmou dceru do skolky prihlasit na pracak?

Pritel chodi do prace, a rodinu mame mimo Prahu takze jine hludani nez ze s ni budu doma ja nemame.

A jde ti o peníze nebo o pojištění? A budeš dávat výpověď? Nebo jak? Málo info, aby člověk poradil, možností máš víc

Elishka1
Závislačka 2949 příspěvků 10.02.19 13:32

zkoušela jsi požádat v práci o prodlouzeni rod. dovolené?

pazitka
Echt Kelišová 8121 příspěvků 10.02.19 13:32
@Verstump píše:
@pazitka Soukroma skolka v praze? To bych musela pracovat na full abych vydelala na skolku a zbyla mi alespon nejaka koruna navic.

myslela jsem na nektere dny.. bohuzel znam hodne matek, co pracovaly ten rok jen na tu skolku, ale nic jineho jim nezbylo.. jinak asi jen ten pracak nebo se nejak stridat s otcem ditete.. ale treba nekdo neco poradi :)

Kaileee
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 10.02.19 13:32

můžeš jít na pracák a dostaneš podporu, nebo se přihlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě, nebo si prodloužit rodičák, i kdybys brala každý měsíc 50 Kč, nemusela bys platit zdravotní

debra.morgan
Kelišová 6105 příspěvků 10.02.19 13:34

muzes se nahlasit jako osoba pecujici o dite a zdravotni za tebe bude platit stat. nebo si zbytek rodicaku rozkouskuj do potrebne doby.

jkra
Nadpozemská drbna 26484 příspěvků 10.02.19 13:35
@Verstump píše:
Ahoj holky,

Soukroma skolka a ty prace.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 816 příspěvků 10.02.19 13:38
@jkra píše:
Soukroma skolka a ty prace.

a to se vyplatí? nebude dávat skoro celý plat za soukromou školku v Praze? Za cenu toho, že nebude s tak malým dítětem..

pazitka
Echt Kelišová 8121 příspěvků 10.02.19 13:41
@Kaileee píše:
a to se vyplatí? nebude dávat skoro celý plat za soukromou školku v Praze? Za cenu toho, že nebude s tak malým dítětem..

tak ale to je bohuzel tak trochu zakladatelcin problem, kdyz si vycerpala dvouletou materskou.. i kdyz ji vysplouchl zamestnavatel, ale thats life..

Miasofi
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 10.02.19 13:42

@Verstump
Pokud budeš nezaměstnaná a chceš peníze tak se přihlaš na Up a dostaneš podporu.
Pokud peníze neřešíš, přihlaš se na pojišťovně jako osoba pečující o dítě.

Pokud jsi zaměstnaná a chceš peníze, tak si prodluž RD a pobírání RP, popř.prodluž si RD, RP nech doběhnout a najdi si brigádu. Jinak si jen prodluž RD a nic jiného neřeš.

Anais
Kelišová 5699 příspěvků 27 inzerátů 10.02.19 13:42

Možností je několik, jít do práce / dítko do školy - jesliček. Zůstat doma na UP nebo jako osoba pečující o dítě.....
Celkově mi přijde krátkozraké si brát RD na 2 roky a pak řešit co dál. Já si kupříkladu rodičák rozvrhla na 4 roky, ve dvou letech malýho jsem nastoupila na plný úvazek do práce a právě z rodičáku jsme hradili velkou část školkovného.....
Ve dvou letech prcek už malý kolektiv s dobrým pedagogickým vedením zvládne :palec:

růžový achát
Kelišová 6148 příspěvků 10.02.19 13:43
@pazitka píše:
myslela jsem na nektere dny.. bohuzel znam hodne matek, co pracovaly ten rok jen na tu skolku, ale nic jineho jim nezbylo.. jinak asi jen ten pracak nebo se nejak stridat s otcem ditete.. ale treba nekdo neco poradi :)

Ano asi je potřeba si ujasnit, zda chci pro to abych v budoucnu měla práci také něco obětovat.

růžový achát
Kelišová 6148 příspěvků 10.02.19 13:45
@Anais píše:
Možností je několik, jít do práce / dítko do školy - jesliček. Zůstat doma na UP nebo jako osoba pečující o dítě.....
Celkově mi přijde krátkozraké si brát RD na 2 roky a pak řešit co dál. Já si kupříkladu rodičák rozvrhla na 4 roky, ve dvou letech malýho jsem nastoupila na plný úvazek do práce a právě z rodičáku jsme hradili velkou část školkovného.....
Ve dvou letech prcek už malý kolektiv s dobrým pedagogickým vedením zvládne :palec:

Moje dcera chodí do školky take od dvou let, rodičak mam take dlouhou variantu a k tomu zkracený úvazek

Příspěvek upraven 10.02.19 v 13:45

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >