Reklama

Co dělat, když nechce být ve školce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markéta N.V.
Kecalka 264 příspěvků 04.09.18 16:46
Co dělat, když nechce být ve školce?

Ahoj maminky, máme takový problém. Syn (3) je od pondělí poprvé ve školce. V to pondělí tam šel nadšený a těšil se, ale to přešlo hned co máma odešla.. Za 2h jsem si pro něj měla přijít a učitelka mi řekla, že to tam celé probrečel. Říkala jsem si, no joo, tak se to dalo čekat napoprvé. Dnes ráno scéna už doma.. Další v autě před školkou a další v šatně.. Že tam nechce ať ho odvezu domů. Byla jsem s ním asi půl hodiny ve třídě a pak se vypařila. Měl tam být od pul 8 do 12h, ale učitelka mi volala v 11h že pořád brečí a že už je psychicky úplně vyřízenej, tak ať si pro něj přijedu. A to byli venku na zahradě, kde jsem si myslela, že ho to bavit bude než ve třídě. Ve třídě je asi 20 dětí a s toho jich asi 5 zná, takže tam úplně sám není a je jedinej, kdo dělá tohle. Kdyby byl jen vyčůranej, tak mi udělá scénu v šatně, pak se za ním zavrou dveře a přestane. Brečí ale celou dobu co tam je. Máte někdo radu, jak na něj? Pořád dokola vyvetlujeme, že je tam za odměnu, ze si tam jen pohraje a jde zase domů apod. Odpoledne nechtěl jít ani spát, ptž se bál, že až se vzbudí bude muset zase do školky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

vjerunqa
Závislačka 3002 příspěvků 04.09.18 16:49

@Markéta N.V. Ahoj, a je nutné, aby tam chodil?

Markéta N.V.
Kecalka 264 příspěvků 04.09.18 16:50

Je, protože musíme chodit do práce.

Verun83
Echt Kelišová 8623 příspěvků 33 inzerátů 04.09.18 16:52

No ja nevim. Bud muzes zkusit vytrvat a doufat, ze se to zlomi a nebude mit psychicky problem. Nebo to odsunout treba na leden a zkusit to znova.

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 04.09.18 16:52

Jsou mu 3 roky, nech si ho ještě rok doma když na školku neni zraly. Ono to ani pro ostatní deti dobre videt cele dopoledne nekoho brecet a je mi tech prcku fakt lito a vic me stve ze do takového prostředí musím dat sve dite.
Treba si to tvoje zvykne, ale pokud tam rve celou dobu, tak to tak jednoduche nebude… nemůžeš zustat doma?

Kriss Tina
Závislačka 4736 příspěvků 04.09.18 16:52

Nejspíš na to ještě není úplně zralý, nebo je na rodičích příliš zavyslý :nevim: co ho tam zatím nechávat jenom třeba 2× týdně na dopoledne? Pokud nemusíš nutně nastoupit do práce, zvykala bych ho postupně. Jak reaguje když ho hlídá někdo jiný, třeba babička, teta apod? Takže ho buď zatím aspoň částečně stáhnout, a nebo vydržet a nechat ho v tom, aby tam pár dní prořval a doufat že mu sepne a zvykne si :think:

Tarjei
Závislačka 3797 příspěvků 04.09.18 16:52

Vydrž dva tydny, ono se to zlomi.

TeSudička
Kecalka 220 příspěvků 04.09.18 16:53

Hlavne vydrz a nepovol!!! Domluv se s ucitelkou, ze budes chodit trebas driv. Mela jsem to same s dcerou, 3 tydne jsem pro ni chodila po svacince. Kdyz ho odhlasis, bude to pak daleko horsi, az do ty skolky bude muset. Neboj, on prijde na to, ze ve skolce to je bezva, drzim palce :mavam:

Halamka
Závislačka 3464 příspěvků 04.09.18 16:53

A ty jsi doma nebo chodíš do práce?
Některé děti nejsou na školku ve třech prostě zralé. Ale teď už bych váhala ho stáhnout, protože i pokud bude moc být doma, tak bude mít v sobě ten pocit smutku a navíc že může nechodit, když tam bude smutný i za rok.
Zkuste vydržet, vím, že i pro učitelky je to nápor to zvykani si, ale u nás vždy jedna chovala smutné dítko a snažila se ho rozptýlit a druhá se věnovala nesmutnym.

Monchichik
Závislačka 4199 příspěvků 04.09.18 16:53

Mně psycholožka řekla, že tříleté dítě nepotřebuje kolektiv, děti, školku, ale mámu. Prostě je moc malé. Já jsem ho ze školky ve 3 letech stáhla, protože prostě brečel v kuse. Ráno, když se vzbudil, celou dobu ve školce, večer, když šel spát. Takže šel až ve 4 letech, to bylo pak už celkem v pohodě. Už to chápal, že tam bude chodit, že si pro něj zase přijdeme atd. Brečel jen malinko a jen fakt krátce.

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 04.09.18 16:53
@Markéta N.V. píše:

Marné, ale prednejsi je snad to dite… nejde to nejak vymyslet ?

blumen
Hvězda diskuse 40394 příspěvků 04.09.18 16:55
@Markéta N.V. píše:

Tak mu to reknete takto. Za odmenu tam neni, musite pracovat. Zacala bych delat zavery az po mesici a ne po druhem dnu ve skolce. At si s sebou vezme treba oblibenou hracku.

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 04.09.18 16:55
@TeSudička píše:
Hlavne vydrz a nepovol!!! Domluv se s ucitelkou, ze budes chodit trebas driv. Mela jsem to same s dcerou, 3 tydne jsem pro ni chodila po svacince. Kdyz ho odhlasis, bude to pak daleko horsi, az do ty skolky bude muset. Neboj, on prijde na to, ze ve skolce to je bezva, drzim palce :mavam:

Promin ale to jsi dost sobecká, chudak ucitelky. Za rok brecet fakt nemusi

vejilka
Závislačka 4378 příspěvků 04.09.18 16:56
@Markéta N.V. píše:

Můj syn taky pláče ve školce :( Dneska teda neplakal celou dobu, ale stejně. Já ho tedy dávám na 1,5 hodiny. Zítra zas. Podle mě by to tam taky do oběda nedal. :( Už se bojím zas zítřka, šel slyšet až ven. Já se taky chystám do práce. Mám tedy obrovskou výhodu, že na práci nespěcháme, takže můžu mít čas na adaptaci. Kdybych měla doma další dítě, tak bych ho stáhla a dala třeba až za rok. Takhle to nejde

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 04.09.18 16:59

@Kaileee promiň,ale co má člověk dělat,když do práce musí ? To se má jako rozhodovat,jestli dá dítěti raději najíst,nebo s ním zůstane doma? Můj syn musí v roce do jeslí,mám rodičák jen na rok a i kdybych s ním chtěla stokrát zůstat doma,nemůžeme si to dovolit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama