Co dělat když nechce spát večer

3.1.19 21:25

Co dělat když nechce spát večer

Ahoj, potrebuji radu, protoze uz nevim co mam zkusit.Moje dcera (9mesicu) od narozeni jsme byli vsichni zvykli ze po koupani dostane mliko (cca 20:00-20:30) a krasne spala bud do rana nebo se vzbudila v 5 rano dostala zase mliko a spala do 8mi.Ted je to sileny…ritual jako obvykle, vypije mliko a usne…musim vsak u ni byt(predtim usinala sama a v postylce!) Ted musi byt v nasi posteli a musim u ni byt nez usne jinak hrozny histeraky.Po usnuti se vyplizim z loznice a do hodiny max rev, nevhce spat, ani kdyz jsem znovu u ni. Vezmeme ji do obyvaku a pak uz usina az s nama okolo jedenacte az pulnoci, kolikrat spime driv jak ona. Zkusila jsem zkratit spanky pres den.Dnes spala jen od 11-12:00 a pak uz jsem ji drzela vzhuru…usla ve 20:00 a ve 20:30 uz zase vzhuru a spat nechce. Doufam ze poradite. Uzivala jsem si ten cas pro sebe a ted uz si nedam ani vanu ani nepoklidim… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

364
3.1.19 21:32

To jsou zuby, pomahal Nurofen na noc dokud se zub neprorezal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1463
3.1.19 21:32

Neporadím, máme to samé. Syn 9m, vždy se vykoupal, mléko a mezi
8-8:30 jsem ho položila do postýlky a usnul. Hned bez uspavani. Teď to totálně bojkotu. Právě tu litá a mlátí hračkou jak na poledne. U nás bohužel nepomůže ani když si s ním lehnu. Nechce ležet ani se mnou v posteli, řve, vzteka se. Včera se vzbudil ve 2h ráno a byl k neuteseni jak hrozně plakal. :nevim: taky už si nevíme rady. Myslím že je to částečně separační úzkost a částečně zuby....... Asi nezbývá než vydržet :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
3.1.19 21:33

@PrvorodickaTerka to bude obdobi, nas prcek taky usinal sam, v 7 vypil mliko a do 5 minut tuhej a vzbudil se az po 6 rano. Naprostej vegac… pak najednou jsme museli byt s nim a uspavat :nevim: . :zed: Ted bude mit 2 roky a cca pul roku usina vecer jen v nasi posteli… takze radim vydrzet, mala si zase najede na rezim, hodne sil a trpelivost :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.19 21:34

Neudelas nic. Ma spatne obdobi a musi se to jedine přežít. Snad sis nemyslela, ze ji dobre spani vydrzi naveky :jazyk: Mimina se meni jak aprilove pocasi. Ona se zase driv nebo pozdeji sama srovna. Odpoledni spánek bych ji kvuli tomu tedy nezkracovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41457
3.1.19 21:37

Jo, nas taky tak do toho 9.mesice spal dobre, usinal sam v postylce.. Pak mu zacly rust zuby a od ty doby usíná jen u me v naruci a v noci přechází k nam do postele :mrgreen: je mu 16mesicu,starsi to mel taky tak a ten uz u nas i usina, jsou mu 4 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
3.1.19 21:41

Já bych si chodila lehnout s ní, když měl malý kolem 9.měsíce separační úzkost, spal znovu se mnou v posteli a byl spokojený. Určitě bych ji nenechala hrát, prostě klidně ležet s ní, ale je večer a má se spát. My si v té době prošli obdobím, kdy malý ve dvanáct vyspáno a do tří do rána mi skákal po hlavě. Nepovolila jsem a za chvíli se to srovnalo. Každá z nás je ráda, když dítě večer usne, ale má svoje potřeby. Řekla bych, že to období mezi 6. a 12.měsícem je úplně nejhorší. Separační úzkost, zuby, čím víc toho poznávají, tím víc se budí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3096
3.1.19 21:44

@PrvorodickaTerka spanek přes den bych nezkracovala…když je dite moc unavene pak ma tendenci se často budit… udělali jste blbost že jste si ji vzali k sobe do obyvaku.je to zlozvyk.stejne jako nocni kojeni. v 9 mesicich jeste z postýlky nevyleze tak bych ji nechala brečet .šla bych tam jen pokud by se dusila nebo zvracela..pokud jen hysterčí po čase se unaví usne a druhý den už to bude lepší a třetí den už bude spat . je to pakarna. ja to vždy takto zavedu…pak je dite nejak nemocný tak je mi h líto dam mu mlíko…a jak dam jednou tak se začne zas budit a zas se budí 5× za noc…pak zas necham vybrečet zas měsíc super…a jakmile nemoc nebo jedem na dovolenou a je změna prostředí tak zas se budí… jinak vanu ja si dávám každý den s obouma detma od narozeni . kratim si tak čas, ja se vykoupu oni si to užijou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29076
3.1.19 21:58

Děti procházejí různými obdobími,kdy je spánek lepší a kdy horší. Souvisí to i s prudkým rozvojem psychomotorického vývoje,mozek zpracovává zážitky. Dítě bych nikdy nenechala brečet,vždy jsem jednala podle dané situace,pokud je unavené,tak uspat za každou cenu a být s dítětem,v ložnici si po jeho usnutí třeba potichu číst nebo se tam za mnou vplížilo některé starší dítě a zahráli jsme si nějakou hru,přečetli něco spolu. Pokud je dítě v pohodě a nejeví známky únavy,klidně vezmu zpět do obýváku,nechám hrát v ohrádce - ne lítat po bytě,i k vůli sousedům pod námi a dodělávám resty,třeba nádobí,úklid,práci na PC. Netrvá to ale do nekonečna,nejpozději kolem 22.hodiny ulehám s dítěte,ať se děje co se děje..
Dětí mám víc,některé jsou od přírody nastavené jako skřivani - tendence k brzkému usínání a brzkému vstávání,to mi vyhovuje víc,taky jsem tak nastavená,některé jak sovy,trpím,ale už ze zkušeností vím,že nějaké rušené dopoledního spánku u tak malého dítěte způsobí akorát větší podrážděnost,napětí a nervozitu. Nejmenší dítě 15 měsíců je sova,dnes teda vyjímečně po dlouhé době spí už od 20 hodin,ale jinak je schopná vydržet mnohem déle,ve 22 s ní nekompromisně ulehám. A štěstí,že starší dcerka může do školky mnohem později nebo ji odvádí starší děti,takže naši sovu nemusím budit a můžu ji nechat ráno vyspat,jak potřebuje. A já mám klid věnovat se ráno tomu,čemu chci já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.19 22:18

Zuby to urcite nejsou ty zvladame ukazkove,spis ta separacni uzkost…holt to budeme muset preckat.Nechala bych ji vyrvat v postylce do znaveni,ale mam celkem strach ze by ji to narusilo neco v ty jeji malicky hlavince..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.19 22:25
@axelina píše:
@PrvorodickaTerka spanek přes den bych nezkracovala…když je dite moc unavene pak ma tendenci se často budit… udělali jste blbost že jste si ji vzali k sobe do obyvaku.je to zlozvyk.stejne jako nocni kojeni. v 9 mesicich jeste z postýlky nevyleze tak bych ji nechala brečet .šla bych tam jen pokud by se dusila nebo zvracela..pokud jen hysterčí po čase se unaví usne a druhý den už to bude lepší a třetí den už bude spat . je to pakarna. ja to vždy takto zavedu…pak je dite nejak nemocný tak je mi h líto dam mu mlíko…a jak dam jednou tak se začne zas budit a zas se budí 5× za noc…pak zas necham vybrečet zas měsíc super…a jakmile nemoc nebo jedem na dovolenou a je změna prostředí tak zas se budí… jinak vanu ja si dávám každý den s obouma detma od narozeni . kratim si tak čas, ja se vykoupu oni si to užijou…

Ubohy dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41457
3.1.19 22:32
@PrvorodickaTerka píše:
Zuby to urcite nejsou ty zvladame ukazkove,spis ta separacni uzkost…holt to budeme muset preckat.Nechala bych ji vyrvat v postylce do znaveni,ale mam celkem strach ze by ji to narusilo neco v ty jeji malicky hlavince..

Urcite bych nenechavala vyřvat do pozvraceni jak tu bylo psano 8o
Ale souhlasim s tim, nebrat do obyvaku..
Dat najevo, ze je noc a spi se.. Byt tam s ni a do zblbnuti pokladat, davat dudlik, houpat..
Jestli kojis tak treba nakojit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3096
3.1.19 22:33

@Maminanamatersky no jasny někdo ma pocit že se díte nesmí nechat vybrečet. nesmysl. americky kecy. stejne jako respektovat a jiny knížky co tady zavalily trh . Nikomu to nevnucuju, pokud nekdo chce vstavat několik let 6× v noci at vstává. Já chci fungovat v práci, přes den s detma a dětem taky prospěje spánek nepřerušovaný. je to zlozvyk a nastesti se to většinou naučí do týdne spát celou noc bez rozdílu.l u syna mě mrzí že jsem ho tak dlouho nechala se budit. bylo to uplně zbytečný. Dcerku jsem nechala vyplakat hned v 6 mesicich a od te doby krasne spi. je daleko pohodovejsi než syn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3096
3.1.19 22:37

@PrvorodickaTerka nic ji to nenaruší. uvidíš že nakonec na to stejně dojde..a pak si budes rikat presne jako ja že jsi to měla udelat už davno než se trapit… stejne tak budes muset postupovat až bude ve školce taky tam bude týden dva vyvádět. ja teda mela stesti že ani jedno díte nebrečelo tak že by se dávilo a zvracelo…kamaradky holčička třeba ano tak to měla složitejsi a budila se ji takto snad do 3.5 roku :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.19 22:40
@axelina píše:
@Maminanamatersky no jasny někdo ma pocit že se díte nesmí nechat vybrečet. nesmysl. americky kecy. stejne jako respektovat a jiny knížky co tady zavalily trh . Nikomu to nevnucuju, pokud nekdo chce vstavat několik let 6× v noci at vstává. Já chci fungovat v práci, přes den s detma a dětem taky prospěje spánek nepřerušovaný. je to zlozvyk a nastesti se to většinou naučí do týdne spát celou noc bez rozdílu.l u syna mě mrzí že jsem ho tak dlouho nechala se budit. bylo to uplně zbytečný. Dcerku jsem nechala vyplakat hned v 6 mesicich a od te doby krasne spi. je daleko pohodovejsi než syn.

Nechavat maly mimino vyrvat do bezvedomi, to si jeste zatleskej :roll: Nikdy jsem svoje dite vyrvat nenechala a spi celou noc taky.. Jde to totiz i jinak a nemusi to byt hned americka vychova :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama