Co dělat když nefunguje školka?

Anonymní
30.3.20 12:35

Co dělat když nefunguje školka ?

Ahoj holky zatím jsme doma s přítelem děláme oba ve fabrice, ale trochu se bojím návratu do práce, protože nám školka bude dost chybět děláme proti směny a pochybuji že by mi někdo platil za ošetřovak půl roku než v září otevřou školku, babičku sice máme ale tu ani nenapadne se zeptat jestli v téhle svízelné situaci nepotřebujeme pomoci. :oops: Chci se jen zeptat jak tohle budete řešit vy co máte školkove dětičky? :*

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1484
30.3.20 12:39

Babičky by v žádném případě neměly teď hlídat děti boooooze a ano ošetřovne budou vyplácet dokud bude třeba takze i půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28830
30.3.20 12:39

Osetrovak by meli platit po celou dobu korona krize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3094
30.3.20 12:40

Osetrovak platí stát a je schváleno, že bude platit dokud neotevřou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.20 12:44

Holky, a když mám osetrovne podané u zaměstnavatele, vyplatí mi něco už za měsíc, jakoby postupně, nebo až skončí celá karanténa, tedy za celou dobu…? Děkuji a omlouvám se za OT.
Děti opravdu teď k babičce nepatří…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41927
30.3.20 12:45

Jestli myslíš letní prázdniny, tak předpokládám, ze v červnu ty školky otevrou uz jenom kvůli tomuhle, aby nemuseli platit osetrovacku přes prázdniny :lol:
A jestli tvoje školka nefunguje, tak zkusit jinou v okolí, naše jede treba 14dni v létě a 14 dni jsou dohodly s jinou školkou, kam můžou děti z nasi chodit a zbytek prostě dovolena atd. No, tak nemá vaše skolka taky nějakou takovou dohodu s nějakou jinou? Tady je to dost běžný, ze se skolky o prázdninách spojujou ale musi se nahlásit předem kdo kdy bude chodit, ale to by vám rekli ve skolce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11901
30.3.20 12:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky zatím jsme doma s přítelem děláme oba ve fabrice, ale trochu se bojím návratu do práce, protože nám školka bude dost chybět děláme proti směny a pochybuji že by mi někdo platil za ošetřovak půl roku než v září otevřou školku, babičku sice máme ale tu ani nenapadne se zeptat jestli v téhle svízelné situaci nepotřebujeme pomoci. :oops: Chci se jen zeptat jak tohle budete řešit vy co máte školkove dětičky? :*

Ahoj,

je situace jaká je a očetřovák mužeš mít i půl roku, pokud bude stav nouze - karanténa půl roku. Je v tom celá republika, tak se neboj, že by ti zaměstnavatel nevyšel vstříc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
30.3.20 12:51

@Horká.cokolada ano vyplatí, vyplníš tiskopis, který najdeš na stránkách ČSSZ a dáš ho do práce nebo ho pošleš poštou a zaměstnavatel ho doplní o své údaje a pošle na sociálku. Tak ti pošle peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 12:52

@a12 o prázdniny mi nejde většinou je měsíc otevřená jedna školka pak druhá co tu máme patří k sobě akorát je každá na jiném konci města. Spíš mi jde o tu situaci teď :/ a nevím jak vy ale s 60% toho moc nepoplatim a najíst se můžem jít před barák trávy :D

• Nahlásit
  • Citovat
4210
30.3.20 12:54
@Anonymní píše:
@a12 o prázdniny mi nejde většinou je měsíc otevřená jedna školka pak druhá co tu máme patří k sobě akorát je každá na jiném konci města. Spíš mi jde o tu situaci teď :/ a nevím jak vy ale s 60% toho moc nepoplatim a najíst se můžem jít před barák trávy :D

Jste dva pracující a nemáte žádné rezervy pro případ nouze??? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
30.3.20 12:54

Tady je odkaz na stránku, kde najdete tiskopis na vyplnění, aby vám sociálka vyplatila peníze za OČR v březnu. https://eportal.cssz.cz/…opisy-vpduvz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3094
30.3.20 12:55

Píšeš, že děláte s přítelem protismeny tak by ste to nějak mohli pokrýt ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18142
30.3.20 13:00

Zvládáme to prave díky protismenam. Ano, je to náročné, ale nebude to věčně. Vůbec by mě nenapadlo v tuto chvíli zadat rodiče o pomoc, o ně máme největší strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41927
30.3.20 13:01
@Anonymní píše:
@a12 o prázdniny mi nejde většinou je měsíc otevřená jedna školka pak druhá co tu máme patří k sobě akorát je každá na jiném konci města. Spíš mi jde o tu situaci teď :/ a nevím jak vy ale s 60% toho moc nepoplatim a najíst se můžem jít před barák trávy :D

Tak jak tu bylo psáno, nejste jediný.. V jiných rodinách jsou za 60% oba doma..
Tady u nas uz fabriky dokonce zavíraj.. Nevim v jaký fabrice děláte ale co byste teda dělali kdyby vam ji zavreli a byli jste oba doma za 60%?
Nic jinyho nez se bud nejak prostridat s chlapem, nebo bejt na osetrovacce asi teď dělat nemůžeš, no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13337
30.3.20 13:02

Holky a je to i pro školkové děti, když je jejich školka zavřená?? Kamarádka mně tvrdila, že je to na děti od 6ti do 13ti let,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama