Co dělat, když nejde v 17 bydlet doma?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 23:01

Co dělat, když nejde v 17 bydlet doma?

Přeji všem pěkný večer je mi 16 a mému klukovi je o rok víc je skvělý ale skoro celý ten rok co spolu jsme mi přišlo že přede mnou něco tají. Vždycky říkal že nemá dobrý vztah s rodiči proto mě s nimi ani neseznámil. On moje rodiče zná oni jeho ale o svojí rodině nechtěl mluvit. Z toho mála co mi řekl jsem měla pocit že to je u nich nějaký divný ale když přišlo na tohle téma byl takový zařazený a smutný. Pořád chválil moje rodiče a byl z hodně věcí překvapený. Svěřila jsem se asi před půl rokem mamce a ta mi poradila ať na něj netlačím tak jsem to tak dělala i když jsem měla ten pocit že mi něco tají a dost mě to trápilo. Až dnes mi řekl víc věcí. Sám říkal že ne všechno. Ale říkal že se rodiče stále hádají a bijí oba pijí otec hraje automaty. Když prohraje nebo nemají na alkohol jsou agresivní i na něj. Dříve ho otec hodně bil to už teď ne. Musí si schovávat věci u kamaráda i peníze z brigádu rodiče mu jinak všechno vezmou. Otec mu prý ještě v době kdy jsme spolu nebyli prodal mobil který dostal od tety která žije v cizině. Ztratily se mu i jiné věci které si koupil z brigády. Kromě oblečení to ne ale jinak i věci jako voňavka a tak. Dnes mi to všechno řekl, rozbrečel se, úplně se klepal a že už to nevydrží a že chce jít pryč. Prý má jen mě a já ho držím jinak už prý neví co by se stalo. Nechce abych to ale řekla rodičům. Stydí se nechce tam už ale bydlet. Má ještě rok do dospělosti. Říkal že by šel klidně někam jako do klokánku nebo něčeho podobného. Slíbila jsem mu že to zítra budeme řešit. Ráda bych mu pomohla a pomůžu mu ale nevím kam zajít a co říct aby ho nevrátili domů. Budeme to řešit spolu. Ale máme strach aby jsme se mohli vídat. Nejraději bych to řekla rodičům ale slíbila jsem mu že to neřeknu. Tak bych chtěla poradit kam jít chci mu hrozně pomoci jsem z toho úplně v šoku je mi ho moc líto. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
564
19.10.21 23:15

Tak určitě zajděte někam na OSPOD. A doma bych se zkusila poradit s Tvými rodiči, nevidím na tom nic špatného. Třeba i něco poradí, víc hlav víc ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.21 23:30

@kemeny13
Jako nabízí se to, ale pak je veškerá důvěra z jeho strany ve vztahu v peeeerdeli.

To už se s ním spíš domluvit a řešit to třeba ve škole se školním poradcem. To by mu nemuselo tolik vadit, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
19.10.21 23:53
@drakulova.stara píše:
@kemeny13
Jako nabízí se to, ale pak je veškerá důvěra z jeho strany ve vztahu v peeeerdeli.To už se s ním spíš domluvit a řešit to třeba ve škole se školním poradcem. To by mu nemuselo tolik vadit, ne?

Já bych to tak strašně neviděla. On se hlavně doteď nikomu nesvěřil protože se za to stydí i když to není jeho vina. Školní poradce nevím, je to možné, ale podle mě bez někoho bližšího dospělého to nemají šanci sami v jejich věku vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
20.10.21 00:27

Hlavně nic neřeš na vlastní pěst, ale prober to nejdřív s ním. Taková situace doma je hoooodně choulostivá a od něj to vyžadovalo velkou důvěru, že se ti s něčím takovým svěřil.
Jako první mě napadá OSPOD. Ale jakmile tam půjdete, tak už není cesty zpět. Dále by byla možnost navštívit školního psychologa, ten by mohl poradit možnosti. Teoreticky by mohl být v Klokánku, ale mám tušení, že se tam musí něco platit pokud nejsou rodiče zbaveni rodičovských práv, pak klasický dětský domov dokud nedostuduje a nebo pěstounská péče. Ta by byla nejjednodušší, pokud by měl někoho v širší rodině u koho by mohl bydlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2323
20.10.21 06:22

https://www.linkabezpeci.cz/?…

Zkuste si zavolat sem, je to zdarma a je pro děti a studenty do 25 let. Měli by vám poradit jaký bude nejlepší postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat