Co dělat, když nemůžete nastoupit do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 07:50
Co dělat když nemůžete nastoupit do práce

Ahoj dotaz, co mám dělat když jsem měla slíbené hlídání dětí a moje matka obrátila že je hlídat nebude. V 1.3.jsem měla nastoupit. Co říct v práci aby člověk nevypadal jak blbec? Pracovní smlouvu ještě naštěstí nemám.
Děkuji za odpověď

Reakce:
Z.jev
Závislačka 3329 příspěvků 25.02.19 07:51
@Anonymní píše:
Ahoj dotaz, co mám dělat když jsem měla slíbené hlídání dětí a moje matka obrátila že je hlídat nebude. V 1.3.jsem měla nastoupit. Co říct v práci aby člověk nevypadal jak blbec?Pracovní smlouvu ještě naštěstí nemám.
Děkuji za odpověď

Pravdu? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 07:55

No ale já jsem se dusovala že mám hlidani a nebude problém…

Bábrdl
Generální žvanilka 23114 příspěvků 25.02.19 07:57
@Anonymní píše:
No ale já jsem se dusovala že mám hlidani a nebude problém…

Stále platí: pravdu. Co naděláš. Oni tě neukousnou, co budou moct dělat.
A příště si takovou věc domluvit napevno, než se někde budeš dušovat.

Taciras
Extra třída :D 11414 příspěvků 25.02.19 08:04

Sehnat hlídání a být ráda, že máš s malejma děckama práci. On ten první rok až dva není pro zaměstnavatele žádný štěstí. Hele, máš tejden, soukromé školky berou průběžně a ne všechny stojí 12 litrů, kolegyně třeba má soukromou školku, co v ní neplatí o mnoho víc, než v obecní, podmínkou je zaměstnaná matka, mají to v rámci nějakého programu. Pak i některé obecní školky berou, jen ji třeba nebudeš mít za barákem. Sehnala jsem 3 roky zpátky školku v červenci, přijímací řízení bylo dávno uzavřeno, stálo mě to asi 4 telefonáty. Ve třetí mi poradili, kde si myslí, že ještě mají místa a v té doporučené fakt brali. I v průběhu roku se uvolní místa. Od září pak třeba dítko dostaneš do školky, kam chceš. Ono se to dá, taky jsem se první rok hodně nacestovala, ale zvládlo se to.

vejilka
Kelišová 5054 příspěvků 25.02.19 08:32

Kolik je dětem?

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 3480 příspěvků 25.02.19 08:37

Ja ted taky odmitla praci.proste byla casove narocna a nemame hlidani.normalne sem tam zavolala ze se omlouvam,ze praci vzit nemuzu.hotovo.hlavu ti nikdo neutrhne.

Kalatata
Stálice 59 příspěvků 25.02.19 08:41

To se mi stalo taky, bohužel tady u nás měli školky městský plno navíc malá měla prevraceny dny v té době takže dostat ji nekam ráno to nešlo. Navíc jsem sehnala práci od 6h ráno takže školky nehrozili. Můj navíc pracoval mimo bydliště a viděli jsme se jen o víkendu. No tak jsem prostě zvedla telefon a řekla že nenastupuju. Možná budou mrčet ale pokud nemáš smlouvu tak nic nemůžou. Jo jinak příjemnou cestu na UP :kytka:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9422 příspěvků 25.02.19 08:43

Pokud máš nějakou "normální pracovní dobu, tak sehnat soukromou školku. Nebo říct zaměstnavateli že nenastoupíš, to se děje docela často že to lidi na poslední chvíli odreknou, nic ti neudělaj, máš právo odstoupit od smlouvy.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65570 příspěvků 25.02.19 08:53

Tak smlouvu nemas, tak proste zavolej, ze nenastoupis…

Kokolina29
Stálice 100 příspěvků 25.02.19 09:16

Nebo dětská skupina, levnější než soukromá školka, jsou dotované EU.

Jolynka
Extra třída :D 13638 příspěvků 25.02.19 09:18

Pokud se omluvíš, tak úplně v pohodě, nám do firmy už několikrát někdo nenastoupil a ani nedal vědět, nezvedal telefon, nic.
A i kdyby si podepsanou smlouvu měla, tak začíná platit až nástupem do práce, když nenastoupíš, jako by nebyla.

padesátikoruna
Kecalka 176 příspěvků 25.02.19 09:32

Určitě se omluvit, vysvětlit důvod - popravdě. Lepší rada neexistuje.

Váš příspěvek
Reklama