Co dělat, když nevíte, co dělat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 20:47

Co dělat, když nevíte, co dělat?

Potřebuji povzbudit a nemám nikoho, komu se svěřit.
Vždy jsem chtěla pracovat na světlém, vzdušném místě a každý den chodit domů s pocitem, že jsem nepromarnila kus života, ale třeba někomu pomohla. To se mi ale nepovedlo. Skončila jsem ve fabrice (v místě bydliště máme skutečně omezené možnosti co se zaměstnání týče). Jsem celý den zavřená v klimatizované místnosti bez oken, tedy zcela bez přístupu vzduchu a přirozeného světla. Celé prostředí na mě po čase začalo působit stísněně a depresivně.
Pracuji převážně s ženami, a to různého věku a musím uznat, že teprve teď chápu skutečný vyznam slov „ženský kolektiv“. Někdy si připadám jako obilné zrno mezi mlýnskými kameny. Jsem unavená z toho, jak se i ty nejlepší kamarádky vzájemně pomlouvají, dělají si naschvály, ponižující se. Nikdy jsem nic podobného nezažila. Snad už i mé spolužačky na základní škole se chovaly víc dospěle a rozumně. Asi mám na strukturu mezilidských vztahů příliš infantilní názory. Proto jsem si s nikým nedokázala vytvořit nějaké pevnější pouto. Mám pocit, že nikomu nemůžu věřit, že se můžu spolehnout jen na sebe.
Kvůli změnám v organizaci mě přeřadili na jinou práci - fyzicky i psychicky náročnější. Původní funkce, kterou jsem vykonávala hned po nástupu mě bavila. Prostředí sice nic moc, já si však připadala užitečná, protože jsem byla jediná na oddělení, kdo tuto práci ovládal.
Před třemi lety, když jsem do práce nastoupila, jsem se (asi poprvé v životě) zamilovala. On mě ale úplně ignoroval, což mě pochopitelně zraňovalo. I když jsem se pokoušela navázat s ním nějaký kontakt, dal mi jasně najevo, že by si o mě ani kolo nepopřel. A já to respektovala.
Asi proto mě překvapilo, že mi tento kolega, který mě v práci sotva pozdravil, zavolal a zval mě na schůzku. Časem se náš vztah začal vyvíjet. Šli jsme spolu párkrát ven. Pak k němu domů. Povídali jsme si a padla i nějaká ta pusa, ale nic vážnějšího. Trochu jsme pili a já se mu svěřovala. Řekla jsem mu věci, které jsem ještě nikomu před ním neřekla. Vyprávěla jsem mu o složitém dětství, o otci alkoholikovi. Ukázala jsem mu své nejzranitelnější já. Byla jsem šťastná, že nejsem sama.
Krátce na to se u mě vyskytly zdravotní komplikace. Přestala jsem menstruovat. Lékařka mi oznámila, že jde o PCOS a že jsem v aktuální situaci neplodná. Prý jsem ale mladá a pokud zrovna neplánuji zakládat rodinu, nemám si s tím dělat starosti. Já si přesto starosti dělala. Moc bych jednou chtěla vlastní rodinu.
Můj vztah s kolegou se začal rozpadat poté, co jsem pochopila, že mu na mě ani trochu nezáleží. Chtěl jen levnou a dostupnou matraci na jednu noc, než si najde něco lepšího. Docházelo mi to pomalu a postupně. Dával mi to jasně najevo, ale já to asi nechtěla vidět. Když jsme se jednou po práci pohádali, tak už jsme spolu od té doby normálně nepromluvili. Bylo mi strašně. Začala jsem si to vyčítat a zkoušela se omluvil (i když nevím za co, nic špatného jsem neudělala), ale neměl zájem. Jemu náš krach asi nevadí. On se dál v práci směje, flirtuje přede mnou s mladými kolegyněmi. Já pro něj neexistuji. Dokonce se na mě za celý den ani nepodívá. A mě je každý den v jeho přítomnosti hůř a hůř. V práci se s vypětím všech sil snažím zachovat poker face, ale zbytek dne probrečím. Nic mě nebaví a z ničeho nemám radost. Všechno mě to moc mrzí. Ze svého prázdného bytu jdu do práce, kterou nenávidím a mezi kolegy, kteří nenávidí mě a pak z práce opět rovnou do svého malého, ponurého bytu.
A tak se ptám: Máte taky někdy pocit, že jste na tomto světě úplně zbyteční a že na vás nikomu nezáleží? Pokud ano, co proti tomoto pocitu děláte?

Příspěvek upraven 19.10.21 v 20:50

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18672
19.10.21 20:50

Začala bych hledat jinou práci. A pak se uvidí.

Tím že ti odpadne stres ze zaměstnání a práce s bývalým, tak to pomůže se zvládáním PCOS.

Plus teda si zajdi taky nechat změřit jak to máš s inzulinem a jak ti fungují zpracování cukru - to s PCOS bývá spojené. Plus taky potravinové intolerance, takže to vezmi i před alergologii.

No a až budeš mít výsledky, tak uprav stravu - jestli tam budou trable s metabolickým syndromem a intolerancemi, tak na to dost pomáhá přirozená nízkosacharidová dieta s vysokým podílem zdravých tuků a vlákniny - tzv. paleo.

Pro začátek je dobrá tahle kniha https://www.melvil.cz/…rvnim-miste/

a přidej se třeba do téhle skupiny

https://www.facebook.com/…353223192002

a zvaž nějaké cvičení, které pomůže se srovnáním dysbalancí - hormonální jóga, mohenodžádo - pokud máš slabost pro ezo a nebo cvičení podle mojžíšové, pokud nechceš žádné ezo.

neboj - teď je to blbý a rozpadá se to, ale zase je to příležitost prostě to postavit jinak a lépe. A jo, nebude to snadné.

drží palce.

Příspěvek upraven 19.10.21 v 20:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
19.10.21 20:51

Proč nezmenis práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4024
19.10.21 20:51

Zkusila bych si najít jinou práci i za cenu dojíždění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11943
19.10.21 21:00

Najdi si jinou práci a nezacinej si žádným kolegou. To je vždycky o držku jak už víš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 21:05
@Serpentini píše:
Proč nezmenis práci?

Protože v místě bydliště je to jediná dostupná práce, kdo nedělá ve správě nebo neučí skončí tady v této továrně. Nebo může dojíždět, do většího města, ale to bych zrovna teď finančně nezvládla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 21:06
@Ou píše:
Začala bych hledat jinou práci. A pak se uvidí.

Tím že ti odpadne stres ze zaměstnání a práce s bývalým, tak to pomůže se zvládáním PCOS.

Plus teda si zajdi taky nechat změřit jak to máš s inzulinem a jak ti fungují zpracování cukru - to s PCOS bývá spojené. Plus taky potravinové intolerance, takže to vezmi i před alergologii.

No a až budeš mít výsledky, tak uprav stravu - jestli tam budou trable s metabolickým syndromem a intolerancemi, tak na to dost pomáhá přirozená nízkosacharidová dieta s vysokým podílem zdravých tuků a vlákniny - tzv. paleo.

Pro začátek je dobrá tahle kniha https://www.melvil.cz/…rvnim-miste/

a přidej se třeba do téhle skupiny

https://www.facebook.com/…353223192002

a zvaž nějaké cvičení, které pomůže se srovnáním dysbalancí - hormonální jóga, mohenodžádo - pokud máš slabost pro ezo a nebo cvičení podle mojžíšové, pokud nechceš žádné ezo.

neboj - teď je to blbý a rozpadá se to, ale zase je to příležitost prostě to postavit jinak a lépe. A jo, nebude to snadné.

drží palce.

Příspěvek upraven 19.10.21 v 20:56

Moc děkuji. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18672
19.10.21 21:19

No tak když ve městě dostaneš lepší práci za více peněz, tak ti to vynahradí náklady na dojíždění.

Stejně tak můžeš třeba začít pro zákaldní vzpamatování se třeba začít trasovat z domova - teď dělají většinou pro hygienu. Nemusíš to dělat na věky, jen než se rozmyslíš jak a co vlastně cheš
https://www.operatorzdomova.cz/faq/

a nebo se podívej jestli někoho nehledá hygiena přímo u vás v kraji.

Jako možnosti fakt jsou, a je jasné, že jsou složité a náročné a že je těžké se k tomu odhodlat. Ale podstatné je začít dělat i jen malé změny, a když se něco nepovede, tak to hned nevzdávat celé, ale prostě to zase zkusit jinak, po malých kousích.

Možnosti máš, možností máš hodně, ale jsou schované za černou dírou nejistoty a obav.

Pokud by se ti nedařilo nacházet nějakou cestu někam, kam by ti to dávalo smysl - najdi sobě psychoterapeuta/ku dřív, než tě to stáhne do depresí. V tuhle chvíli mi přijde že to dáš normálně vlastní silou - prostě začneš s malejma věcma a vono se to pak začne měnit i samo. Ale kdyby ne, tak pořád je kam sáhnout pro pomoc a usnadnění řešneí.

Nemusíš měnit život hned teď, ale prostě to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10017
19.10.21 21:31
@Anonymní píše:
Protože v místě bydliště je to jediná dostupná práce, kdo nedělá ve správě nebo neučí skončí tady v této továrně. Nebo může dojíždět, do většího města, ale to bych zrovna teď finančně nezvládla.

Zase bys tam měla víc peněz určitě, ale jestli by to znamenalo pořizovat auto tak to je jiná, no, to už je větší investice. Psychika a vůbec připravenost na větší změnu je další věc, žejo. Nemůžeš se vrátit tam, kde jsi pracovala na začátku? Neodchází tam někdo třeba na MD? Nebo do jiného odd.? Zkusila bych se zeptat, s tím že potřebuješ prostě změnu a chceš se naučit něco nového, že tady už se nemáš jak rozvíjet, kam posouvat atd., na to personalisti a vedoucí dneska slyší;) Příp. prostě na rovinu, že se chceš vrátit na původní oddělení, kde ti víc sedla náplň práce, jestli by to nešlo v rámci rotace s někým prohodit. Osobní rovinu vůbec nezmiňuj, co máš za školu? Jiné firmy tam v okolí nejsou, kde bys dělala třeba nějakou tu jednodušší kancelářskou administrativu typu příjem objednávek, zpracování zakázek atd.? To většinou nebývá nějak psychicky náročný a stačí na to SŠ s maturitou. Větší firmy z těch odlehlých průmyslových zón někdy zajišťujou zaměstnancům dopravu busem, nevím odkud jsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18038
19.10.21 21:35

@Serpentini Okamžitě bych změnila práci. A je to de.bil ten chlap. Nezasloužil si tě. Čeká na tebe někdo daleko lepší. A určitě i lepší práce. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10017
19.10.21 21:40
@Ou píše:
No tak když ve městě dostaneš lepší práci za více peněz, tak ti to vynahradí náklady na dojíždění.

Stejně tak můžeš třeba začít pro zákaldní vzpamatování se třeba začít trasovat z domova - teď dělají většinou pro hygienu. Nemusíš to dělat na věky, jen než se rozmyslíš jak a co vlastně cheš
https://www.operatorzdomova.cz/faq/

a nebo se podívej jestli někoho nehledá hygiena přímo u vás v kraji.

Jako možnosti fakt jsou, a je jasné, že jsou složité a náročné a že je těžké se k tomu odhodlat. Ale podstatné je začít dělat i jen malé změny, a když se něco nepovede, tak to hned nevzdávat celé, ale prostě to zase zkusit jinak, po malých kousích.

Možnosti máš, možností máš hodně, ale jsou schované za černou dírou nejistoty a obav.

Pokud by se ti nedařilo nacházet nějakou cestu někam, kam by ti to dávalo smysl - najdi sobě psychoterapeuta/ku dřív, než tě to stáhne do depresí. V tuhle chvíli mi přijde že to dáš normálně vlastní silou - prostě začneš s malejma věcma a vono se to pak začne měnit i samo. Ale kdyby ne, tak pořád je kam sáhnout pro pomoc a usnadnění řešneí.

Nemusíš měnit život hned teď, ale prostě to jde.

Hezky napsané, hlavně to chce ty změny po kouskách, ne vše najednou, nejdřív řešit práci, která je zřejmě i zdroj stresu a zdrav. problemy můžou být i z toho, a změnou práce se třeba i zlepší zdraví a psychika… mi stačilo potkávat po rozchodu exe v MHD (stejná část cesty do práce ve stejnou dobu), tohle bych taky těžko rozdychavala. Psychosomatika leckdy dokáže tím propojením všeho překvapit. V nejhorším se dá vždycky hodit na pár (tý)dnů marod - se zádama třeba, a v klidu si promyslet co dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10017
19.10.21 21:48
@JancaS84 píše:
Najdi si jinou práci a nezacinej si žádným kolegou. To je vždycky o držku jak už víš.

Co je v domě, není pro mě, něco na tom bude.

Mmch uz jen to, jak ji ignoroval už ze začátku ale pak najednou zájem, rande, sex a vzápětí opět ignor, svědčí o tom, že ji chtěl jen využít, možná toho sexu pak nebylo díky zdravotním komplikacím tolik, tak šel o dům (stůl) dál, to je fakt opora do života jak stehno, holt špatný odhad na to, komu stojí za to dát tu důvěru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6290
19.10.21 21:50

@zakladatelka - fakt ti přijde v pořádku že chceš řešit problematiku ženského kolektivu na serveru, který je v podstatě ženský kolektiv? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
19.10.21 22:04
@Jahudka82 píše:
Co je v domě, není pro mě, něco na tom bude.Mmch uz jen to, jak ji ignoroval už ze začátku ale pak najednou zájem, rande, sex a vzápětí opět ignor, svědčí o tom, že ji chtěl jen využít, možná toho sexu pak nebylo díky zdravotním komplikacím tolik, tak šel o dům (stůl) dál, to je fakt opora do života jak stehno, holt špatný odhad na to, komu stojí za to dát tu důvěru…
Šmarjá panno, jaký zase využívání? Ať je holka ráda, že si vrzla a má aspoň na chvíli chlapa…nebo může v tom svým bytě diskutovat s pavoukama…ženský vy jste fakt asi spadly z měsíce…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17164
19.10.21 22:10

Když nejsi spokojená, začni se měnit. Jako první by asi byla nejlepší práce. Když budeš dětlat někde kde tě to bude bavit, nebo aspoň nebudeš úplně otrávená, že tam musíš. Bude se ti líp ráno vstávat.
A u chlapa si zapamatuj, nikdy si nezačínej nic s nikým v párci. Minimálně kdy to dopadne dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat