Co dělat když rodičák nenavazuje na mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 15:49
Co dělat když rodičák nenavazuje na mateřskou?

Zdravím, mám takový dotaz a prosbu o radu.
V půlce srpna budou malému 3, termín porodu druhého miminka máme na konci října.
Teď k dotazu: když si nechám napsat mateřskou 8.týdnu pred terminem, tak mi to vychází na začátek září. Co s těma 14 dny?, kam si dojít aby mi za nějaký čas nepřišel papír že dlužím majlant na sociálnim a zdravotnim.
Děkuji :)

Reakce:
LilyJane
Kecalka 152 příspěvků 03.06.19 15:53

Co třeba o měsíc prodloužit rodičák? Sice už asi nedostanete žádné peníze, ale budete mít klid.

P4ja
Echt Kelišová 9420 příspěvků 03.06.19 16:10

A zakladatelko budeš brát RP i v tom srpnu? Pokud ano, pak z hlediska zdravotního není problém, ale je potřeba se domluvit v práci. Podle toho, jak máš domluvený nástup po RD.

katintheBOx63
Kecalka 438 příspěvků 03.06.19 16:21

No jeste mužeš zkusit na 14 dní PN. Ale pak nevím jak se co počítá když hned z rodičáku nastoupíš do práce a hned od prvního dne si na PN. Tohle by mně taky zajímalo, pouze pro budoucnost.

P4ja
Echt Kelišová 9420 příspěvků 03.06.19 16:28
@katintheBOx63 píše:
No jeste mužeš zkusit na 14 dní PN. Ale pak nevím jak se co počítá když hned z rodičáku nastoupíš do práce a hned od prvního dne si na PN. Tohle by mně taky zajímalo, pouze pro budoucnost.

A proč takhle? Chce to zvednout telefon a zeptat se v práci.

katintheBOx63
Kecalka 438 příspěvků 03.06.19 16:31

@P4ja No protože se ptá na všechny možnosti, no tohle je jedna z nich pokud by v práci trvali na nastupu :nevim:

debra.morgan
Echt Kelišová 8687 příspěvků 03.06.19 16:44

Neplati se nahodou zdravotni na cely mesic? takze pokud budes prvni dva tydny v tom srpnu na rd, tak i ten zbytek mesice by ti mel pokryt zdravotni… už se to tu někde radilo, třeba napíše někdo kdo to psal…a socialni řešit nemusíš. Jak to bude s prací, nevím.

dracula-s
Kecalka 132 příspěvků 03.06.19 17:01

Úplně nerozumím dotazu vy ano? Jak může mít nárok na mateřskou, když byla 3 roky doma s malým? myslela jsem, že pak už je jen rodičák :nevim:
jinak mi to nedává smysl, na PPM se přeci chodí prostě stanovený termín tak proč co se 14ti dny?

Příspěvek upraven 03.06.19 v 17:06

Šáruší
Závislačka 2683 příspěvků 03.06.19 17:04

A jsi domluvená v práci? Jinak musíš nastoupit

P4ja
Echt Kelišová 9420 příspěvků 03.06.19 17:40
@dracula-s píše: Úplně nerozumím dotazu vy ano? Jak může mít nárok na mateřskou, když byla 3 roky doma s malým? myslela jsem, že pak už je jen rodičák :nevim:
jinak mi to nedává smysl, na PPM se přeci chodí prostě stanovený termín tak proč co se 14ti dny?

To je vlastně věc druhá, že jí nástup na PPM a tři roky dítěte utečou o dva týdny. Ale jinak nárok na PPM má do 4 let. Pokud má smlouvu.

Váš příspěvek
Reklama