Co dělat, když vám sám od sebe začne tykat cizí člověk?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Troom
Povídálka 37 příspěvků 12.05.19 14:46
Co dělat, když vám sám od sebe začne tykat cizí člověk?

Ahoj lidi, mam na vas delikatni dotaz. Jsem muz, je mi 29 let a stava se mi, ze mi v praci zacnou tykat starsi ci mladsi lide, vetsinou jsou takto nevychovani muzi. Kdyz mi nekdo bez dovoleni zacne tykat at je to muz ci zena tak jim okamzite tykam take, ale vadi mi to, protoze clovek pak ztraci odstup a profesionalni anonymitu. Jak byste se chovali, kdybyste napr. kupovali domek a prodejce cca 75 let by vam zacal z niceho nic tykat? Zacali byste mu take tykat nebo byste mu rekli, co si to dovoluje nebo byste mu nadale vykali?? Dekuji za odpovedi.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLAlezane
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 12.05.19 14:51

Osobně bych dál vykala. Není můj problém, že je protějšek nevychovanej buran, a nemusím se snižovat na jeho úroveň. :think:

Janita3
Závislačka 2520 příspěvků 12.05.19 14:55
@LAlezane píše:
Osobně bych dál vykala. Není můj problém, že je protějšek nevychovanej buran, a nemusím se snižovat na jeho úroveň. :think:

Ju, přesně :palec: Já mám sama dost problém s nějakým „automatickým“ tykáním. Těžko jsem si zvykala v práci, když jsem obvolávala pobočky firmy po ČR i SK :oops: je nastavené automatické tykání.

Pokud někdo začne tykat a mě to není příjemné neozvu se, ale já si pokračuji ve vykání.

stinga
Kelišová 6428 příspěvků 2 inzeráty 12.05.19 14:56

U chlapů je to běžné, že si navzájem tykají, neříkám, že je to vždy vhodné, ale můj otec všem chlapům tyká, ženám ne

Jeanny21
Kecalka 426 příspěvků 12.05.19 14:57

Mně je za měsíc 18 a když už jsem si myslela, že mi všichni neznámí lidé, které nově potkám, budou automaticky vykat, tak se mi stal přesný opak. Jeden čtyřicátník mi nejdřív vykal a až se dověděl kolik mi je, začal mi zničehonic tykat, což je mi trochu protivný, nemám v úmyslu se s ním kámošit :nevim:

Uslava
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 12.05.19 14:57

Všimla jsem si, že muži si mezi sebou tykají skoro ihned. Já, jako žena to nedělám. Všimla jsem si dobře a nebo se pletu?

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 12.05.19 14:58

Mě se to taky stává, zvlášť od těch starších lidí, ale nenapadlo by mě jim tykat taky. Když je nevychovany ten druhý (nebo si myslí, že je pod jeho úroven vykat o generaci mladšímu člověku), tak já být nemusím.

Uživatel je onlineProf. Farnsworth
Echt Kelišová 7937 příspěvků 12.05.19 14:59
@Troom píše:
Ahoj lidi, mam na vas delikatni dotaz. Jsem muz, je mi 29 let a stava se mi, ze mi v praci zacnou tykat starsi ci mladsi lide, vetsinou jsou takto nevychovani muzi. Kdyz mi nekdo bez dovoleni zacne tykat at je to muz ci zena tak jim okamzite tykam take, ale vadi mi to, protoze clovek pak ztraci odstup a profesionalni anonymitu. Jak byste se chovali, kdybyste napr. kupovali domek a prodejce cca 75 let by vam zacal z niceho nic tykat? Zacali byste mu take tykat nebo byste mu rekli, co si to dovoluje nebo byste mu nadale vykali?? Dekuji za odpovedi.

Záleží na tom, co je v té praci běžné. V řadě firem si téměř všichni tykají (je to tam běžné). Pak by tam vykání působilo tak, že tě neberou jako součást kolektivu.

Prodej domu - záleží na tom, jak vypadáš / působíš. Jestli vypadáš na věk kolem dvaceti, pak se není divné, že ti staří lidé tykají.

iiiv
Extra třída :D 11411 příspěvků 12.05.19 15:03

Třeba u nás v práci si automaticky tykáme, vykáme si akorát s vedoucími pracovníky. V Americe to mají jednoduší, tam mají jen tykání.

Troom
Povídálka 37 příspěvků 12.05.19 15:07
@Janita3 píše:
Ju, přesně :palec: Já mám sama dost problém s nějakým „automatickým“ tykáním. Těžko jsem si zvykala v práci, když jsem obvolávala pobočky firmy po ČR i SK :oops: je nastavené automatické tykání.Pokud někdo začne tykat a mě to není příjemné neozvu se, ale já si pokračuji ve vykání.

Prodejci jsem dal vykal a rikal vazeny pane Smetano a on mi dal tykal a tykal i realitnimu agentovi, ktereho bych vekove typoval tak na 50 let. Kdyz me zacne tykat socka z ulice podobneho veku jako ja tak ji taky tykam, protoze tezko vysvetlite nekomu s IQ shnile tykve, ze se to nedela. Ale snazim se pak byt co nejvic odtazity a kdyz mi zacnou rikat, ze jsem jejich kamos tak rikam tak to doufam, ze ne. V posilovne vim, ze tam jsme vsichni bratri a sestry a vsem se tam tyka. Jenom nas klicnik je to 75 lety pan tyka vsem a vsichni mu vykaji, da se rict, ze je to precens patriarchy, ktery tam dela 20 let.

zakruta
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 12.05.19 15:12

Tak od pohledu +- stejne starymu bych taky tykala, pokud by to byl hovor na neoficialni urovni. A starsimu bych vykala. Nekdy to tem lidem dojde a zacnou vykat taky.

Leni_2019
Stálice 96 příspěvků 12.05.19 15:13

Pokud to není v prostředí, kde se obecně tyká a je mi to nepříjemné, zeptám se: „My si tykáme?“

Troom
Povídálka 37 příspěvků 12.05.19 15:17

@Leni_2019 tohle jsem udelal take. Jeden nas najemnik, ktery ma masaze sel po chodbe a tykal mi a ja mu rekl prominte, ale my si tykame? A on byl trosku rozoacity a rekl, ne ja ti tykam. Tak jsem rekl, ne od ted tykam i ja tobe. Nakonec jsou z nas kamaradi a tim tykanim se vztahy zlepsily, ale to je vyjimka. Nekteri mi pak zacnou zase vykat. Mozna vypadam moc mlade.

ka2ka
Extra třída :D 14944 příspěvků 12.05.19 15:19

@Troom jsi na to moc choulostivej a moc to řešíš, pokud ti je někdo sympatický tak tykání oplat a jinak vykej nevím co v tom je za vědu

Russet
Neúnavná pisatelka 15946 příspěvků 12.05.19 15:21
@Troom píše:

Všem vykám, dokud si neřekneme, že si budem tykat. Od staršího mě to neuráží. Ale už se mi to ve 40 nestává :mrgreen: Neurazila bych se a dál 75 let starému člověku vykala. U podobně starého vlastně taky. Nebo bych z legrace řekla - my si tykáme?!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama