Co dělat po trhání zubu?

962
18.7.11 10:06

co dělat po trhání zubu????

Ahojda,

včera pozdě odpoledne mi trhali šestku dole. Doktor byl nepříjemný, vyrval mi po půl hodině zub a odešel, aniž by mi on nebo sestra, co mu asistovala, řekli, co vlatně mám mít za režim. Akorát že mám mít v díře ten tampon do té doby, dokud to bude krvácet. No, tak ho od večera měním a pořád jsou na něm malé stopy krve, jenže to neustálé skousávání tamponu dráždí tu ránu a bolí to. Docela bych brala to vyndat, ale nevím, jak brzo můžu a jestli teda když to i sebemíň krvácí to můžu vyndat. Neřekli mi nic o čištění zubů a nic. Takže zuby čistím tak, že trochou pasty vydrhnu všechny části mimo té, kde je ta díra, aby se mi do toho ndostala pasta. Nevyplachuju, otírám to mokrou plínou jako své dcerce. Jenže tím zanedbávám 3 zuby. Pusu mám rozervanou, dásně okolo pětky a sedmičky potrhané, odchlípené, ani nevím, jestli se to přichlípne. Nevím co jíst a jak dlouho, nic. Pusu mám oteklou, bolavou, láduju do sebe brufen za brufenem.Pora´dte prosím. Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8395
18.7.11 10:15

Mě trhali zub předminulý týden.Tampon už vyhod,mě řekli tak 2hodiny jen nechat.pak jsem si vypláchla pořádně pusu a druhý den už jsem nevěděla,že zub nemám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36560
18.7.11 10:16

V těhu mi trhali zub- tampon jsem mohla ráno vyndat, pak opatrně čistit zuby, jíst opatrně, aby se ti to díry nic nedostalo.. ta díra mi zarostla zhruba po 14ti dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8395
18.7.11 10:16

Jo a jíst můžeš vše,proč by ne.Jen tam neštourej případné kousky,raděj vyplachuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14777
18.7.11 10:30

ahoj tak mě trhali osmičku(měla jsem ji s prominutím už skoro půlku uhnilou) zubařka mi ji umrtvila a s tím že odumře. no a než jsem se odhodlala si ji nechat vytrhnout. tak jsem skoro rok chodila s mrtvým zubem.Pak mi to zubař který se na to specializuje, mi to umrtvil a za půl hodiny byl venku. pak jsem musela několika dní spát skoro v sedě a vyplachovat jsem měla i heřmánkem(používala jsem heřmánkový čaj)a téměř jedla tekutou stravu.tak snad jsem trošku pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4606
18.7.11 10:33

Ten tampon už tam nedávej. Jinak mě řekla nevyplachovat žádnou ústní vodou. Možná zkus ten heřmánek nebo něco. Jinak ta díra se zacelí za těch 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53772
18.7.11 10:49

Pokud to hodně bolí, tak zvenku ledovat. Zuby čistit normálně, ale opatrně kolem té díry. Vyplachovat opatrně pusu, ale žádnou přehnanou dezinfekci a nevyplachovat moc tu díru, pak se tam nemá šanci vytvořit ten přirozený, hm, teď nevím, jak se tomu říká, ale prostě já po první osmě aktivně vyplachovala a vytvořilo se suché lůžko a dal se do toho dost nepříjemný zánět. Kousat spíš druhou půlkou pusy, nebo tekutou stravu (jogurty, rozmixované polévky…). Ono se to každému hojí jinak, někdo o tom za dva tři dny neví a jiný trpí ještě oo deseti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
18.7.11 10:49

Byla jsem tuhle na trhání osmičky..tampon jsem měla mít 15 minut, jíst klidně hned na druhé straně, od bolesti brufen dle potřeby.
Naštěstí jsem fakt neměla žádný problém…brufen jsem vzala jen jeden..preventivně když začala odeznívat lokální anestezie, ale pak to vůbec nebolelo…i když já měla štěstí …zub byl venku snad za 30 vteřin.
Zuby jsem si čistila normálně, ještě ten den, ale opatrně. Od druhého dne normálně. Ranka se zacelila do 4 dnů…po 14 dnech vůbec nevím, že tam kdy zub byl. Jak píše Ugluk…každý to má jinak…
Pokud by to nějak dlouho bolelo, tak jít k zubaři znovu…může tam být infekce a budou nutná antibiotika…i to se může stát…

Příspěvek upraven 18.07.11 v 10:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3576
18.7.11 10:52

Hlavne nevycucavat a vyplachovat hodne opatrne. Musi ti v te dire zustat ta krevni srazenina, ta se casem ztrati. Pokud by se ti ji podarilo odstranit, mela by jsi na konci te diry otevrenou kost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
18.7.11 11:18

Me trhali dve osmicky, tampon jsem mela mit taky max. tak ty dve hodky. Kdyz to jeste krvaci, tak moc nevyplachovat a hermanek bych urcite nedoporucila, protoze ten by ti mohl tu ranu predcasne uzavrit, coz by nadelalo dost paseky.
Co si pamatuju, zadny specialni rezim jsem nemela, jist na druhou stranu, zuby cistit normalne, jen opatrne na tu diru.
Poprve me to nebolelo skoro vubec, kdyz to prislo k sobe a po druhe jsem jedla prasky snad tyden. To jsem s tim i byla znova u zubarky a nic se s tim nedelo, hojilo se to normalne.
Drzim palce, aby se ti to brzo zahojilo a prestalo to bolet. Pokud by se to nezdalo, zajdi si znova k zubari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15104
18.7.11 11:27

jak psaly holky. tampon už určitě nedávej. nevyplachuj razantně, aby se rána mohla přirozeně zahojit. pokud máš tak poničené dásně, měl ti doktor dát preventivně antibiotika. mě takhle trhala doktorka loni v únoru osmičku - dokonce ji musela částečně vysekávat. dostala jsem antibiotika dalacin a na bolest brufen. bylo to v pátek a v pondělí jsem letěla do Bruselu. teda kombinace antibiotik, brufenu a kávy byla žůůůžo. ale přežila jsem… zub mě bolel tam 10 dní. ale já měla dáseň dost pomordovanou…
jo a super dieta je zmrzlina Carte d´or ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12262
18.7.11 11:32

mě trhali stoličku a bolelo mě to dlouho, hlavně mi asi týden pořád tekla krev když se tam dostalo jídlo, pomáhalo proplachovat studenou vodou, jíst málo abych tu ránu nedráždila a v lékárně jsem si koupila nějakou ústní vodu s žensenem a to zahojilo tu ráno pak brzo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
18.7.11 11:33

Ahoj.
Mně trhali osmičku. Zubař mi řekl, že krev jen plivat a nevyplachovat 24 hodin jinak mi tam zůstane díra.
Jíst a pít jsem mohla po dvou hodinách. Tampon jsem tam neměla vůbec.
A druhý den jsem o tom už ani nevěděla.

Příspěvek upraven 18.07.11 v 11:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
18.7.11 11:35

No, holky, bolí to docela dost, ale ani ne tak ta díra jako dáseň, to střílí až do ucha. Zatím nevyplachuju ničím, to jsem si někde vyčetla, že by se mělo až po 24 hodinách. Jediný, co jsem vyzjistila z papírů je to, že to mám vyplachovat šalvějí. Znamená to tedy jen šalvěj nalít do pusy, nechat chvíli v puse, aby se sama rozlila a zase vyplivnout? O tu sraženinu bych nerada přišla, no prostě nevím, co je horší, nechat si zub vyrvat nebo to pak léčit.
Doktor mi nic nenapsal, i když mám dásně šílený, přijde mi, že tam mám i modřinu. A to jsem tam šla s tím, že se mi zub zanítil, prostě mi nic nedal, byl na mě hnusnej, že prý zdržuju s takovou blbostí u nich, když on je už 36 hodin v práci.
A ta pasta nevadí, když se pak trochu dostane do tý ranky?
Jinak zatím jse byla schopná pozřít jeden jogurt, večer mi bylo pořád na blití a ráno ani nebyl hlad, ale ted bych si dala nějakou mňaminu :-D
Joooo a co ústní voda? Používám jí normálně, teď ji mám vynechat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
18.7.11 11:43

Já osobně dělala vše normálně. Jedla, čistila i vyplachovala Listerine. Ale asi dost záleží na zubaři. Manžel už pro jistotu nebyl deset let u zubaře. Když byl totiž naposledy tak si ho pěkně vychutnal.
Možná bych na tvém místě šla svému zubaři ať se mi tam podívá.
Držím palce ať je to v pohodě. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat