Kvůli covidu jsem přišla o práci

Anonymní
17.2.21 08:52

Co dělat poraďte - nezamestnana

Ahoj holky, ráda bych uvedla na začátku že nejsem nějaká socka nebo podobně. Bohužel kvuli covidu jsem přišla o práci (v lete). V srpnu jsme zjistili radostnou zravu ze jsme těhotná :srdce:. Rodit mám v dubnu, takže ochranná lhůta se na mě už nevztahuje. Chci se zeptat zda je tu někdo kdo by mi mohl poradit jak je to s mateřskou z platu otce? Nebo jakýkoliv jiný příspěvek před rodičovským. Dá se aby přítel bral mateřskou ale o dítě jsem se starala já a on chodil do práce? A po skončení mateřský jsem přesla na rodicak? Nebo musím hned po porodu jít na RP? Nebo jestli máte i jiný tipy budu ráda děkuji moc ;) :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8250
17.2.21 08:57

Max podporu v nezaměstnanosti, ale tu předpokládám máš už asi vycerpanou. Otec může čerpat PPM 6 týdnů po porodu, myslím že 22 týdnů. Může během ní pracovat, ale ne na stejnou smlouvu ze které vznikl nárok na PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7949
17.2.21 09:39

Před porodem nejde. 6tydnu po porodu může si vzít manžel PPM, ale nemůže chodit normálně do práce kam chodí. Musel by to spolu se zaměstnavatelem obejít jinou smlouvou nebo po tu dobu si najít jinou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 17:00

Aha, rozumím. Tak Vám moc děkuju :palec:. Hezký den

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 17:06

A ještě doplňující otázka. Tam stačí změnit jen smlouvu jako pozici? ale může to být u stejného zaměstnavatele? Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 17:55

A ještě otazka zda by tedy přítel mateřskou čerpal do toho 22 týdne a poté bych si rodičovský příspěvek mohla dát na sebe už? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat