Reklama

Co dělat? Práce, neschopnost nadřízeného.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.18 00:19
Co dělat? Práce, neschopnost nadřízeného.

Ahoj. Už začínám být docela naštvaná a zoufalá. Jedná se o mého manžela. Pracuje v jedné fabrice v úseku uskladnění materiálu a přípravy materiálu pro výrobní linky. A v čem je problém… Dennodenně chodí úplně zničený, protože kromě své práce musí udělat práci za další lidi. Denně mi o tom vykládá. Dělá si svojí práci a ještě musí udělat práci ostatních kolegů, protože nadřízený té směny si absolutně neumí své podřízené spacifikovat k tomu, aby prostě dělali to co dělat mají. Jeden si jde na pokec, druhý se zašije a hraje si s mobilem, další se táhne jak slimák… Dělá svou přidělenou práci a po chvíli ho nadřízený odvolá k jiné s tím, že to není udělané nebo prý, že nestíhají tak ať to udělá. Nebo potřebuje dělat svoje, ale nemůže, protože do konce směny něco musí být udělané a oni to neudělali tak jde a musí to udělat sám a k tomu stihnout i to svoje. A co už mě totálně vytáčí je, že ho už sprostě využívají. Ví, že máme malé dítě, u kterého se ve směnách musíme střídat. Ze zákona mu směny musí být přizpůsobeny když má doma malé dítě. Takže chodíme na dvě směny a střídáme se. Minule tam zase nestíhali, protože půl směny se flákalo a manžel to sám nestihl, takže ten den přišel po odpolední a hned ráno místo další odpoledne musel na ranní s tím, že musí zůstat 16h až do konce odpolední směny. Když mu manžel řekl, že to nejde, protože já musím na ranní a v 11 večer budu těžko si zařizovat volno nebo shánět hlídání tak, že ho to nezajímá a má to povinný přesčas a ať si to nějak zařídím. A teď manžel přišel s tím, že mu řekl ať laskavě něco dělá ať nám děcko co nejdříve vyroste ať může chodit na tři směny :zed: tak manžel říkal, že zůstal na něj koukat jestli dítě nemá natáhnout na skřipci nebo mu píchat steroidy. A co mě už totálně vytočilo… Manžel už je fakt unavený, kolikrát chodí i soboty a už druhý týden se prosí o den dovolené. A bylo mu řečeno, že to v žádném případě neexistuje, protože kdo by to tam prý udělal tu práci a zase po něm chce údajně povinnou sobotu. Já nevím proč se ten s prominutím trouba už nevztekne a od plic mu něco neřekne. Už vážně uvažuju, že jakmile si zase vzpomene, že manžel kvůli těm lemplům musí na přesčas a já budu v 11 večer muset řešit co s dítětem tak ráno normálně sbalím batoh a dítko tomu jeho nadřízenému tam odvedu s tím, ať se tedy o něj postará když si to mám zařídit. Podle toho co manžel říká tak on se taky na svém úseku nepředře, že manžel dělá i práci, kterou by měl dělat i ten nadřízený. Bohužel výpověď zatím dát nemůže. Poradíte prosím někdo co dělat?

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineelan
Kecalka 197 příspěvků 08.03.18 00:42

Využívají ho, protože tu práci zastane i za ostatní, vašeho přítele to ale odrovná, stěžovat si může, ale jen mu to v práci udělá dusno, nejlepší bude sehnat si jinou práci. Něco podobného jsem měla já v práci, kde jsem musela stihnout práci i za jiné lidi a i tu svou.Po čase jsem toho měla plné zuby a dala výpověď a našla si jinou práci, kde jsem spokojená.

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 08.03.18 02:14
@Anonymní píše:
Ahoj. Už začínám být docela naštvaná a zoufalá. Jedná se o mého manžela. Pracuje v jedné fabrice v úseku uskladnění materiálu a přípravy materiálu pro výrobní linky. A v čem je problém… Dennodenně chodí úplně zničený, protože kromě své práce musí udělat práci za další lidi. Denně mi o tom vykládá. Dělá si svojí práci a ještě musí udělat práci ostatních kolegů, protože nadřízený té směny si absolutně neumí své podřízené spacifikovat k tomu, aby prostě dělali to co dělat mají. Jeden si jde na pokec, druhý se zašije a hraje si s mobilem, další se táhne jak slimák… Dělá svou přidělenou práci a po chvíli ho nadřízený odvolá k jiné s tím, že to není udělané nebo prý, že nestíhají tak ať to udělá. Nebo potřebuje dělat svoje, ale nemůže, protože do konce směny něco musí být udělané a oni to neudělali tak jde a musí to udělat sám a k tomu stihnout i to svoje. A co už mě totálně vytáčí je, že ho už sprostě využívají. Ví, že máme malé dítě, u kterého se ve směnách musíme střídat. Ze zákona mu směny musí být přizpůsobeny když má doma malé dítě. Takže chodíme na dvě směny a střídáme se. Minule tam zase nestíhali, protože půl směny se flákalo a manžel to sám nestihl, takže ten den přišel po odpolední a hned ráno místo další odpoledne musel na ranní s tím, že musí zůstat 16h až do konce odpolední směny. Když mu manžel řekl, že to nejde, protože já musím na ranní a v 11 večer budu těžko si zařizovat volno nebo shánět hlídání tak, že ho to nezajímá a má to povinný přesčas a ať si to nějak zařídím. A teď manžel přišel s tím, že mu řekl ať laskavě něco dělá ať nám děcko co nejdříve vyroste ať může chodit na tři směny :zed: tak manžel říkal, že zůstal na něj koukat jestli dítě nemá natáhnout na skřipci nebo mu píchat steroidy. A co mě už totálně vytočilo… Manžel už je fakt unavený, kolikrát chodí i soboty a už druhý týden se prosí o den dovolené. A bylo mu řečeno, že to v žádném případě neexistuje, protože kdo by to tam prý udělal tu práci a zase po něm chce údajně povinnou sobotu. Já nevím proč se ten s prominutím trouba už nevztekne a od plic mu něco neřekne. Už vážně uvažuju, že jakmile si zase vzpomene, že manžel kvůli těm lemplům musí na přesčas a já budu v 11 večer muset řešit co s dítětem tak ráno normálně sbalím batoh a dítko tomu jeho nadřízenému tam odvedu s tím, ať se tedy o něj postará když si to mám zařídit. Podle toho co manžel říká tak on se taky na svém úseku nepředře, že manžel dělá i práci, kterou by měl dělat i ten nadřízený. Bohužel výpověď zatím dát nemůže. Poradíte prosím někdo co dělat?

Ty muzes rikat co chces a radit ale manzel je ten co musi konat! Nesmi se sebou tak zametat! At dela jen co ma v popisu prace nic vic! Mate male dite at mysli na to ze i on musi fungovat po praci vecne male nebude. At neni blbec oni vedi ze to udela za ne. Proto se flakaj. Muj napad jit na dovolenu 2-3 dni at neni v praci. Co tam budou delat bez neho? Blizi se velikonoce vyuzijte prodlouzte si to.

Verun83
Echt Kelišová 8624 příspěvků 33 inzerátů 08.03.18 05:11

On teda dela neco, co nema psane ve smlouve? Jestli jo, tak tim bych zacala. Ohradila se, ze napln prace mam jasne danou a tu budu delat. A proc nemuze dat vypoved? Osobne bych nedelala nikde, kde me sikanuji.
Neda se poslat stiznost nekam na vedeni za sikanu a porusovani pracovnich podminek?

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 10 inzerátů 08.03.18 06:44

Doporučuji nastudovat toto: https://business.center.cz/…cast2h3.aspx
a zamávat tím zaměstnavateli pod nosem. To, že během směny je převeden na chvilku na jinou práci, na tom neshledávám nic divného ani špatného, prostě se dělá tam, kde se ta práce nahromadila. Nebo ať zajde za vedením, že je šéf neschopný a že on chce na jeho místo, tedy jestli by to zvládl. :nevim:

hani28
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 08.03.18 07:11

A plati mu aspon za ty prescasy? Ja bych se na konci prac. doby sebrala a sla. Jakypak povinny prescas, pokud to nema ve smlouve. Jakepak povinne chozeni v sobotu navic, kdyz nema smenu. Proste bych tam nesla. Vsak ho nevyhodi, pokud je jediny, kdo tam poradne pracuje. Ale urcite bych si hledala jinou praci.

smurfka
Nadpozemská drbna 29429 příspěvků 08.03.18 07:30

ZAČALA BYCH SE TAKY FLÁKAT..ABY VIDĚLI ŽE NEJSEM HADR NA ZEM..

arinecka
Závislačka 4603 příspěvků 08.03.18 08:30

Mazec teda, tak atˇse přidá k těm co se půl směny flákají, nějak nechápu že jim to prochází a tvůj chlap musí dělat za ně. Takhle to stejně dlouho nevydrží, tak budˇať to začne řešit a když to nepomůže tak hledat jinou práci? :nevim:

Havran007
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 08.03.18 08:43

Přesčas podle mě může odmítnout, pokud se nejedná o vážné provozní důvody nebo pokud se bez něj zaměstnavatel neobejde.

Elenloth
Závislačka 3797 příspěvků 08.03.18 08:56

No dokud bude tvůj muž tak hloupý a bude všechno dělat, tak se po něm budou vozit. :nevim: To se neumí ozvat? :roll: Jestli dělá ve fabrice, tak nemohl by si najít něco jiného? Třeba by si polepšil a věřím, že za současného stavu by si mohl sehnat něco rychle, aby plynule navázal zaměstnání.

Heinich
Závislačka 3163 příspěvků 09.03.18 09:03
legální koncentrák 2018

Některé provozy se koukám příliš neliší od „zaměstnání“ v obrovských továrních komplexech okolo Osvětimi. To jsme to za těch necelých 30 let od „revoluce“ tedy dopracovali..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama