Co dělat při zapomenutí antikoncepční pilulky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 16:09
Co dělat při zapomenutí antikoncepční pilulky?

Šla jsem si teď jako obvykle kolem čtvrté hodiny vzít antikoncepci, jenže jsem si všimla, že jsem na ni včera úplně zapomněla, ještě nikdy se mi to nestalo a teď nevím, co s tím..mám si vzít obě pilulky za včerejšek i dnešek, nebo ne?

Přečtěte si článek: Menstruace a antikoncepce

Reakce:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 23 inzerátů 26.09.18 16:11

Příbalový leták říká co?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 16:16

@xstrasilka Že by se dávka neměla zdvojnásobovat, ale nejradši bych si vzala obě dvě, aby se mi to celý neposunulo..

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 26.09.18 16:22
@Anonymní píše: Šla jsem si teď jako obvykle kolem čtvrté hodiny vzít antikoncepci, jenže jsem si všimla, že jsem na ni včera úplně zapomněla, ještě nikdy se mi to nestalo a teď nevím, co s tím..mám si vzít obě pilulky za včerejšek i dnešek, nebo ne?

Ahoj.

Pokud chceš mít 100% jistotu a on Tě miluje a samozřejmě neplánujete dítě - tak:

a/ používejte v tomto cyklu kondom. Ale zároveň i ber prášky dle návodu.

b/ V budoucnosti neporušuj dávkování antikoncepce. :)

Rada na závěr. Neriskuj. Možná spadáš mezi těch 99,9 %, které otěhotní i s antikoncepcí. :)

Medvidek1998
Povídálka 45 příspěvků 26.09.18 16:30
@tininas píše:
Ahoj.

Pokud chceš mít 100% jistotu a on Tě miluje a samozřejmě neplánujete dítě - tak:

a/ používejte v tomto cyklu kondom. Ale zároveň i ber prášky dle návodu.

b/ V budoucnosti neporušuj dávkování antikoncepce. :)

Rada na závěr. Neriskuj. Možná spadáš mezi těch 99,9 %, které otěhotní i s antikoncepcí. :)

co by za to jini dali, kteri se leta pokousi o dite. Tady zase spermie i vajicka se maji cile k svetu a lide premysli jak zabranit prirode… :srdce:

olomoučanda
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 26.09.18 16:31
@Anonymní píše:
@xstrasilka Že by se dávka neměla zdvojnásobovat, ale nejradši bych si vzala obě dvě, aby se mi to celý neposunulo..

Příbalový leták říká, že se nemají brát dvě tablety najednou. A ty si chceš vzít dvě najednou… To je pak těžký.

Jakou značku užíváš? Měl by tam být přesně uveden postup, co dělat. Záleží taky, ve kterém týdnu jsi ji zapomněla užít. Obecně to bývá tak, že pokud od původního užití uběhlo více jak 12 hodin, což u tebe uběhlo, tak se pak dalších 7 dní máš chránit jinak. A proč by se ti to mělo posunout? Prostě jsi tu tabletu vynechala a dál bereš podle původního plánu, ne?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29259 příspěvků 26.09.18 16:34
@xstrasilka píše:
Příbalový leták říká co?

ví zakladatelka, co je vůbec příbalový leták a k čemu slouží ;)? Za pár dní to bude nehoda a obligátní selhání antikoncepce…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 16:46

http://m.pribalovy-letak.cz/1132-bonadea Nevím, jestli to chápu úplně dobře, platíčko jsem měla dobrat další úterý, takže mám poslední týden, včera jsem vynechala, dneska jsem si vzala jednu pilulku a pak mám jako vždy dobrat antikoncepci v úterý, nebo si ještě tu jednu navíc (vynechanou) vzít ve středu? A pak bych teda měla mít normálně tu 7denní pauzu? Protože někde píšou, že po vynechání radši hned začít brát nové balení..

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 26.09.18 16:46
@Medvidek1998 píše:
co by za to jini dali, kteri se leta pokousi o dite. Tady zase spermie i vajicka se maji cile k svetu a lide premysli jak zabranit prirode… :srdce:

:roll: :roll: :roll:
Mlčeti zlato.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29259 příspěvků 26.09.18 16:48
@Anonymní píše:
http://m.pribalovy-letak.cz/1132-bonadea Nevím, jestli to chápu úplně dobře, platíčko jsem měla dobrat další úterý, takže mám poslední týden, včera jsem vynechala, dneska jsem si vzala jednu pilulku a pak mám jako vždy dobrat antikoncepci v úterý, nebo si ještě tu jednu navíc (vynechanou) vzít ve středu? A pak bych teda měla mít normálně tu 7denní pauzu? Protože někde píšou, že po vynechání radši hned začít brát nové balení..

tak do nového cyklu nesoulož nebo použij kondom.

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 26.09.18 16:53
@Anonymní píše:

Já to pochopila tak, že buď dobereš plato a začneš hned nové bez přestávky. Nebo si dáš přestávku od zapomenutí na max 7 dní. Ale jelikož jsi vzala další pilulku, přikláněla bych se k první variantě. ;)

Russet
Extra třída :D 12088 příspěvků 26.09.18 17:53
@Anonymní píše:

Záleží v jakém týdnu. Ale při zapomenutí by se měly dvé tablety vzít.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 432 příspěvků 26.09.18 22:15

Hlavní otázka je; co nedělat. :think: :)

Mista1
Kecalka 174 příspěvků 02.12.18 23:32

@Korela chocholatá Přesně, tenhle příspěvek zakladatelku jistě potěšil :) taky miluju řeči, když se mě někdo zepta na antikoncepci “Za ty problémy s otehotnenim to nestojí” “Ježíš takovej hnus, to bych radsi byla těhotná v 16” Já: ”Chcete facku hned nebo az dopiju kafe?” :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Konec pohádky u Petra Vojnara: Moderátora opustila matka jeho syna

Když se moderátor Petr Vojnar na konci září na Facebooku podělil o informaci,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >