Co dělat s 18 měsíčním dítětem, když je špatném počasí?

30.10.19 20:51

Co dělat s 18 měsíčním ditetem špatném počasí?

Zdravím, asi to teď řešíte taky, ale už mi začíná hrabat z té tmy a zimy, takže co dělat doma s prckem co se sám moc nezabaví. Celé jaro a léto až do teplého podzimu jsme s dcerou trávili hodně venku, na chalupě, na hřištích, procházkách… Teď je v 5 tma, ráno 3 stupně.. No děs :think: :,( dcerka je totiž venkovní dítě, které by se libilo být venku 24 hodin :lol: bydlíme v Praze Vršovicích nově cca měsíc, vím samozřejmě o pražských placených krytých hernach, ale na to nemám peníze, nemám ani auto, zato máme malý byt a málo hraček, takže tam trávíme co nejméně času a jsme raději na hřištích. Takže nastává otázka: kde nechat vyřádit rok a půllete dítě a neplatit majlant když venku není hezky? Předem dekuje za tipy vyčerpaná matka :potlesk: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
30.10.19 20:54

Není špatné počasí, jen špatné oblečení. Prostě jí obleč úměrně počasí a jděte ven jak ste zvyklé. Já dneska byla s detma 2 hodiny venku, půlroční se prospal na chladném vzduchu a 4 lety blbnul na hřišti. Jenom to chce teplejší oblečení, ideálně třeba pogumované aby se dítě mohlo rozplacnout na zem a neřešit že se někde umokří. Co bys chtěla dělat dalších půl roku co bude zima? A věř že bude čím dál větší tma, větší zima…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.10.19 21:00
@Kriss Tina píše:
Není špatné počasí, jen špatné oblečení. Prostě jí obleč úměrně počasí a jděte ven jak ste zvyklé. Já dneska byla s detma 2 hodiny venku, půlroční se prospal na chladném vzduchu a 4 lety blbnul na hřišti. Jenom to chce teplejší oblečení, ideálně třeba pogumované aby se dítě mohlo rozplacnout na zem a neřešit že se někde umokří. Co bys chtěla dělat dalších půl roku co bude zima? A věř že bude čím dál větší tma, větší zima…

To jo, malá má na to oblečení, i pogumované, za to já nejsem vůbec na ven vybavena, holt kancelářská myš 😂 myslela jsem spíš ve tmě a dešti co dělat, moc hřišť osvětlených není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24091
30.10.19 21:04

V podstatě neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečení lidé. Venku můžete být i přes zimu, jen se musíš vybavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
30.10.19 21:05

@Doubravka87 Choďte dopoledne to tma není :D i v dešti se to dá, dítě má pláštěnku a je hrozná sranda vzít si holínky, a skákat do louží :lol: ty se budeš muset přizpůsobit, já dneska taky skoro zmrzla a malej by byl venku pořád :mrgreen: a večer doma se toho taky dá dost, stavět kostky, můžete si třeba vyrobit divadlo a hrát pohádky, číst knížky, hrát dětské hry, zapojit dítko třeba do pečení, u nás syna zapojím i do domácích prací, on má hroznou radost když může treba hadříkem utirat stůl, má pak pocit že je hrozně důležitej :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
30.10.19 21:09

Nektera obchodni centra maji neplacene hraci koutky (treba Eden). Jinak jednou tydne jsme chodili na cviceni pro batolata, clovek pak planuje program o den mene :) ve Vrsovicich je herna coolnicka, pro batolata idealni. Nebo vymyslet opici drahu doma.
Take nerada chodim ven v desti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.10.19 21:10
@ovetru píše:
Nektera obchodni centra maji neplacene hraci koutky (treba Eden). Jinak jednou tydne jsme chodili na cviceni pro batolata, clovek pak planuje program o den mene :) ve Vrsovicich je herna coolnicka, pro batolata idealni. Nebo vymyslet opici drahu doma.
Take nerada chodim ven v desti ;)

Jj o edenu vím, tam se jí to líbilo, ovšem nemůžeme tam být X hodin… Coolnicku zkusím :wink: děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
30.10.19 21:19

Co zkusit najít jinou maminku v okolí jako kámošku a chodit na návštěvy? Nestojí to nic a nejlíp dítě zabaví jiné dítě a ještě pokecáte :D Jinak za nás chodíme ven i v horším počasí, ale s malým mimčem to ted máme taky omezené. Bezva jsou bazény, ale to musí být stopro zdraví, tatínek pohlídá mimčo a jednou týdně chodíme na cvičení rodičů s dětmi (to bude v praze stopro), u nás funguje rodinné centrum, které je dotované, takže vstup je za pakatel a nezničí to rodinný rozpočet, tak se poohlédnout po něčem podobném? Chodíme s prckem i do knihovny, v dětské mají dětský koutek, ale hodně ty návštěvy po kamarádkách s detmi, no. Letos už jde do školky, až mimčo trochu povyroste, ale loni jsme to hodně dělili mezi návštěvy a centrum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.10.19 21:23
@Zoui píše:
Co zkusit najít jinou maminku v okolí jako kámošku a chodit na návštěvy? Nestojí to nic a nejlíp dítě zabaví jiné dítě a ještě pokecáte :D Jinak za nás chodíme ven i v horším počasí, ale s malým mimčem to ted máme taky omezené. Bezva jsou bazény, ale to musí být stopro zdraví, tatínek pohlídá mimčo a jednou týdně chodíme na cvičení rodičů s dětmi (to bude v praze stopro), u nás funguje rodinné centrum, které je dotované, takže vstup je za pakatel a nezničí to rodinný rozpočet, tak se poohlédnout po něčem podobném? Chodíme s prckem i do knihovny, v dětské mají dětský koutek, ale hodně ty návštěvy po kamarádkách s detmi, no. Letos už jde do školky, až mimčo trochu povyroste, ale loni jsme to hodně dělili mezi návštěvy a centrum.

Já bohužel nemám žádné kamarádky s dětmi, jinak bych u nich byla pečená vařená, asi si dám inzerát na maminku s podobně starým dítětem 😁 bazén super, ale já z něj většinou onemocním takže se spíš koupeme když je venku teplo. Knihovna vůbec, tam musí být klid a můj krikloun tam nepatří 😂 podívám se tam po rodinných centrech aspoň :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
30.10.19 21:42

Udělat opičí dráhy ze všeho doma, podlézat stůl, přeskakovat židle, udělat z matrace skluzavku. Z nahnuté desky udělat skluzavku pro autíčka. Z mouky a oleje udělat do plechu písek a nechat dítě matlat. Společně péct, vyrábět z přírodnin, papíru, provázku, už zvládne i barvičky, plastelínu, lepidlo. Nejvíc si mé dítě hrálo s miskou plnou vršků, sponek, kolíků a podobnejch drobností - dají se nekonečně třídit, nakládat na auta, řadit. :lol: A samozřejmě blbnout, číst knížky, stavebnice, klidně i plastová motorka, balóny… Taková ta klasika. Jo a rozprašovač! A dlouho ve vaně. A samozřejmě za světla (klidně i za tmy) co nejvíc venku a občas nějaká ta aktivita typu herna, vlak, interaktivní muzeum apod. :nevim: Plné zuby toho máš te, po třech dnech zimy? Těš se na březen, to polezeš po zdi. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30876
30.10.19 21:45

Taky by mne zajímalo… některé návrhy mi tady pro 18 měs dítě přijdou trochu mimo, napr takové zapojeni do peceni bych nechtěla vidět… :mrgreen: Ani s divadlem a čtením knih bych neuspěla. Jedine ukazovani na obrázky zvířat a to jedeme pořad, už stekam a mňoukám ze spaní.

Já to řeším tak, ze třikrát tydne mám dopoledne program - hudebka yamaha, cvičení s dětmi a cvičení pro matky kdy muzu mít dítě s sebou - poslední dvě aktivity jsou v mateřském centru kde potom ještě můžeme zůstat v herně, popovidam si s někým a tak. Večery jsou teď v zimě strašne ale to už mám doma starší tak mi se zabavenim trochu pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19387
30.10.19 21:47

@Doubravka87 za chvili budete koukat po vanocnich svetylkach a proste prochazky. Kdyz budete mit stesti, tak se dockate i snehu a sankovani, to je prijemne oziveni prazske zimy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
30.10.19 21:47

Náhodou knihovna je pro děti super, oni jsou v dětském zvyklí, neboj. :lol: Doporučuji na pinterestu prohledat „activities for toddler“ apod. Inspiruje to takovýma blbostma, co by tě nenapadlo, přitom toho jsou mraky, různé dráhy z roliček od toaleťáku apod. A pak už i takový ten rozvoj motoriky a řeči - jednoduché puzzle, přiřaď stín k obrázku, najdi tvary, to spíš pro trochu starší… No a hlavně přežít :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
30.10.19 21:54

@veria No tak jak myslíš, že bude pečení vypadat nasledujících x let? :nevim: tak holt někdy než ukňourané batole se dá obětovat kuchyň. :mrgreen: Já už jsem zas vyléčená z těch cvičeníček, možná to nějaké dítě baví, ale u nás vždycky akorát zpruzelé děti zásadně nechtěly dělat co paní cvičielka a platit x tisíc za to, že si tam bude zpívat máma..? :roll: To už radši ty herny, ale nedá se počítat s tím, že si tam člověk v klidu sedne a vypije kafe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
30.10.19 21:57
@Doubravka87 píše:
Zdravím, asi to teď řešíte taky, ale už mi začíná hrabat z té tmy a zimy, takže co dělat doma s prckem co se sám moc nezabaví. Celé jaro a léto až do teplého podzimu jsme s dcerou trávili hodně venku, na chalupě, na hřištích, procházkách… Teď je v 5 tma, ráno 3 stupně.. No děs :think: :,( dcerka je totiž venkovní dítě, které by se libilo být venku 24 hodin :lol: bydlíme v Praze Vršovicích nově cca měsíc, vím samozřejmě o pražských placených krytých hernach, ale na to nemám peníze, nemám ani auto, zato máme malý byt a málo hraček, takže tam trávíme co nejméně času a jsme raději na hřištích. Takže nastává otázka: kde nechat vyřádit rok a půllete dítě a neplatit majlant když venku není hezky? Předem dekuje za tipy vyčerpaná matka :potlesk: :D

Já chodím ven a chodila jsem i za deště. Dítě nadšené z kaluží. Někdy pozveme malé kamarády k nám, jindy se vetřeme jinam. Někdy nechám syna řádit chvíli v herničce a dáme si s kamarádkou kafe. Nestojí to majlant. Do hlídaných herniček se dostal jen jednou. To mi moc nevyhovuje. Mám ho ráda jedním okem pod dohledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat