Co dělat s dětmi když je venku škaredě?

212
21.9.21 15:48

Co dělat s dětmi když je venku škaredě?

Zdravím, když je hezky tak většinu času trávíme venku, ale teď když už začíná být zima a bude pršet tak mě napadá co vlastně dělat s dětmi. Mám 2letou dceru. Někdo nějaký nápady, aktivity apod.? Nebo co děláte celkově s dětmi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8046
21.9.21 15:51

@RockFous být co nejvíc venku, jen přizpůsobit oblečení. :palec: věř, že louže se líbí opravdu každému dítěti. No a plus výlet do lesa v dešti je také fajn. Když trochu mží tak klidně na hřiště, jen vezmi plenku nebo nějaký hadr na otření houpaček apod. Nemám ráda ty velké hromadné herničky, takže každý podzim, zimu a jaro trávíme stejně venku. A jak tak pozoruju, tak to má takhle docela dost lidí, tak se neboj, že byste běhali v dešti sami. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6356
21.9.21 16:03

Tou dobou jsem mela obe dve deti v jeslich/skolce, takze travili venku cas hlavne s ucitelkami. My spolu po prichodu domu chodili (a i ted chodime) spolecne se psy. Doma si pak hraly s hrackami nebo jsme spolu prohlizeli knizky. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
21.9.21 16:19

Ve věku tvé dcery jsme s dcerou :D kromě klasického hraní s hračkami, malovali (pastelkama, vodovkama, tužkovkama), prohlíželi knížky, navlékali korálky, stavěli ty velký dětský puzle, taky jí hodně bavili kostičky ale to řadím mezi hračky. Zpívali jsme si nebo jsme si pustili nějaké dětské cvičení a zkoušeli jsme u toho cvičit nebo čistě písničky a tancovali jsme a to je asi tak všechno co si pamatuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15294
21.9.21 16:25

Pokud neni celodenni slejvak, tak normalne ven.
Jen tomu prizpusobit obleceni a nahradni veci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13895
21.9.21 16:25

@RockFous
Ahoj,

u dvouletáka bych volila vhodné oblečení a být venku. Já to tak dělala a měla jsem nejzdravější děti široko daleko i ve školce. Ted je holkám 6 a 4 a už si kolikrát řeknou, že se jim nechce ven a hoooooodně smlouvají, ale i tak je vytáhnu a nakonec jsou za to rády. Mám strašné pecivály, přitom k tomu vůbec vedené nebyly :D

Pokud ale chceš vnitřní aktivity, tak mě se hodně osvědčilo vaření/pečení. Zabere to strašně moc času, klidně i celé dopoledne a oběd jsme měly až kolem 13hod - než se to nakrájí, omeje… ale je to strašně příjemně strávený čas. Někdy jsem nám k tomu pustila nějaké povídání, písničky, a někdy jsem pustila něco vyloženě pro sebe - 4 dohody :lol:

Popřípadě malování - prstové barvy a balící papír, to taky hodně bavilo obě strany. Nebo malovat na větší kameny, ty večer umyješ a druhý den nanovo ;) matlání ze slaného těsta, vysušit, udělat zápichy a máš i dárky na vánoce,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
21.9.21 16:47

Chodíme za každého počasí. Máme oblečení z Lidlu do deště a nemůžu si to vynachválit.

Jinak dcera má necelé 3 roky a hrozně ji zajímají písmenka takže píšeme, čteme, hrajeme si s autíčky, puzzle, kouzelná knížka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
21.9.21 17:02

Skládáme obrázky z nažehlovacích korálků, hrajeme si s duplem, vyrábím pro děti náramky, koukáme při žehlení na pohádky a povídáme si o tom… Záleží i na tom, jak moc dcerka vydrží u takovýchto aktivit, nebo je spíš živější a akční. Jednou jsme doma dělali i opičí dráhu :)). Za sebe mohu říct, že nejvíc se osvědčují aktivity, při kterých jsme aktivně spolu, děláme je společně, povídám u toho, reagujeme na sebe ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3806
21.9.21 17:06

Hele neuč je, že je venku „škaredé“ počasí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25388
21.9.21 17:07

Přizpůsobit oblečení a jít ven, skákání v loužích, sbírání listů v lese apod je pro ně zábava :D doma mi pomáhají třeba vařit, hrajeme deskové hry, prohlížíme knížky, vytáhnu třeba vodovky a malujeme atak no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
21.9.21 17:25

Přikláním se k tomu být venku. Je to opravdu nejlepší. Moje děti doma všechno rychle omrzí, dělaj bordel, a visej mi na noze a nebo se zabíjejí mezi sebou. Navíc to vůbec neutika, neunaví je to. A nejvíc trpím já. A tak je tahám ven, na hřiště do lesa, klidně ať se válí v bahně. Přijdeme domů a jsou svolnejsi na klidnější aktivity a večer odpadnou, jak nic.
A nebo jsou skvělý návštěvy. Ideálně jít na návštěvu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26530
21.9.21 18:49

Krom již uvedeného jsme v tomhle věku mimo hernicek navštěvovali různá babycviceni pro rodiče s detmi(ať komercni nebo v rámci Sokola).
S venku byly děti denně, protože doma se to s nima fakt nedalo. :lol: Takže vybavit softshelkama, pogumovaný oblečením, zateplenými holinsma nebo botou s membránou a jít krome hřiště a na nákup třeba na houby, krmit ruznou havěť, sbírat kaštany a ořechy, praskat ty bílé kuličky.

Doma se s nima ve dvou letech při troše štěstí dá skládat puzzle, duplo, kostky. Začít hrát primitivní společenské hry. Pohybové říkačky.
Malovat (různé prstové barvy, vodové omalovánky, foukací fixy, razítka).Prohlížet s číst knížky.
Zapojit do domácnosti (podávat, krájet, míchat, třídit prádlo, podávat kolíčky, vysávat)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1772
21.9.21 19:18

Pokud není vyloženě extrémní počasí, tak ven.
Jinak v tomhle věku hra s přírodninami, přesypávání, třízení, vyrábění postaviček a domečků.
Hra s vodou - lavor s mýdlem a vodou (klidně obarvená) a do něj naběračku, plastového balónky, sítko, mlýnek, hrnečky na přelévání, brčka na dělání bublin.
Vaření, pečení.
Hra s modelínou. Hra s barvami, velké formáty na zem, zbytek všeho do igelitu, patlání barev.
Senzomotorické krabice - Ikea krabice do ní různé věci - rýže, kamínky, písek do nich hráčky (bagry do písku, kukuřice a zvířátka, led a severní pól, atd.)
Překážková dráha doma.
Dají se dělat i různé experimenty s běžně dostupnými věcmi. Hrozně moc nápadů na aktivity je na pinterestu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
748
21.9.21 19:48

Teď se toho dá venku dělat :mrgreen: já s roční chodím po zahradě a sbíráme spadlé ořechy, ta její radost, když mi svatosvatě nese v ruce ten ořech :lol: nebo si kreslíme křídami, hrajeme s koťaty, kdybych bydlela v bytě, taky bych jí asi brala někam do přírody poznávat svět, horší je to s těmi loužičkami, ty jí hodně zajímají brrr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8461
21.9.21 20:42

Loni v říjnu bylo malé 2 roky my to měli ještě opeřené tím že byly lokdowny…

Takže teď je venku ještě super počasí bude hůř takže co nejvíc venku

Jezdit na výlety zoo, parky hřiště centra

Jsou otevřené hernicky můžete jet do akcaparku nebo do bazénu

Doma puzzle, kostky, modelína, kreslení, interaktivní knížky, skládačky atd..

Když byly ty lokdowny loni a venku fakt hnusavo to bylo teprve výzva jak zabavit batole :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat