Co dělat s komplikovanou povahou a vztahem?

Anonymní
7.3.21 22:36

Co dělat s komplikovanou povahou a vztahem?

Ahoj, moc ráda bych uvítala nějakou radu nebo alespoň váš pohled na danou situaci. Můj problém spočívá v tom, že už si nevím rady ve vztahu. Mám přítele s kterým čekám miminko. Jsme spolu teprve rok a miminko nebylo plánované, ale já již od začátku stála za tím, že si to nechám. Přítel že začátku se mě snažil nahnat na potrat, jelikož nás chtěl nejdříve zajistit a podobně, ale nakonec ustoupil a přistoupil na to, že si to necháme. Jenže celé těhotenství jsem věčně vynervovaná, jelikož mám dítě ještě z prvního manželství o které jsme se s mým ex neustále přetahovali. Jelikož si uminil že prostě bude v jeho péči a dělal vše pro to aby vztah malého a můj nadobro zničil. Neustálé naschvály jeho i bývalé tchýně mě doslova zničily. Srdce mi pukalo bolestí kvůli malému. Takže jsem se nestihla přes to vše pořádně ani těšit na miminko :(. O to hůř mi bylo, že o tom všem mohu mluvit jen se svou mámou. Jelikož nemám ani nikoho s kým bych to mohla probrat. Přítel tráví spoustu času v práci, takže když přijde domů tak je rád když zrelaxuje a já ho nechci ještě k tomu všemu zatěžovat. Jenže největší problém je, že tím jak jsem byla neustále v nervech tak mě chytly hrozné nálady a depky. Přestala jsem si absolutně věřit a začala jsem na spoustu věcí reagovat až moc přehnaně a především tropit žárlivé scény 😔. Teď mám problém, že můj přítel už ty moje nálady nezvládá a chce mě opustit. Nenecha si to ani vysvětlit. Několikrát jsem se za své chování a scény omluvila, ale nechce to slyšet ani probrat 😒 mám měsíc do porodu a mám teď fakt velké depky, že dítě bude bez otce a především ho šíleně miluji. Vůbec nevím co mám dělat, když zatím o tom nechce vůbec mluvit. Je mi hrozně a nevím čím to napravit už nebo jak se nejlépe omluvit aby pochopil, že si své chyby opravdu plně uvědomuji a chci je napravit😔 hrozně moc ho miluju, natolik, že bych pro něj i dýchala. Nejhorší je že mi často má problém odpustit sebemenší chybu, ale ty své vidět nechce. Když ho upozorním na to, že určité věci mě taky dost od něj zavolej tak se hned urazí a ocočí mě z toho jak si vůbec dovoluji mu něco takového říct. Já ho miluji celým srdcem i se všemi jeho chybami, jenže já mám každou chvíli věčně na talíři co jsem vše udělala špatně 😔. A teď ty své těhotenské nálady prostě nedokážu nijak krotit a on si to nenechá vysvětlit ani pro mě nemá žádné menší pochopení. Hrozně mě to bolí. Snažila jsem se dostat ještě šanci abych mu to ještě vysvětlila, proč se tak chovám, jenže mi to nechce umožnit. Řekl mi pouze že je hrozně naštvanej a že tomu mám dát čas, že teď nic řešit nechce. Tak jsem odjela ke kamarádce a plně doufám že vychladne. 🙄 😔 Máte někdo s něčím podobným zkušenosti? Nebo jaký je váš názor? Moc děkuji za cokoliv 🙏

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K82
1552
7.3.21 22:57

Ahoj, bez ohledu na to, zda s partnerem zůstaneš nebo ne, vyhledej odbornou pomoc. Máš strasne nízké sebevědomi a brzy už dvě děti, které budou potřebovat mámu, jako oporu. Ne, jako trosku visící na chlapovi. Chápu tvé pocity, vím, že je to těžké, ale fakt musíš začít sama u sebe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
8.3.21 00:06

Jsi ve vysokém stupni těhotenství, navíc jsi měla nepříjemnosti s předchozím partnerem, cloumání sbtebou hormony- mas nárok mít trochu nálady. Zarazi mě, ze se tvůj Pritel k tobě chová tak ošklivě i v době těhotenství. Až se miminko narodí, bude to přece ještě náročnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
8.3.21 04:47

Tvrdíš, že ho miluješ, ale chováš se tak? Někdy člověk druhého až dusí láskou. Sice jsi těhotná, ale proč musíš dělat žárlivé scény? Ty máš na prvním mistě jeho, na prvním místě bys měla být ty. Nikoho nemůžeš nutit, aby tě měl rád.
Věnuj se prvnímu dítěti, sama sobě a těš se na miminko. Ono rozčilováním, škemráním, nic nezískáš. Za měsíc se ti narodí miminko, zaměř se na děti. Jak se rozhodne on, to nemůžeš ovlivnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
8.3.21 06:26

Zajdi si k psychologovi. Hledáš v ostatních něco, co by sis měla dát především ty. Úctu a lásku.
Jeden rozpadlý vztah, ve kterém je dítě, tě ničí a tak si rychle rychle pořídíš další dítě s někým, koho jsi nejspíš neměla šanci ani poznat a pak se divíš, že nejspís nejste schopni vztahu. Přestaň mít nastavení „jsem oběť okolností a ostatních lidí“. Protože nejsi. Na každé životni křižovatce se můžeš rozhodnout, jakým směrem půjdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Annastaziaa
8.3.21 07:32

Být tebou tak bych si zašla k odborníkovi. Musíš být silná a být tu především pro ty děti. Třeba pak půjde zachránit i váš vztah, když přítel uvidí, že se s tím snažíš něco dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
2924
8.3.21 07:42

Asi nic psát nebudu, jsi těhotná a já bych na tebe zbytečně byla zlá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
10.3.21 01:59

Chápu tě, protože jsem si zažila něco podobného. Hormony se mi po porodu rozbouřily tak, že jsem často na manžela křičela (ať už jsem k tomu měla důvody jakkoliv oprávněné) a pak se cítila špatně, brečela. Nikdy bych neřekla, že jsem vůbec takových výlevů vzteku schopná. Manžel taky neměl pochopení. Hormony se zklidnily teprve až když jsem přestala kojit (po 2 letech), ale ten vztah už je v háji… Nechci tě nijak strašit, ale jestliže máš teď výkyvy nálad a on pro to nemá pochopení, porodem to neskončí. Krize se může ještě prohloubit a pak ten rozchod budeš muset stejně řešit. Pokud tam není vzájemný respekt nebo oboustranná vůle ho vybudovat, tak se s tím asi nedá moc dělat… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat