Co dělat s miminkem na bříšku?

2193
22.2.16 17:21

Co dělat s miminkem na bříšku?

Ahoj holky, můj skoro šestiměsíční chlapeček se konečně naučil hezky ležet na bříšku (pást koníky). Zalíbilo se mu to dokonce natolik, že na bříšku tráví téměř veškerý bdělý stav. Problém je, že samozřejmě celý den nevydrží, takže si začne pokládat hlavičku a odpočívat. To ho ale evidentně strašně čílí, většinou při tom dost naštvaně mručí a heká únavou a snaží se dostat zpátky na lokty. Když ho otočím na záda a vrazím mu do ruček nějakou hračku, většinou je během chviličky zpátky na bříšku a takhle to jde pořád dokola. Žádné houpátko ani podobné zařízení, kde by si mohl „odpočinout“ nevlastním. Nemáte nějaký tip, jak ho zabavit i za zádech? Hrazdičku jsem už zrušila, měli jsme takovou tu, co je přidělaná k dece a ta deka už mu byla malá. Teď má velkou deku na zemi, tak nevím, jestli by pomohla hrazdička, co se dá pořídit samostatně? Jak jste trávili s miminkem čas vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1134
22.2.16 18:50

Já tedy moc neporadím, protože vlastní ještě nemám. Ale hlídala jsem kamarádce holčičku a ve chvíli, kdy déle vydržela na bříšku, také jinak ležet nechtěla :) Ležela jsem naproti ní, dávala před ní hračky, povídala jí, dělaly jsem blbiny. Na zádech v podstatě to samé, ukazovala jsem hračky, povídala… Já vím, se mi to povídá, když hlídám jednou za čas na pár hodin. Vařit ani uklízet v tu chvíli nemusím :)
Tu hrazdičku bych možná i zkusila - bude to něco nového, třeba to vždy na chvíli zabaví. A proč jste zrušili tamtu deku s hrazdičkou? Kamarádky malá se na ní válí do teď (13 měsíců). Pravda, hrazdičce se už nevěnuje, ale deka na zemi furt je a párkrát za den na ni sebou plácne. Hodila bych pod ní ještě jednu větší deku, ať je v případě svalení na teplém a je to, za pokus to stojí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
22.2.16 18:55

V půl roce se mi už děcka plazily pod nohama u vaření-dostaly do rukou vařechy, hrníčky a dělaly s nima skopičiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
22.2.16 19:03

@Martinik mam kluka o neco staršího a mame to stejne. Pokud ho chci udrzet na zadech (treba po jidle kvuli blinkani), tak holt sedim/lezim u nej, ukazuju hracky, zpívám, cvicim s nozkama, ukazuju mu svoje ruce (ma rad barevný laky :mrgreen: ) a tak.
Hrazda ho nebavila nikdy, sedatko ma, ale v nem ho krmim a uz si vypěstoval pavlovuv reflex…jakmile je v nem, shání se po svacince :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
22.2.16 19:12
@berry4 píše:
V půl roce se mi už děcka plazily pod nohama u vaření-dostaly do rukou vařechy, hrníčky a dělaly s nima skopičiny.

No to je nápad, dám si ho pod nohy, až budu vařit, třeba se taky začne plazit 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
22.2.16 19:15
@Taka píše:
Já tedy moc neporadím, protože vlastní ještě nemám. Ale hlídala jsem kamarádce holčičku a ve chvíli, kdy déle vydržela na bříšku, také jinak ležet nechtěla :) Ležela jsem naproti ní, dávala před ní hračky, povídala jí, dělaly jsem blbiny. Na zádech v podstatě to samé, ukazovala jsem hračky, povídala… Já vím, se mi to povídá, když hlídám jednou za čas na pár hodin. Vařit ani uklízet v tu chvíli nemusím :)
Tu hrazdičku bych možná i zkusila - bude to něco nového, třeba to vždy na chvíli zabaví. A proč jste zrušili tamtu deku s hrazdičkou? Kamarádky malá se na ní válí do teď (13 měsíců). Pravda, hrazdičce se už nevěnuje, ale deka na zemi furt je a párkrát za den na ni sebou plácne. Hodila bych pod ní ještě jednu větší deku, ať je v případě svalení na teplém a je to, za pokus to stojí ;)

Ta deka byla fakt malinká, kruhová a hrazdička byla ukotvena na čtyřech místech, takže se malý ani nemohl převrátit, aniž by do tý hrazdičky „naboural“… prostě už má trochu větší akční rádius :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
22.2.16 19:17

@sisk jo, nalakovaný nehty miluje :D Na mě to dneska nějak padlo, jsem nemocná, pořád pšíkám, tak nechci být u něho blízko, takže ho „komanduju“ od stolu a nejdu se s ním na deku ňuňat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
22.2.16 20:34

@Martinik Tak to pak jo, to chápu. Ještě mě u večeře při pohledu na plastovou misku našeho králíka napadlo dám malému něco nového, nerozbitného - třeba plastové mističky, které nemá ještě okoukané. Kamarádky holčička miluje půllitrové plastové lahve naplněné čímkoliv - pískem, štěrkem, většími kamínky, vodou, malé zmuchlané papírky, barevné korálky. Vyhraje (a vyhrála - snad od půl roku) si s tím dlooouho a je to levné. Pro začátek tam toho stačí dát trošku, aby to neměl těžký. A hlavně pořádně zavřít. Ale záleží na vás a na tom, co dítko zajímá. Jen jsem si tak vzpomněla na tu maličkou, jak už vlastně ani tak maličká není, a zavzpomínala :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama