Co dělat s neposlušným psem?

Anonymní
7.4.20 09:38

Co dělat s neposlušným psem?

Máme doma štěně. 11 týdnů. A brzo z ní skončím asi v cvokhousu. :zed: :zed: nikdy jsem tak neposlušného psa nezažila. Máme ji doma už skoro měsíc. Ale řeknu vám, ten pes mi dává zabrat víc jak dítě. :zed: Učení čůrání na plenky je absolutní katastrofa. Ten pes si prostě dělá co chce. Čůrá kde chce, kaká, kde chce. Roztrhala mi nový koberec v obýváku. Úplně. :zed: Granule odmítá jist, a to máme jedny z těch lepších. Žádné obyčejné. Když jíme, tak štěká, jak kdyby ji někdo týral. Nepomáhá ani zvýšit hlas. Jakože hodně zvýšit hlas. Fyzické tresty nemá. Nemlátím ji. Sice párkrát dostal (za ten koberec), ale myslela si, že si s ni chci hrát. Sama doma není. Jsem s ní 24/7.
Na vodítku nechce chodit, obojek taky nesnese. Každé ráno se probouzí v pět hodin a pak řve než vstanu. :zed: Už fakt nevím, co mám dělat. :,( :,( Mám ji strašně ráda, ale tohle už je prostě moc.
Všechno ničí, pořád jenom štěká, se*e a čůrá úplně všude, neposlouchá, křik vůbec nepomáhá. :,( :zed: Pomoc.
(dávám anonymně. Raději.)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1406
7.4.20 09:45

Normální štěně no. Kousat bude než přezubí. Na plenky bych jí neučila, učila bych jí rovnou ven. Přijde mi, že nemáš žádnou zkušenost a hrozně v tom plaveš. Doporučuji začít chodit na cvičák. Poradí ti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
7.4.20 09:45

Na 11 týdnů zcela normální chování, co jsi čekala, že ti přijde vycvičené? Holt některým to pochopení trvá dýl, respektive se na ně musí jinak. Hlavně ale trpělivě, jinak se z toho zblázníte oba. Píšeš o trestech, ale co pamlsky a pochvaly?

Počůrávání v tomhle věku je VŽDYCKY jen tvoje chyba. Když se probudí, nají, pohraje si,…, tedy každé přibližně 2–3 hodiny (a to i v noci, neexistuje že budeš ráno vyspávat, buď ráda, že si kňučením říká o venčení!), psa vezmeš do náručí(!) a odneseš ho na místo, kde má čůrat. A pak pochválíš. Doporučuji nosit ven a ne na plínu, jinak mu v hlavě děláš ještě větší binec, zvlášť pokud ji pak budeš zase odnaučovat…

Příspěvek upraven 07.04.20 v 09:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
7.4.20 09:46

Roztrhání koberce je taky tvoje chyba, zvlášť když jsi doma 24 hodin – má mít kolem sebe hračky a ty oči na psovi. Nemůže se stát, že si někde něco žvýká bez dozoru. Jednak ti ten byt zničí a jednak to může být i nebezpečné. Máš štěně, tak se bohužel musíš i starat, ono se to samo nenaučí. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15543
7.4.20 09:48

Co je to za rasu? Já si myslím, že potřebuje hodně unavit. Vypadá to, že je až příliš plná energie. Je to ještě mimino, neposlušnost se dá pochopit, ale aby štěkala, když jíte, štěkala, když spíte…to už je moc. Proč učíte na pleny? Ven nechodí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
7.4.20 09:48

Vychovávám psa podle rad Rudy Desenskeho. Doporučuji podívat se na Kočka není pes, mám i jeho knížku. Se štěnětem to chce opravdu velkou trpělivost, ale taky důslednost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 09:49
@zuza92 píše:
Normální štěně no. Kousat bude než přezubí. Na plenky bych jí neučila, učila bych jí rovnou ven. Přijde mi, že nemáš žádnou zkušenost a hrozně v tom plaveš. Doporučuji začít chodit na cvičák. Poradí ti.

Na cvičák se asi teď nedostanu :?

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13062
7.4.20 09:49

No začít ho vychovávat. Co jiného by si s takhle maličkým štěnětem chtěla dělat?

Zvlášť jestli sis ho vzala jako vyloženě maličké. Plus teda otázka je z jakého prostředí, jestli máš „čistorkevný, ale bez PP“ - tedy nějaké nebohé deprivované zvíře z množírny, tak se nediv.

A ano - křik je naprosto na prd- ty se vytočíš, zvíře zneurotizuje a nerozumí ti.

Daleko efektivnější jsou metody pozitivní výchovy plus silná vlastní pozice a schopnost být důsledný.

Pořiď si pro tuhle knihu: Štěně, rady jak přežít první týdny (je to i e-kniha, systém mi odmítá povolit přímý odkaz) a pak nějakou od Františka Šusty - ideálně Tréning je rozhovor.

Evidentně nestačí tvoje dosavadní zkušenosti, tak si je rozšiř pomocí toho, co napsali lidi, kteří s tím umí pracovat. A protože to je složitější než intenretový článek, sáhni po knize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13062
7.4.20 09:50

A teda učit zvíře na pleny, protože jsi líná venčit je debilita. A pevně doufám, že nehodláš argumentovat tím, že až nebude karanténa, tak to nešŤstné zvíře bude celý den zavřené doma a proto musí umět chodit na pleny.

Příspěvek upraven 07.04.20 v 09:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
7.4.20 09:50

@Ou Šusta je nejlepší, ale obávám se, že na zakladatelku to bude moc velké sousto… Pro pochopení principu ale ráda doporučuji Svého psa nestřílejte (Karen Pryor), přijde mi docela srozumitelná i pro tréninkem nepolíbené. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 09:51
@Litta píše:
Roztrhání koberce je taky tvoje chyba, zvlášť když jsi doma 24 hodin – má mít kolem sebe hračky a ty oči na psovi. Nemůže se stát, že si někde něco žvýká bez dozoru. Jednak ti ten byt zničí a jednak to může být i nebezpečné. Máš štěně, tak se bohužel musíš i starat, ono se to samo nenaučí. :(

Tak… Nemůžu mít oči na psovi pořád. Musím taky uklízet a vařit. :roll: A pelech s hračkami má v obýváku. Má gumové hračky, plyšáky, míčky, kostičky na kousání, vepřové ucho.
A pamlsky a pochvaly ano. Když se vyčůrá na plenku, tak ji hned pochválím. Vím, jak se psi. Není to první pes, kterého jsem vychovala, ale tenhle mi nejvíc cuchá nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.20 09:53
@Ou píše:
A teda učit zvíře na pleny, protože jsi líná venčit je debilita. A pevně doufám, že nehodláš argumentovat tím, že až nebude karanténa, tak to nešŤstné zvíře bude celý den zavřené doma a proto musí umět chodit na pleny.Příspěvek upraven 07.04.20 v 09:51

Nemám možnost kde. :nevim: Karanténa je jedna věc, ale to že nemám ani zahradu a všude kolem sídliště je věc druhá.

• Nahlásit
  • Citovat
14076
7.4.20 09:54
@Anonymní píše:
Tak… Nemůžu mít oči na psovi pořád. Musím taky uklízet a vařit. :roll: A pelech s hračkami má v obýváku. Má gumové hračky, plyšáky, míčky, kostičky na kousání, vepřové ucho.
A pamlsky a pochvaly ano. Když se vyčůrá na plenku, tak ji hned pochválím. Vím, jak se psi. Není to první pes, kterého jsem vychovala, ale tenhle mi nejvíc cuchá nervy.

Vař když je vyvenčené a spí, ne ve chvíli, kdy se nudí a hledá, s čím by si pohrálo. Spící pes nic nevyvede. A když se probudí, tak vypneš sporák a jdete čůrat, ono prostě nepočká, neumí to ještě držet dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14076
7.4.20 09:55
@Anonymní píše:
Nemám možnost kde. :nevim: Karanténa je jedna věc, ale to že nemám ani zahradu a všude kolem sídliště je věc druhá.

Ty jsi snad troll, to není možný. I na sídlišti snad máte kus trávy. On ti ten pes mezi očkovanými psy neumře. V karanténě můžeš normálně na procházku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 09:55
@Kakika píše:
Co je to za rasu? Já si myslím, že potřebuje hodně unavit. Vypadá to, že je až příliš plná energie. Je to ještě mimino, neposlušnost se dá pochopit, ale aby štěkala, když jíte, štěkala, když spíte…to už je moc. Proč učíte na pleny? Ven nechodí?

West highland. Ven nechodí, protože vodítko a obojek nesnese. :nevim: A navolno prostě pustit nemůžu.
Obojek mívá doma každý den nasazený klidně i několikrát, ale prostě ne. Drbe si to. Je nervózní, štěká, kňučí. Když je na vodítku, tak se začne válet po zemi.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama