Co dělat se skoro 3letou - kreativní věci

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PAN66
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 18.09.18 12:19
co dělat se skoro 3 letou - kreativní věci

Ahoj,

potřebovala bych poradit, blíží se podzim a jsme na malém městě a jak je ošklivo, nikde nikdo. Přemýšlím jak zabavit dceru (2 r a 9m) ve dnech kdy bude pršet apod..

Napadlo mě nějaké tvoření, třeba dát na zem velké plátno, vodovky a malovat..

Co byste poradili k jejímu věku, co se dá dělat, já na tohle nikdy nebyla, tak nemám fanztazii..:D

Reakce:
unuděná
Kelišová 5599 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 12:23

Tak zajdi do papíráku nebo výtvarných potřeb, ono tě něco zaujme ;) My „tvoříme“ hodně, někdy stačí papír, pastelky a nůžky, jindy vytáhnu barvy, prstové, vodovky, pak korálky, modelína, různé lepení (teď je hitovka tavná pistole, kdy teda musím asistovat, ale tříletá dcerka lepí všechno na všechno a je totálně nadšená). Dělají různé kreativní sady, tak vyber úměrně schopnostem tvého dítěte, nebo ať jde s tebou a něco si vybere. Jo a v Pepcu mají dobré nápady za pár korun - třpytková lepidla, plyšové kuličky, barevné izolepy atd.

vasedcera
Echt Kelišová 8971 příspěvků 18.09.18 12:25

Podivej se na inspiraci na Pinterestu. Jsou tam mraky napadu a urcite si vyberete obe.

PAN66
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 18.09.18 12:33

@unuděná já právě vůbec nevim, osobně jsme tyhle věci třeba na základce nesnášela, nikdy jsme si k tomu nenašla cestu, tak v tom plavu, další věc je, že dcera u ničeho nikdy nevydržela, párkrát jsme něco zkusila a vždy 5 minut zahodit a nazdar, ale už je větší, snad by ji něco zaujalo, jinak nevim jak přežijeme ošklivé dny doma..

jinak k tomu, že by si něco vybrala, to vůbec, nevim, jestli si umí 2 a 3-4 lete něco takhle vybrat, naše ne, max ji zaujme nějake autíčko či panenka..

jako možná je to zbytečné, ale chci to zkusit, třeba pastelky ji baví 2 minuty, pak je okusuje nebo zahodí, chtěla jsme play-doh, ale tvoří taky chvilku, pak tu modelínu chce jíst..vůbec nevim co s ní..

ještě mě napadlo jít do lesa sbírat šišky a malovat na ně..ale skončilo to tím, že jsem sbírala šišky a otočím se a ona někam letěla, vůbec ji to nebralo :D stejně listí, tak si myslím, že ji nebude brát ani to tvoření, ale třeba ji něčí nápad zaujme, já jsme v koncích, ona je hrozně živá a neposedná, jen by lítala a dělala kraviny..

PAN66
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 18.09.18 12:34

@vasedcera nemám ho, ale stáhnu si a mrknu, dík

Leny5
Kecalka 180 příspěvků 18.09.18 12:39

Pinterest je na tohle bezvadný, jenom dávej pozor ať se nezasekáš obdivováním a nezapomeneš se :D to se mi stávávalo celkem často :D

unuděná
Kelišová 5599 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 12:41

@PAN66 Tak se na to vyprdni, když to nebaví ani jednu z vás :mrgreen: zapoj jí do úklidu domácnosti, do vaření (moje děti od malička milují pečení, míchání těsta, vykrajování atd), ven se dá jít i v ošklivém počasí. Nebo si hrajte jinak. Něco jí přece baví, no ne?

Kriss Tina
Kelišová 5986 příspěvků 18.09.18 12:42

Já se tříletákem dělám kde co, rádi tvoříme baví ho malovat na plátno, lepíme obrázky z barevnejch papíru, to dělaj i ve školce, nedávno sme vyráběli domácí sliz z lepidel, modelujem z modeliny, nedávno sme dělali i z moduritu aby mu to ztvrdlo, zapojuji ho třeba při pečení, to ho baví třeba zdobit mufiny nebo mi pomáhat s vánočním cukrovím (brzo s tím začnem), nebo sme udělali ze sádry postavičky, vylili sme je do formiček na pískoviště a když to ztvrdlo tak sme vybarvovali :) ono je to s těma Dětma těžký, já toho dělám spoustu ale ne všechno tříleté dítko zvládne no :D

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 18.09.18 12:49

bezva nápady na tvoření jsou taky v časopisu Rozmarýnka

tininas
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 18.09.18 12:50

Ahoj.

Třeba já z kluky (3 roky a 2 roky) dělám tzv. výkresy. Koupím obrovskou čtvrtku tvrdého papíru, nebo i slepím dohromady menší formáty - to je fuk.

A na stůl jim rozložím - pastelky (nejlepší jsou v této fázi voskovky), různé samolepky (třeba v Apetitu byly Disney figurky), nebo je koupím. Nebo za pár kaček jdou koupit různé zdobení na nehty, to pak jen papír potřou tím tyčinkovým lepidlem a radost je na světě. Třeba i jsem jim dala i děrovačku na papír atd. Pak třeba máme i různá razítka.

A vznikají docela hezké koláže. Pár jich mám v plánu nechat zarámovat a pak jim je dám do pokojíků. :)

KamisB
Kelišová 6831 příspěvků 18.09.18 13:16

modelína je fajn, ale malého nebaví z toho něco patlat, ale vykrajovat. Takže vykrajovátka - od zvířátek až po čísla, písmenka. Prostě super, ze začátku, když je modelína ještě fakt měkká. Tak u toho vydržel i hodinu.

Jinak od miluje čísla, takže máme všude hromady vystříhaných čísel s časopisů.
Teď chce taky tvořit, už teda asi rok a fajn jsou i kreativní sady od stoklasy (stoklasa.cz) lepil knoflíky na obrázky.

Nebo chvíli jen čmárá vodovkami.

Ted děláme z bambulek a chlupatých drátků zvířátka. Ale prostě počítej s tím, že je ještě malá a pokud u něčeho vydrží 20minut je to super.

Já na tohle taky nikdy nebyla, ale hold něco dělat musíme, že :-)

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 18.09.18 13:26

Švagrová mi teď říkala o modelovací hmotě, která uschne na vzduchu, dá se různě nabarvit, prý pokud zaschnou drobky z této hmoty, dá se to krásně vysát. Jinak taky doporučím Pinterest.

Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 18.09.18 13:34

Něco je pro 3letou těžké, třeba ten plameňák - ale jde jí dát jen čtvrtku a nechat lepit kuličky z krepáku. Dají se jít ven nasbírat kamínky, doma umýt a malovat na ně - pro 3r asi nějaké větší. To je myslím v obrázcích taky. Nedávno jsem to stahovala, tak rovnou hážu sem :kytka:

hani28
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 18.09.18 13:37

V desti dat gumaky, plastenku a jit hledat kaluze :lol: pokud vas to kreativni tvoreni ani jednu nebavi, tak bych nasla jinou zabavu.

Hoa Mai
Kelišová 5789 příspěvků 21 inzerátů 18.09.18 13:47

@PAN66 Asi to bude spíš chtít zkoušet, co ji zaujme. Já mám kluky, kteří taky nejsou úplně tvořiví a když už něco děláme, moc dlouho u toho nevydrží, ale baví je třeba pomáhat při vaření a pečení. Takže spolu pečeme - sypou s mou pomocí ingredience na váhu a do robota nebo zpracovávají těsto rukama (takové to máslové, trochu jim ho předhňácám, aby to bylo trochu konzistentní) nebo rádi krájí, takže jim dám méně ostrý nůž a pod dozorem krájí měkké věci, jako třeba salátovou okurku nebo žampiony. Vůbec je nebaví pastelky, zato je baví temperky, rádi stříhají (mladší tříletý sice stříhá cucky, ještě neumí tvary, ale aspoň se učí držet nůžky a papír a nestřihnout se). Baví je samolepkové knížky s úkoly.
Ale stejně, i když je škaredě a nikdo venku není, chodíme ven. I přes zimu jsme jezdili na odrážedlech, koloběžkách nebo kolech. Dítě to trochu zabaví, zahřeje, provětrá, procházka je svižná, není k tomu potřeba nikdo další a dá se u toho i nakoupit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >