Co dělat se špatným chování přítelovy rodiny?

Anonymní
29.6.21 15:25

Co dělat se špatným chování přítelovy rodiny?

Ahoj, obracím se sem, jelikož mám dlouhé trápení, které mě přimělo k tomu, se vypovídat. Budu ráda za každou odpověď.

Jsem s přítelem skoro 2 roky. Moc jsme si vždycky rozuměli. S jeho rodinou jsem měla od začátku neutrální vztah. Cítila jsem, že jsem mezi ně nezapadla, ale říkala jsem si, že to nevadí a třeba časem se to zlepší. Nicméně jsem si všimla, že přítel už od začátku co ho znám, měl pocity viny a výčitky vůči jeho rodině. Šlo o to, když neudělal to, co po něm chtěli, tak pak se cítil strašně provinile i přesto, že to vlastně vůbec dělat nechtěl. Když jsme si s přítelem chtěli pořídit psa do našeho vlastního bytu (bydleli jsme spolu cca za 8 měsíců co jsme se znali, ale to bylo perfektní a velmi jsme se v tom na všem dohodli), a během konverzace to přítel řekl svým rodičům, tak si ho druhý den odtáhli bokem a přítel už psa nechtěl i přesto, že ho předtím chtěl ještě víc než já a přišel s tím on. To jsem nějak ještě neřešila, protože jsem si říkala, že to nevadí a nechám to být. Každopádně to zašlo víc než daleko. Přítel od těchto události více sám od sebe omezil trošku víc kontakt s rodinou a věnoval se sám sobě, nám oboum a byli jsme šťastní. O minulých Vánocích jel k rodině a byl tam asi 2 týdny. Byli jsme tak domluveni a já říkala, že mi to nevadí, že budu zas se svou rodinou a pak si to spolu všechno vynahradíme a oslavíme. Každopádně během těchto 2 týdnu mi přítele jeho rodina změnila k nepoznání což vlastně trvá v mírnějším stupni až do teď. Přítel najednou začal pochybovat, zda má se mnou být. Vždycky jsme spolu byli šťastní a žádné pochybnosti ani jeden z nás neměl. Jeho rodina si nepřála, abych k jim jezdila a začali se ke mně chovat jako k cizímu člověku. Řekli mi do očí bez pritelovi přítomnosti, že přítele využívám a že by byli rádi, kdybychom se rozešli. Avšak když byl přítel před nimi se mnou, tak mě vychvalovali a říkali, jak jsou rádi, že jsme spolu a jak nám to přejí. Přítel trpí už dlouho velkými výčitky a pocitem viny a dluhu vůči nim. Když by měl od nich dostat dárek třeba k narozeninám, tak by měl pocit dluhu. Když s nimi není v kontaktu, tak si perfektně rozumíme a jsme spolu šťastní, ale jakmile tam jede nebo si s někým z nich volá, tak se chová jinak, už opět neví, zda má se mnou být a vždycky se pohádáme a jediným objektem naší hádky je vždycky jeho rodina. Přítel má výčitky z toho, že si s jeho rodinou volal příliš krátkou dobu, že jim odepsal až druhý den, že trávil radši narozeniny se mnou než s nimi, ale i přesto, že tohle všechno chtěl on sám. Nebaví mě to. Cítím se, jak kdyby v našem vztahu byla ještě jeho rodina. Když jim přítel říkal, že mu vadí jejich chování k němu i ke mně, tak řekli, že za to nemůžou, že to myslí pro něj dobře, a že spíš by se měl zamyslet, jestli za to nemůžu já.. Označili mě za manipulátora, ale já si spíše myslím, že jejich chování je manipulátorské. Jsme mladý pár (20 a 21), ale přítele miluji a nechci o něj přijít. To samé tvrdí i on. Nevíte, co mám dělat? Momentálně se pár měsíců hadame skoro v kuse, ale i přesto když si uděláme čas na sebe a jedeme třeba na výlet a zapomeneme na tyhle starosti, tak je to zase jako na začátku…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29.6.21 15:33

Tvůj přítel může být zlatý, ale pravda je taková, že to je prostě slabý muž. Tyhle příběhy obvykle dopadají rozchody a rozvody, měli jsme to v rodině. Mladý člověk se prostě musí v určité chvíli odpoutat od rodiny a být primárně partner / partnerka pro svůj protějšek.

Na druhou stranu jste ještě docela mladí, takže by mu to mohlo časem dojít. Pak bude ale následovat konflikt u nich v rodině. No, nezávidím ti. Pokud s tebou není ochotný o tom mluvit a uznat, že by se měl snažit mít vlastní hlavu, šla bych od toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 15:38

Prosím o zachování anonymu, chodí sem členové přítelovi rodiny. Zakladatelko ani nevíš jak moc ti rozumím. Máme to totiž s přítelem úplně stejně. Celý život přítele manipulovali a skákal jak oni pískali a pak jsem přišla já a,,pejska" jim odvedla. Samozřejmě že ta špatná jsem já a jsem já ten kdo ho manipuluje :D Když se neozývají a netrávíme s nimi čas tak se máme skvěle a jakmile nám do života zase vstoupí oni, tak se hádáme. Mám na jeho rodinu už alergii, protože jim jde jen o peníze a o to, aby je poslouchal na slovo a o tom co zažíval v dětství ani nemluvím :? Radu pro tebe bohužel nemám, ale nejsi v tom sama :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
32802
29.6.21 15:50
@Anonymní píše:
Ahoj, obracím se sem, jelikož mám dlouhé trápení, které mě přimělo k tomu, se vypovídat. Budu ráda za každou odpověď.Jsem s přítelem skoro 2 roky. Moc jsme si vždycky rozuměli. S jeho rodinou jsem měla od začátku neutrální vztah. Cítila jsem, že jsem mezi ně nezapadla, ale říkala jsem si, že to nevadí a třeba časem se to zlepší. Nicméně jsem si všimla, že přítel už od začátku co ho znám, měl pocity viny a výčitky vůči jeho rodině. Šlo o to, když neudělal to, co po něm chtěli, tak pak se cítil strašně provinile i přesto, že to vlastně vůbec dělat nechtěl. Když jsme si s přítelem chtěli pořídit psa do našeho vlastního bytu (bydleli jsme spolu cca za 8 měsíců co jsme se znali, ale to bylo perfektní a velmi jsme se v tom na všem dohodli), a během konverzace to přítel řekl svým rodičům, tak si ho druhý den odtáhli bokem a přítel už psa nechtěl i přesto, že ho předtím chtěl ještě víc než já a přišel s tím on. To jsem nějak ještě neřešila, protože jsem si říkala, že to nevadí a nechám to být. Každopádně to zašlo víc než daleko. Přítel od těchto události více sám od sebe omezil trošku víc kontakt s rodinou a věnoval se sám sobě, nám oboum a byli jsme šťastní. O minulých Vánocích jel k rodině a byl tam asi 2 týdny. Byli jsme tak domluveni a já říkala, že mi to nevadí, že budu zas se svou rodinou a pak si to spolu všechno vynahradíme a oslavíme. Každopádně během těchto 2 týdnu mi přítele jeho rodina změnila k nepoznání což vlastně trvá v mírnějším stupni až do teď. Přítel najednou začal pochybovat, zda má se mnou být. Vždycky jsme spolu byli šťastní a žádné pochybnosti ani jeden z nás neměl. Jeho rodina si nepřála, abych k jim jezdila a začali se ke mně chovat jako k cizímu člověku. Řekli mi do očí bez pritelovi přítomnosti, že přítele využívám a že by byli rádi, kdybychom se rozešli. Avšak když byl přítel před nimi se mnou, tak mě vychvalovali a říkali, jak jsou rádi, že jsme spolu a jak nám to přejí. Přítel trpí už dlouho velkými výčitky a pocitem viny a dluhu vůči nim. Když by měl od nich dostat dárek třeba k narozeninám, tak by měl pocit dluhu. Když s nimi není v kontaktu, tak si perfektně rozumíme a jsme spolu šťastní, ale jakmile tam jede nebo si s někým z nich volá, tak se chová jinak, už opět neví, zda má se mnou být a vždycky se pohádáme a jediným objektem naší hádky je vždycky jeho rodina. Přítel má výčitky z toho, že si s jeho rodinou volal příliš krátkou dobu, že jim odepsal až druhý den, že trávil radši narozeniny se mnou než s nimi, ale i přesto, že tohle všechno chtěl on sám. Nebaví mě to. Cítím se, jak kdyby v našem vztahu byla ještě jeho rodina. Když jim přítel říkal, že mu vadí jejich chování k němu i ke mně, tak řekli, že za to nemůžou, že to myslí pro něj dobře, a že spíš by se měl zamyslet, jestli za to nemůžu já.. Označili mě za manipulátora, ale já si spíše myslím, že jejich chování je manipulátorské. Jsme mladý pár (20 a 21), ale přítele miluji a nechci o něj přijít. To samé tvrdí i on. Nevíte, co mám dělat? Momentálně se pár měsíců hadame skoro v kuse, ale i přesto když si uděláme čas na sebe a jedeme třeba na výlet a zapomeneme na tyhle starosti, tak je to zase jako na začátku…

Takovou měkotu, co si nechá diktovat, jak má žít, od rodiny, bych nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
29.6.21 15:55

Bála bych se s takovým založit rodinu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
29.6.21 15:57

Utikej..a hodne rychle.. bude to jen horsi a to nemate jeste deti.. vazne je zbytecny ztracet takhle cas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15308
29.6.21 16:03

Nechtěla bych být s mužem, ktery neví, zda být se mnou :nevim: Je mi líto, vím, ze to nechceš slyšet, ale jsi mladá, zasloužíš si někoho, kdo z Tebe bude paf a bude za Tebou stát :hug: Ono se to teď nezdá, ale Tvuj vztah k rodině je důležitý, zvlášť když k nim přítel ma pevnou vazbu. To máš hromady svátků, kterétam budeš travit (anebo to vyhrotíte a naopak se vidat nebudete, coz je skoro horší), jsou to potenciální prarodiče Tvych dětí…

V klidu si to promysli, ale nepouštěj se do zadnych větších závazků (jako je i ten pes), než si budeš jista. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
29.6.21 16:06

Zakladatelko, utíkej, dokud můžeš, pokud ti přijde, že rozejít se s ním v klidu, je těžké…tak stačí počkat na nějakou hádku a hotovo. S takovým, který se tě nezastane před svou rodinou, pouze bez jejich přítomnosti se chová jinak, bych nic mít nechtěla. Co myslíš, jaké by to bylo po svatbě nebo až byste měli děti? Vím, jste oba mladí a kdo ví, co bude za 5-10let? Sama píšeš, že cítíš, že je ve vašem vztahu ještě jeho rodina…toto opravdu chceš? Po tom toužíš? Jestli ti to stojí za ty nervy do konce života, neváhej a zůstaň s ním. Ale pak se připrav, že tě třeba dostihnou psychosomatické choroby příp. vysoký krevní tlak, cukrovka apod.
Podle popisu to jsou pokrytci, lháři, přetvářkáři, citoví vyděrači a manipulanti.

Jen pro zajímavost, má přítel nějaké další sourozence? Jak se chovají k jejich partnerům/manželům/manželkám? A tito „přivdaní/přiženění“ je berou jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 16:14

@Helen001 má mladší sestru o rok. Vztah nikdy neměla a když se snažila si někoho najít, tak ji její rodiče řekli, že se jí snaží změnit a ať se s ním radši rozjede..

Vím, že jsou ti strašné nervy a vím, že je lepší radši odejít, ale zamilovanost tomu tak moc brání.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
997
29.6.21 16:14

Máš to těžké, zatím ho máš asi ráda, alergická jsi pouze na jeho rodinu, třeba časem začnes i na něj a pak to vyplyne v rozchod, což by pro tebe bylo opravdu nejlepší. Hlavně si neudelejte dítě!! On potřebuje asi k sobě silnou ženu, něco ve stylu jeho rodiny a té už by se podřídil, ale to není pro každou. Zeptala jsi se konkrétně, co jeho rodině na tobě tak strašně vadí? Pokud teda odpověděli nějak normálně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32802
29.6.21 16:16
@Anonymní píše:
@Helen001 má mladší sestru o rok. Vztah nikdy neměla a když se snažila si někoho najít, tak ji její rodiče řekli, že se jí snaží změnit a ať se s ním radši rozjede..Vím, že jsou ti strašné nervy a vím, že je lepší radši odejít, ale zamilovanost tomu tak moc brání.. :?

A jak vidíš váš vztah za dva roky? Vydrží toto několik let?! Zamilovat se ve 20 je hrozně lehký a obvykle to není poslední zamilovanost. Tak z toho nedělej takovou svátost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9688
29.6.21 17:12

S taķovym nevyzralym jedincem bych nebyla. Kámoš měl to stejný, na něčem se domluvili, přítelkyně jela za maminkou a bylo všechno jinak. Vrchol všeho byl když se domluvili na bydlení a ona si za jeho zady koupila byt o 35km jinde. Neříkám, že není někdy od věci se s rodiči poradit, přece je mají víc zkušenosti, ale musí to být únosná mez a u nás to je úplně mimo náš vesmír. Rozejít se s ním nechceš, ale stejne k tomu časem dojde pokud mu to nedocvskne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
29.6.21 17:17
@Anonymní píše:
@Helen001 má mladší sestru o rok. Vztah nikdy neměla a když se snažila si někoho najít, tak ji její rodiče řekli, že se jí snaží změnit a ať se s ním radši rozjede..Vím, že jsou ti strašné nervy a vím, že je lepší radši odejít, ale zamilovanost tomu tak moc brání.. :?

Zkusila bych přítelovi říct tu myšlenku - že je rodiče chtějí mít pro sebe a že už nejsou malý a že mají třeba strach že se s nimi úplně přestane vídat… Že je to jeho život a že oni by měli být rádi že je štastný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
29.6.21 17:21

V první řadě řeš přítele a až pak jeho rodinu, jednak se za tebe neumi postavit a je dost možný, že averze jeho rodiny k tobe plyne z jeho stížností když u toho nejsi a ne z jejich hlavy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
29.6.21 18:31

Já myslím, ze mu to dojde, až se s nim kvůli tomu rozejdes, to už tak bývá :nevim:

Je ještě mladej, tak je celkem šance, ze pak pochopí. Ale pravdepodobne z toho bude těžit už jiná slečna :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat