Jak se zabavit v těhotenství?

Anonymní
22.7.21 19:19

Co dělat v těhotenství rady

Ahoj holky anonym začátek těhotenství. Nevím jak začít. Čekám vymodlene mimi po ivf a za to jsem šťastná :srdce: Před těhotenstvím jsme pořád někam chodili, každý víkend párty, zábava, koncert atd. Prostě jsme pár se spousty přátel a tak se nestalo, aby jsme seděli na zadku doma. Chtěla bych se zeptat, jak jste se zabavili v těhotenství vy, když takhle už čas trávit nemůžu. Příklad - kamarád nás pozval na kole na chatku, kde se budeme koupat v potoce a večer bečka. Pro mě to znamená zase sedět doma (kolo zakázané, koupání taky o pivě ani nemluvím). Další problém jak jste se zabavili s partou kamarádů v hospodě? Já už za hodinu nevím co si mám dát, protože mám z těch mineralek žáby v břiše, ostatní se baví, což chápu (já se po 3 pivech taky bavila), tak opět odcházím domů. Manželovi nic zakazovat nechci, ale mrzí mě, že nejde se mnou domu, že jede na tu chatu atd. Bohužel jsme nikdy nebyli na procházky, četbu atd. Vždy jsme trávili čas ve společnosti. Jen chci říct, že jsem šťastná za mimi, hlavně ať je zdravé, ale ten čas tak pomalu utíká. Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
817
22.7.21 19:24

Minuly rok jsem otehotnela nekdy koncem dubna, takze leto uz jsem byla v druhem trimestru. A doslova jsme ho s partnerem proparili, chodili jsme s kamarady na terasu, ja pila dzusy, nealko koktejly, a hlavne jsem se vzdycky dobre najedla a pobavila. Jezdili jsme na elektrokolobezce (samozrejme opatrne) a byla zabava. Me nejak nevadi se bavit bez alkoholu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
22.7.21 19:30

Dokážu se bavit i bez alkoholu, takže na akce s kamarády normálně jezdím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
22.7.21 19:30

Většinu mého těhotenství bylo vše zavřené a zakázané a teď když už otevřeli tak to zas už nedávám fyzicky takze já sem doma… čumím na seriály a případně experimentuji v kuchyni…a střídavě navštěvují budoucí tetičky na kávu a pokec…ze začátku než sem měla břicho sem i malovala, kreslila koralkovala, háčkovala…prostě dělala vše na co sem kvůli náročné práci dlouho neměla čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2345
22.7.21 19:32
@Umík píše:
Dokážu se bavit i bez alkoholu, takže na akce s kamarády normálně jezdím :)
Úplně stejně. Nic se pro mě v tomto směru nezměnilo, jen jsem nechlastala.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2369
22.7.21 19:44

Celé moje těhotenství je covid… Momentálně jsem 38tt takže já už to mám za chvíli.. Ale celé tehu jsem aktivní… Dělám si pro malyho z korálků gumových drzatka na dudlíky… Malují obrázky na plátno. Chodím procházky.. Doma mi to taky utika vařím uklízím peru peču 😂 😂někdy si zahrají ps4.. Můj muž vymysli výlety grilovacky..celé tehu si užívám a mám ho krasne..zalezi na tom čím se umíš zabavit.. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
22.7.21 19:58

Nejlepší období v mém životě :mrgreen: užívej si čas pro sebe. Já měla rizikové, takže jsem byla od 4 měsíce doma. Přečetla jsem hromadu knih, chodila na procházky s oblíbeným podcastem v uších, šila jsem, vařila, pekla a naučila jsem se skládat origami :mrgreen: krásný časy :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3487
22.7.21 20:03

Mně bylo celou první půlku tak blbě, že jsem zvládla krom práce leda mrtvě ležet na gauči. V tý druhý půlce už to bylo lepší, na grilovačky jsem normálně chodila, akorát jsem pila nealko. No a jinak dokud to šlo, tak procházky co mi síly stačily, s malou na hřiště (vesnický hřiště s bufetem, odpo je tam celá ves), nebo jsme všichni tři hráli dětský deskovky, po večerech hrajem normální deskovky s kámošema, nebo spolu s manželem na PS4, koncerty, koupaliště, divadlo s malou… Chtěli jsme jet ještě i s malou na fesťák, ale už toho nejsem schopna, akorát bych tam někde kolabovala a nonstop by mi tvrdlo břicho. No a jinak jsem se bavila prací, no :mrgreen: Je to dlouhý a je to vopruz, ale je potřeba snažit se nerezignovat a dělat co ti aktuální stav dovolí. Třeba lízt na stěně nemůžu, ale můžu se koukat na přenosy ze soutěží. Opít se s kámošema neopiju, ale prokecat s nima celej večer můžu i střízlivá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1435
22.7.21 20:04

Já se tedy taky společenského života normálně účastnila :think:. Kolo je blbý, ale tak můžeš přes den někam na procházku, jít si zaplavat, do města za kulturou a pak být večer s nimi. Místo piva si dáš džus nebo meloun. Nebo vem nějakou kamarádku, která není moc na kola a bude ti dělat pěšmo společnost. Do hospody jsem taky chodila, však jídlo je bez alkoholu, pila jsem limču a normálně si povídala :nevim:. Chodila jsem do práce, zaplavat si, pracovala jsem dost na zahradě, na podzim jsem sbírala dva týdny na chalupě jablka a okopávala zahrádku. Chodili jsme i dost na výlety. V zimě jsem se učila šít na stroji, taky jsem hodně prala, bylo potřeba přeprat celou výbavu. Četla jsem si celkem dost. Před Vánoci jsem uklízela a pekla cukroví, no nestihla jsem to a na Štědrý den jsme si přivezli mimino z porodnice :P. Já nevím, no… Nijak jsem se zvlášť nenudila. Na koncerty taky můžeš chodit, do divadla, koukat na filmy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3313
22.7.21 20:05

Ja na kole jezdila, dokud mi neprekazelo bricho. Netrhala jsem teda zadne rekordy, jezdila jsem s dcerkou 4 km do skolky a zpet a pak ji vyzvednout plus neco po cyklo, ale fungovala jsem dal. Alkohol nepiju, takze to taky neresim a s lidma jsme to planovali i s ohledem na tehotenstvi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5597
22.7.21 20:21

Neměla jsem rizikové a dělala jsem všecko. Na kole jsem jezdila skoro do porodu, bazén, sauna, hospody…
Akorát jsem teda nechlastala, jinak jsem dělala úplně všecko.
Nevím, jestli máš rizikové, nebo se hlídáš jen teď ten začátek. Moje mudr vždycky říkala, že pokud je to těhotenství fyziologické a normální, tak můžeš dělat všecko, co jsi byla zvyklá před těhu.
Tzn, že pokud jsi třeba pravidelně chodila do sauny a jsi na to zvyklá, můžeš i v těhu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18935
22.7.21 20:39

Tak kolo, jestli nemas rizikove, muzes. To bys mela videt v Holandsku. Tehule nejen na kole, jeste tahnou vozik s dalsima dvema detma za sebou. :mrgreen: Taky jsem jezdila s pupkem. Si proste neco najdi na tu chvili. Stejne s miminem do hospod a na becku taky chodit nebudes a o zabavu budes mit taky nejspis postarano. Jinak nevim, ja ti poradit, pisu vlastne proto, ze ti v dobrem zavidim. Premyslet, jak se zabavit. :lol: Tohle proste neznam. Ja premyslim, jak natahnout den na 40 hodin a ne a ne na to prijit. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
22.7.21 22:17

Ja jsem v devatym mesici protancila kamosce na svatbe noc (vsichni se me chodili ptat, jestli chci to dite vypudit ven, ale nepodarilo se to :lol: ). Fungovala bych normalne jako do ted akorat s mirnejsi upravou, napr. nealko napoje apod. Jestli se bojis jezdit na kole, tak nejezdi, ale na chatu bych jela, cetla bych si tam treba knizku, zatimco ostatni jezdili na kole. Proste veget…horsi to bude, az se to narodi, to do te hodpody uz fakt nebudes moct vubec, tak uzivej, dokud to jde :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
23.7.21 08:40

Ahoj, s tím mimi to mám stejně. Ja jsem připravená, že až tady mimi bude, tak nebudu už vůbec nikam :D vše jsem si užila v “mládí” a nyní mi nevadí již sedět doma na zadku a to jsem ještě na nemocenské kvůli psychicky náročné práci, tak jsem časově omezená do 18hod. A hele vůbec mi to nevadí, nyní mám konečně čas na všechny kamarádky a na koníčky na které jsem neměla čas a pochybuji že s mimi na ně zas čas mít budu. Fyzicky mic nic není, tak chodím stále na dlouhé procházky na bazén, zas nechci jen sedět doma a kynout. A já si to tedy moc užívám a těšila jsem se na toto nucené životní usazeni a klid. Je pravda, že v tomto pomohl covid, už jsem si zvykla, že do hospod se stejně nemůže, tak i proto mi to nechybí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat