Co děláte, abyste byly milé?

Napsat příspěvek
600
27.4.17 17:28

Jak někdo psal, že na úřadě se ovládne a doma ne, že je normální. Já jsem v práci v pohodě, jsem schopna argumentovat a koukat na problém ze všech stran, ale doma? To jsem někdo jiný. Křičím ( řvu ) a nejsem schopna se ovládnout. Asi mi na nich doma záleží víc a nejde mi to jen tak vypustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
27.4.17 17:33
@Mar80 píše:
Jak někdo psal, že na úřadě se ovládne a doma ne, že je normální. Já jsem v práci v pohodě, jsem schopna argumentovat a koukat na problém ze všech stran, ale doma? To jsem někdo jiný. Křičím ( řvu ) a nejsem schopna se ovládnout. Asi mi na nich doma záleží víc a nejde mi to jen tak vypustit.

To se hezky poslouchá, že :lol:
„Mně na vás záleží, a proto na vás řvu“.

Ale je to nesmysl. Na úřadě a v práci se člověk ovládne, protože tam by měl výbuch nepříjemné následky. Doma je to jiné, tak může člověk ječet po libosti.

Já jsem to nesnášela na své mamce. Mezi cizími dokázala problémy řešit v klidu, doma byla napružená a hned začala ječet. Bohužel dělám to samé, ale nenamlouvám si, že je to tím, že mi „na nich víc záleží“.

Jasně, každýmu víc záleží na rodině, ale tím spíš by neměl na děti ječet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
27.4.17 17:36
@Catmum píše:
Teď mě vlastně napadá, ze jsem jednou jela takhle, ze když mě muž něčím stval, tak jsem si představovala, ze to je pěkné protivnej šéf a já s nim proste MUSÍM vyjít a hned mě napadaly možnosti, jak danou situaci vyřešit bez řevu a scen :lol:

Jo, to je i moje strategie.
Ale je fakt, že já na chlapa neječím. Ječím jen na dítě. chlapovi odsekávám. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14534
27.4.17 17:36
@Mar80 píše:

Podle mne to je trochu jinak.

1. rodinne vztahy maji svou historii. Nektere veci doma se deji znova a znova, to cloveka drazdi, vybavujou se mu vsechny ty predchozi instance a hadky. Taky pokud interakce s rodinnymi prislusniky pravidelne konci hadkou, tak jsou ty cesticky v mozku pekne vybehane, takze staci nejaky spoustec a ono to bezi uz samo od sebe. Taky nekteri rodinny prislusnici te znaji az moc dobre a vedi, co rict kdy, aby te pekne nastvali. Klasika!

2. bod dva: kdyz se clovek pohada doma, bude chvilku dusno, ale casem se to urovna, nema to konsekvence. Hadka v praci ma povetsinou velmi hmatatelne a okamzite nasledky. Clovek si to 2× rozmysli, zda se chce pohadat s kolegy ci sefem. Bod dva mi prijde obzvlaste smutny. Objektivne by se clovek mel chovat ke svym blizkym lepe nez k cizim a pritom to casto funguje presne naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26164
27.4.17 17:39
@warita píše:
Podle mne to je trochu jinak.

1. rodinne vztahy maji svou historii. Nektere veci doma se deji znova a znova, to cloveka drazdi, vybavujou se mu vsechny ty predchozi instance a hadky. Taky pokud interakce s rodinnymi prislusniky pravidelne konci hadkou, tak jsou ty cesticky v mozku pekne vybehane, takze staci nejaky spoustec a ono to bezi uz samo od sebe. Taky nekteri rodinny prislusnici te znaji az moc dobre a vedi, co rict kdy, aby te pekne nastvali. Klasika!

2. bod dva: kdyz se clovek pohada doma, bude chvilku dusno, ale casem se to urovna, nema to konsekvence. Hadka v praci ma povetsinou velmi hmatatelne a okamzite nasledky. Clovek si to 2× rozmysli, zda se chce pohadat s kolegy ci sefem. Bod dva mi prijde obzvlaste smutny. Objektivne by se clovek mel chovat ke svym blizkym lepe nez k cizim a pritom to casto funguje presne naopak.

To je hezky řečeno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
600
27.4.17 17:42

Je pravda, že to je smutný. Neovládnout se na nejbližší. Jenže ja chytnu na první manželovo našlápnuti. Ale je to ve vlnách. Řeším to s homeopatkou a lepši se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 17:47

Ja jsem zase klasickej flegmatik, jen tak neco me z miry nevyvede. Kdyz mam blbou naladu, tak proste na nikoho mila nejsem a jsem protivna nekdy az, kdyz mam dobrou naladu, jsem jak cukricek :mrgreen: Nepretvaruju se. Snazim se nikdy na nikoho nervat, byt vyrovnana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1376
27.4.17 21:09
@Zireael píše:
Zhluboka dýchat, cíleně si odvádět pozornost (jako když se začne vztekat malé dítě) a počítat do deseti (a když budeš u sedmičky, tak jim jednu flákni, nebudou to čekat :lol: )

mam zachvat smichu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21771
27.4.17 21:12
@Bábrdl píše:
To se hezky poslouchá, že :lol:
„Mně na vás záleží, a proto na vás řvu“.

Ale je to nesmysl. Na úřadě a v práci se člověk ovládne, protože tam by měl výbuch nepříjemné následky. Doma je to jiné, tak může člověk ječet po libosti.

Já jsem to nesnášela na své mamce. Mezi cizími dokázala problémy řešit v klidu, doma byla napružená a hned začala ječet. Bohužel dělám to samé, ale nenamlouvám si, že je to tím, že mi „na nich víc záleží“.

Jasně, každýmu víc záleží na rodině, ale tím spíš by neměl na děti ječet.

Jasně. Ale jsme lidi a někde tu páru občas vypustit musíš :lol: Taky to tak mám, občas doma po děckách pěkně vřískám, i když vím, že je to špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama