Co děláte, když fakt nemůžete spát?

4844
29.5.16 04:58

Co děláte, když fakt nemůžete spát?

Krásné jitro přeji.
Jsem od 3 vzhůru a neusnu a neusnu, tak jsem ro vzdala, oloupala beambory, dala péct vepřové, udělala šopák, připravila štrůdl a budu si číst Hungry games, moje oblíbené.
Zlobí mě záda a klouby, ale to bych s Aulinem překonala, ale Hypnogen na spaní sice mám, ale pak jsem celé dopo nepoužitelná a chceme jít plavat, tak snad usnu po o :lol: a večer půjdu spát až o půlnoci, včera jsem totiž usnula v 10 a to byla ta chyba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5011
29.5.16 05:20

Asi to samé - nachystám jídlo, dokud spí děti, vyžehlím, uklidím… S prvním dítětem jsem si vypěstovala slušnou poruchu spánku, je neuvěřitelné, kolik má člověk volného času, když nespí :mrgreen: I když teď s miminem většinou trávím noci kojením a chozením po domě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4844
29.5.16 05:27
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
29.5.16 06:57

Jsem knihomol, takže čtu. Ale s miminkrm se to nejspíš brzy změní. Co mám vypozorovano - když usnu přes den, nespím v noci, tak bych doporučovala po obědě nespat (já vím, lehko se radí :lol: ). Jinak přeji hezký den :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
29.5.16 07:03

Když nemůžu spát tak ležím tak dlouho v posteli dokud neusnu, můj obvyklý čas kdy se vzbudím a nezaberu je kolem 1 v noci, to pak čumákuju do 5-5:30, kdy obvykle znovu usnu. Nejsem zrovna noční tvor, tak se snažím spíš usnout než že bych vylezla a šla něco dělat, protože v noci je mi vždycky tak nějak divně, špatně, nebo nevím jak to popsat. Navíc v našem malém bytě bych nejspíš někoho vzbudila.
Jinak mám stejnou zkušenost jako @Evca.St - nespat přes den, to se mi pak celé spaní rozháže a je konec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49289
29.5.16 07:40

Sleduji TV, hudbu pusti, nad moji části postele mám střešní okno tak cucim na hvězdy a kolik letadel v noci leti a když není moc ospalý, zpracují muze na sex.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
29.5.16 07:55

Já si vezmu prášek, abych aspoň ještě na chvíli zabrala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.16 08:02

Strikujem :oops:

Ale mrkni na biologicke hodiny, ci Ta nenavedu.

01 – 03 hodina: Aktivují se játra, dochází k útlumu mozku. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párové orgány.

03 – 05 hodina: V činnosti jsou plíce, proto se v tuto dobu budí kuřáci, astmatici, nemocní na průdušky, s rýmou a se záněty cest dýchacích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
29.5.16 08:17

Zkuste to třeba takhle: Představujte si, že jste někde na pláži, kde strašně moc svítí sluníčko. Je to úplně velká záře a vy tam musíte stát a to světlo ze slunce vnímat. Nebo si například představte, že jste nějaká celebrita a jste v tu chvíli v záři těch nejsilnějších reflektorů. Všechny na vás svítí a vy nevidíte nic jiného, než to oslnivé světlo. Zkoušejte to. Ten mozek to tak vyšťaví, že si bude přát, aby už jste spali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
29.5.16 09:21

@Evca.St S miminkem číst stíhám, čtu si v noci, když kojím a odkrkávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
29.5.16 09:27

@Lenka002 já tedy čtu a pokud cítím únavu, ale mám „syndrom neklidných nohou“ a nemůžu zabrat, tak vím, že spíš zaberu na gauči v obýváku (asi fatk jiná zona nebo nevím) a jinak taky mi pomáhá pustit si mluvené slovo. já ráda vondrušku, harry potter v angličtině a nebo jméno růže. je to bez hudby, mluvené jedním hlasem, klidným monotonním a u toho usnu :-) taky se totiž často budím kolem té druhé. ale mi to začlo rozhozeným denním rytmem, což vidím jako příčinu (časté služby i přes noc, atd…) a ted se to podpořilo ještě vstáváním malého několikrát v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
29.5.16 09:35

U mě je zeda úplně jedno, jestli spím přes den nebo ne, stejně dokážu spát v kuse jen necelé dvě hodiny, pak se budím a dost dlouho mi trvá, než zase usnu. Dřív pomáhala fyzická zátěž během dne, ale od druhého porodu ani to ne, mám už tak natrénováno, že bych si musela dát aspoň přechod Tater, abych pak v noci spala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9285
29.5.16 09:46

Když fakt nemůžu spát, také dělám něco v domácnosti, ale naštěstí to není moc často :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5581
29.5.16 09:51

Čtu si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
29.5.16 10:43

Čtu si, uklízím, pustím si film, vařím na druhý den, dělám resty (škola, práce), pslouchám muže, jak oddychuje :oops: Podle toho, na co je nálada :D
Jednou jsem dokonce neusnula vůbec, tak jsem se k ránu sbalila a šla ven. Prošla jsem se na kopec tady u nás a sledovala východ sluníčka… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama