Co děláte když se Vám miminko po koupání vzbudí?

462
30.7.15 20:54

Co děláte když se Vám miminko po koupani vzbudi?

Ahoj všichni,

chtěla bych Vás poprosit o rady.. Dcera 2,5 měsíce.. cca 3týdny jsem měli režim v 18:30 koupat v 19h spala.. Posledních, ale pár dní je to, ale problém.. :( Normálně ji dám spát, ale cca za půl hodky se vzbudí, a je uplně vyspana povídá si v postýlce jako by bylo ráno :(( co s ní mám v tom případě dělat? normálně ji vytáhnout a hrát si? nebo ji zkusit nakojit a uspavat??
Jsem z toho už v pasti..

Říkala jsem si, že třeba chce chodit večer spát později, tak jsem byli včera dýl venku, jenže mi samozřjmě usla v kočáře a spala 4 hodiny.. :(

Dneska jsem ji zkusila dát spát tak jak vždycky a opět za půl hodiny vyspana a chtěla si hrát.. o a teď ne a ne usnout :roll:

Přes den její spaní ani nekomentuju.. vydrží vzhuru tak hodinu pak už je uplakana.. dam ji spát.. a většinou spí tak 20 minut.. :oops:

Co byste dělaly, když se probudí? nevšímati si ji je noc???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

747
30.7.15 21:07

Dam prsicko a to ho zase uspi… :P ale tak pokud je čilá a chce si hrát, tak ji nechej si chvili pohrát a pak jak bude na spaní tak ji uspi jak jste zvykli…ono se to zase zmeni, je jeste malinka, zmeni se to jeste hodnekrat..mas zatemneno v pokoji? treba ji ruší světlo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
30.7.15 21:08

Dítě mladší 6ti měsíců NEMŮŽE mít spánkový režim ;) I když to tak možná nějakou dobu vypadá. Určitě ne si jí nevšímat, je to malé miminko, potřebuje maminku. Spánkový ne-režim si změní ještě hodněkrát, normálně jí vytáhni a hraj si s ní, dokud nebude chtít zase spinkat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4680
30.7.15 21:08

Je ještě malinká a má nárok na takový blbý režim ;) Já bych ji vzala, lehla si s ní do postele, vrazila ji prso a uvidělo by se, jestli se nacpe a usne nebo si bude chtít půl hodiny povídat a zabalí to pak :)
A neboj. U prcků se všechno může co pár dní měnit. Takže teď večer vymýšlí skopičiny, za pár dní může být všechno naopak. Mě teď malá skoro nespí a v pět ráno má úplně vyspáno a uklidňuju se tím, že to dřív nebo později přejde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
30.7.15 21:09

@moonulkaa ahoj, myslím si že na pevný režim je ještě brzo. Pokud nespi a povídá si v postýlce nechala bych a pokud pláče tak to bych nenechávala vyplakat.
Mám chlapečka přes 2 měsíce, chodíme spinkat mezi 20-21hod a když si brebenti tak nechávam a stejne za chvilku usne, a když pláče sednu si k němu a hladím a dávám dudlík a taky to za chvilku zabere a chrní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762

@moonulkaa pokud nepláče a sama si v postýlce vystačí a brebentí si, nechala bych jí ležet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016

Dokud nerve, tak bych si ji nevsimala. Kdyz by zacala plakat, tak bych ji nakojila a dala spat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
30.7.15 21:10

My jsme nikdy nevytahovali z postýlky ani si s ním nehráli. Syn musel mít tmu a klid jinak se budil. V tom případě jsme dali cucnout čaje, pohladili a šli pryč :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
30.7.15 21:10

Nechala bych ji v klidu, kdyz neplace, ona si popovida a usne, treba s nejakym usinacim plysakem nebo plinkou :) a nekoupu kazdy den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
30.7.15 21:13
@Barbulka píše:
@moonulkaa pokud nepláče a sama si v postýlce vystačí a brebentí si, nechala bych jí ležet

Ona si povida tak 5 minut pak zacne jecet a kdyz prijdu vytahnu ji tak je vysmata..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
30.7.15 21:18

Ahoj uz bych si s ni nehrala, pokud si povida a neplače tak bych si ji nevsimala aby vedela, ze po koupani je noc a zabava bude zase rano. Ale pokud plače a vyžaduje pozornost je to těžke je ještě maličká. Maximálně bych si ji vzala k sobe do postele a byla jen tak u ni, ale žadne řádění. Jinak s tím spánkem přes den, měli jsme to taky tak spal max. 20 minut potom vzhůrů za chvíli byl opět protivný, protože nebyl dostatečně vyspaný takže začarovaný kruh. Nepomáhalo nic až to, že z toho vyrostl. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
30.7.15 21:19

@moonulkaa Ve necelých třech měsících bych se fakt na nějaký režim nespoléhala. Prostě v těch 19h ještě není asi zralá na noční spánek. Takže bych zkusila koupat a ukládat na noc později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
30.7.15 21:30

Taky mi to tak dcera dělala :) Dala jsem ji pak pozdeji spát, no a kdyz se přesto budila, holt jsme si chvíli hráli dokud zasr nebyla unavená. Ja teda byla, a pořádně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 21:34

@moonulkaa Já bych vyndala hrála si, chovala a až by byla unavená nakojila a dala spát, ten režim se během prvního roku mění dos často ;) moje 11.měsíční dcera mě naučila její spaní řešit co nejméně, když chce spát spí, když nechce nespí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
30.7.15 21:40

Jo, je fakt malinka. Bud pripravena, ze takhle ti zmeni „rezim“ jeste mockrat - zacne jinak spavat, jinak se budit… Proste bud flexibilni a snaz se vymyslet novy rezim, ktery vam bude vyhovovat - aspon na par tydnu. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama