Co děláte, když vás děti vytáčí svou drzostí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 18:20
Co delate , kdyz vas deti vytaci s drzosti?

Ahojky :mavam:,
Myslim si, ze kazdy dite nekdy odmlouva nebo nahodi drzou poznamku, ale taky nekdy to uz přehání -teda moje deti ano.
Tak me zajima, co uděláte?
Mam celkem 3 tri:
dcera-11 let-Natálka
starsi dcera -18 let -Týnka
syn -6 let-Kuba
A napisu vam situace, které se u nas v posledni dobe odehráli:
Ve ctvrtek jsem byla do v praci a deti byli doma samy a hlídala je Týna a ta mi volala, ze prej se Natalka s Kubou hadali o tom, kdo v tu chvili mel pravdu :roll: a pak Natálie strcila do Kuby a on spadnul na vazy a vsechny se rozbili, které jsme dostala od meho manzela, ktery bohuzel uz nezije, a ty vazy pro me mely opravdu velkou hodnotu, ale nejhorsi je, ze Kubovi tekla krev a brecel bolesti..(Týna jim prej rikala at toho nechají, ale neprestalil),..Týna mezitím nez jsem dojela doma, ošetřila Kubu a uklidila tu kopici střepů od tech váz..
No a kdyz jsem prisla domu, tak jsem se detich ptala co a jak se stalo, proc ho Natalka strcila, proc se hadali atd..
A na to mi Natálie odpovedela:,,Protoze jsme chteli!” A ten debil(myslela Kubu) me sral! A tech vaz mi neni lito!”
Ja jsme byla v šoku..Rekla jsem ji, ze nebude mluvir sproste a nebude se mnou takhle drze mluvit.. Treba Kuba mi rekl, ze ho ty vazi mrzi a ze se omlouvá..Toho uz jsem pak nechala na pokoji.. Ale Natálce jsem rekla, ze za ty drzy kecy, mi odevzdá mobil a tablet a ji ho vrátím az za 8 dnů..
Na to mi odpovedela :,,To si myslis, ze mi to vadi? A Tříska mi s tim mobilem a tabletem o stůl.”
Na to jsme ji rekla, ze ji to vrátím az za 14 dnů.. na to uz nijak nezaragovala..

Tak jsem se chtela zeptat, co delate vy, kdyz vase dítka to přehání s drzosti? Asi to u vas neni tak horký, jak u nas co..?

Prosim nechte anonym, nebo diskuzi smažte…Nechci, aby me poznali treba lidi z okoli..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
debra.morgan
Echt Kelišová 9797 příspěvků 06.07.19 18:24

No jako nic proti, ale ty nechces, aby te poznaly lidi z okolí a vypíšeš sem jména dětí, věk a celkem důležitou informaci, že otec už nežije? sice teda nebudou vedet tvuj nick (aspon neco), ale kdo te zna, tak to v tomto proste pozna.

s prostrednim deckem mlati puberta, takovych hlasek od ni jeste uslysis :nevim: a ani je nemusi myslet nijak vazne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 18:27
@debra.morgan píše:
No jako nic proti, ale ty nechces, aby te poznaly lidi z okolí a vypíšeš sem jména dětí, věk a celkem důležitou informaci, že otec už nežije? sice teda nebudou vedet tvuj nick (aspon neco), ale kdo te zna, tak to v tomto proste pozna.s prostrednim deckem mlati puberta, takovych hlasek od ni jeste uslysis :nevim: a ani je nemusi myslet nijak vazne.

Ty jmena jsou domysleny..Jinak vek a smrt manzela je pravda..

harim
Kecalka 181 příspěvků 06.07.19 18:29

Ty jo, vyřešila jsi to vážně skvěle. U nás nejstarší dceři je patnáct a dovolí si maximálně „ale mami“. Další dcery docela v pohodě. Zato naše sedmiletá už na mě začíná křičet, taky přemýšlím jak to z ní dostat tvůj návod je skvělý - něco zabavit, to mě ještě nenapadlo. Zato mě teď strašně mrzí, jak se chovají k sobě - začaly se hodně hádat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 18:55
@harim píše:
Ty jo, vyřešila jsi to vážně skvěle. U nás nejstarší dceři je patnáct a dovolí si maximálně „ale mami“. Další dcery docela v pohodě. Zato naše sedmiletá už na mě začíná křičet, taky přemýšlím jak to z ní dostat tvůj návod je skvělý - něco zabavit, to mě ještě nenapadlo. Zato mě teď strašně mrzí, jak se chovají k sobě - začaly se hodně hádat.

U nas je na tom nejhorsi ta prostřední, ale ty vztahy mazi sebou taky nejdou ideální

Leni_2019
Kecalka 208 příspěvků 06.07.19 19:27

Reagovala jsi správně. Natálce bych vysvětlila, jakou hodnotu pro tebe ty vázy mají a že elektronikou se netříská, protože je drahá a mohla by se rozbít.
Na provokace je nejlepší nereagovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 19:52

Mě trápí něco podobného. Dcera (9let) má docela nevymáchanou pusu. Říká věci, kterými může ublížit, není prostě diplomat a přitom ji k tomu vychovávám, že se druhým nesmějeme, nehodnotíme vzhled apod. A ona je tak kritická, hlavně ke mně, přitom si myslím, že jsem OK, štíhlá, nejsem stará, věkově jsem ji měla v „dobrém“ věku a ona mi nikdy nic nepochválila, neumí říct, že to druhému sluší, spíše naopak. Teď se potýkám se solární alergií, tak mám obličej posetý takovou krupičkou a ona mi řekla, že doufá, že nebude po mně a nebude v dospělosti tak škaredá. A když mi něco takového řekně, pak ji teda vysvětluji, že to není od ní hezké a hlavně, že jinou mámu mít už nebude, musí se teda smířit s tím, jako má. Ale neumím si s tím poradit, mrzí mě to. Od syna jsem nikdy kritiku neslyšela. My děti ohledně fyzického vzhledu nikdy nekritizovali, tak nevím, kde se ona tohle naučila. :?

axelina
Závislačka 2818 příspěvků 06.07.19 20:19
@Anonymní píše:
Ahojky :mavam:,
Myslim si, ze kazdy dite nekdy odmlouva nebo nahodi drzou poznamku, ale taky nekdy to uz přehání -teda moje deti ano.
Tak me zajima, co uděláte?
Mam celkem 3 tri:
dcera-11 let-Natálka
starsi dcera -18 let -Týnka
syn -6 let-Kuba
A napisu vam situace, které se u nas v posledni dobe odehráli:
Ve ctvrtek jsem byla do v praci a deti byli doma samy a hlídala je Týna a ta mi volala, ze prej se Natalka s Kubou hadali o tom, kdo v tu chvili mel pravdu :roll: a pak Natálie strcila do Kuby a on spadnul na vazy a vsechny se rozbili, které jsme dostala od meho manzela, ktery bohuzel uz nezije, a ty vazy pro me mely opravdu velkou hodnotu, ale nejhorsi je, ze Kubovi tekla krev a brecel bolesti..(Týna jim prej rikala at toho nechají, ale neprestalil),..Týna mezitím nez jsem dojela doma, ošetřila Kubu a uklidila tu kopici střepů od tech váz..
No a kdyz jsem prisla domu, tak jsem se detich ptala co a jak se stalo, proc ho Natalka strcila, proc se hadali atd..
A na to mi Natálie odpovedela:,,Protoze jsme chteli!” A ten debil(myslela Kubu) me sral! A tech vaz mi neni lito!”
Ja jsme byla v šoku..Rekla jsem ji, ze nebude mluvir sproste a nebude se mnou takhle drze mluvit.. Treba Kuba mi rekl, ze ho ty vazi mrzi a ze se omlouvá..Toho uz jsem pak nechala na pokoji.. Ale Natálce jsem rekla, ze za ty drzy kecy, mi odevzdá mobil a tablet a ji ho vrátím az za 8 dnů..
Na to mi odpovedela :,,To si myslis, ze mi to vadi? A Tříska mi s tim mobilem a tabletem o stůl.”
Na to jsme ji rekla, ze ji to vrátím az za 14 dnů.. na to uz nijak nezaragovala..

Tak jsem se chtela zeptat, co delate vy, kdyz vase dítka to přehání s drzosti? Asi to u vas neni tak horký, jak u nas co..?

Prosim nechte anonym, nebo diskuzi smažte…Nechci, aby me poznali treba lidi z okoli..

podle me jsi zareagovala dobre…hlvne dodrzet tech 14 dni dusledne…

blumen
Hvězda diskuse 53658 příspěvků 06.07.19 20:35
@axelina píše:
podle me jsi zareagovala dobre…hlvne dodrzet tech 14 dni dusledne…

Asi tak.

A vysvetlila bych jim pak v klidu, jak Te moc mrzi, ze jsou ty vazy rozbite. Dle me to tak ani nemyslela (ale kdo vi) a pak ji to dojde…

PaníBovaryová
Kelišová 5170 příspěvků 06.07.19 20:41

Tak to jsi zvládla s přehledem - bez emocí a vřískání. Má matka by tohle nedala, tu vytočilo i „ahoj“

mrav
Vesmírná mluvilka 31482 příspěvků 06.07.19 21:19

Dcera má tři a půl a taky dokáže pěkně vytočit. Když je toho hodně, tak jí dám prostě trest…

kamila44455
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:32
@mrav píše:
Dcera má tři a půl a taky dokáže pěkně vytočit. Když je toho hodně, tak jí dám prostě trest…

Jaky tresty davas? Co ri treba dela?
Preji ti s dcerkou pevný nervy, bude hur :lol:

mrav
Vesmírná mluvilka 31482 příspěvků 06.07.19 21:51
Písničekcitace] @kamila44455 píše:
Preji ti s dcerkou pevný nervy, bude hur :lol:

Vůbec neposlouchá a nákupy s ní jsou za trest. Vymýšlí si, křičí. A pořád něco chce. Když má svůj den, je na zabití. A trest?- zákaz písniček, nebo požárníka Sama - možná z ní bude za pár let Superstar. A nebo ji prostě nekoupím kinder vajíčko - ty taky má hodně ráda. A kolik už má doma figurek - alespoň mám co sestavovat. :lol: :mavam:

kamila44455
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:54
@mrav píše:
Písničekcitace] @kamila44455 píše:
Preji ti s dcerkou pevný nervy, bude hur :lol:

Vůbec neposlouchá a nákupy s ní jsou za trest. Vymýšlí si, křičí. A pořád něco chce. Když má svůj den, je na zabití. A trest?- zákaz písniček, nebo požárníka Sama - možná z ní bude za pár let Superstar. A nebo ji prostě nekoupím kinder vajíčko - ty taky má hodně ráda. A kolik už má doma figurek - alespoň mám co sestavovat. :lol: :mavam:

Tak to jsem zvedava, vo budes delat aby ti holka vyroste :mrgreen:, to uz ti budou tyhle tresty na nic :D

mrav
Vesmírná mluvilka 31482 příspěvků 06.07.19 21:58
@kamila44455 píše:
Tak to jsem zvedava, vo budes delat aby ti holka vyroste :mrgreen:, to uz ti budou tyhle tresty na nic :D

Přitvrdim :lol: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama