Co děláte s dětmi po školce teď v zimě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 16:51
Co děláte s dětmi po školce teď v zimě?

Zajímalo by mě jak to mají ostatní, když není nic moc co dělat venku a je brzy tma. Teď žádný kroužek tady nemám, je plno, dcera končí ve školce ve 4, ale ven je to tak na hodinu jelikož je brzy tma. Takže se většinou nějak plácáme doma, ale asi to není ideální, nechci aby jsme doma kynuli. Je navíc jedináček a mě to s těma Barbínama taky nebaví.
Jak to máte s dětma? Jste aktivní, nebo radši doma? Ještě bydlíme v bytě ve městě, kdybych měla dům a zahradu je to asi jiné.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

kacakaca
Závislačka 2584 příspěvků 02.11.18 17:02

Moje predskolacka ma mimo hrani a litani venku povinnosti - jak prijde domu, vymete a nalozi krb a nakrmi svoji kocku. Kdyz uklidi rychle pokoj, za odmenu muze zehlit, za vysati dostane okenu a rulicku uterek a suruje okna. Chvilku pracuje (co ji bavi, klidne ji necham okna lestit kazdy den), pak se vic tesi na hrani a nefnuka, ze se nudi.

Šarlota4
Echt Kelišová 9869 příspěvků 02.11.18 17:02

A co chceš dělat v té tmě na zahradě?

Šarlota4
Echt Kelišová 9869 příspěvků 02.11.18 17:03
@kacakaca píše:
Moje predskolacka ma mimo hrani a litani venku povinnosti - jak prijde domu, vymete a nalozi krb a nakrmi svoji kocku. Kdyz uklidi rychle pokoj, za odmenu muze zehlit, za vysati dostane okenu a rulicku uterek a suruje okna. Chvilku pracuje (co ji bavi, klidne ji necham okna lestit kazdy den), pak se vic tesi na hrani a nefnuka, ze se nudi.
:lol: :lol: :palec: Tvg taky zavedu

Terapeutka
Povídálka 39 příspěvků 02.11.18 17:04

Ideální je domluvit se s nějakou známou nebo kamarádkama, co mají podobně staré děti a střídat byty - děti se zabaví spolu a vy si vypijete kafe :D .
Ve městě je v sychravém podzimním počasí právě mnohem víc možností než na vesnici (kina, divadla, bazény, dětské herny, cukrárny, muzea, domy dětí a mládeže kde bývají kroužky…), my jsme na vesnici docela mimo dění, pokud vyloženě nesedneme do auta a nejedeme 20km do města :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 17:05
@Šarlota4 píše:

Nevím, já právě nevím co ostatní dělají :mrgreen: Tak bych jí dala čelovku

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 02.11.18 17:05

Ahoj, myslím že v zimě je potřeba byt aktivní stejně jako v létě jen jinou formou..Takže: ve cca tři hod. jsem pro maleho ve školce, buď jdem nakoupit nebo jedeme domů..Doma mi pomůže s denními prácemi např.asistuje při vyndavani a plnění myčky, přendá prádlo z pračky do sušičky, podle potřeby utřeme prach apod..když dělám něco co mu jeste nejde tak se diva na pohadku.Pak jdeme ven, tma nam na prochazku nevadi, ulice jsou osvětlené.Po navratu si zahrajeme nějakou hru nebo něco tvoříme, hraje si s tátou a já připravím večeři no a kolem sedmé koupel a postel..dum se zahradou mame ale je jedno jestli chodite po zahradě nebo po venku.Domácích aktivit je tak y spousta ;)

Šarlota4
Echt Kelišová 9869 příspěvků 02.11.18 17:05
@Anonymní píše:
Nevím, já právě nevím co ostatní dělají :mrgreen: Tak bych jí dala čelovku

To by bylo vtipný :lol: mohla bych dát mladošce čelovku a poslat jí na trampošku :-D

Martassek
Kecalka 204 příspěvků 02.11.18 17:06

Moje dcerka miluje společenské hry. Máme jich spoustu a hrajem pořád dokola… :roll: :lol:

Kelsey
Hvězda diskuse 44769 příspěvků 02.11.18 17:09

Utery, ctvrtek maji trenink fotbalu, v patek maji krouzek her (dcery i syn chodi na fotbal a Brontosaura). Nebo lituji venku, po zahrade, pred barakem (brusle, kolo, kolobezka, kluk traktor s vleckou atd.)

kacakaca
Závislačka 2584 příspěvků 02.11.18 17:09
@Šarlota4 píše:

Moje holky vecer posbiraji spadane jabka, zbasti jahody a maliny, shrabou listi, s tatkou popali nejake vetve, naklepou si orechy, co pres den nasbiraly… K veceri je z tama zenu s varechou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 17:09
@Terapeutka píše:
Ideální je domluvit se s nějakou známou nebo kamarádkama, co mají podobně staré děti a střídat byty - děti se zabaví spolu a vy si vypijete kafe :D .
Ve městě je v sychravém podzimním počasí právě mnohem víc možností než na vesnici (kina, divadla, bazény, dětské herny, cukrárny, muzea, domy dětí a mládeže kde bývají kroužky…), my jsme na vesnici docela mimo dění, pokud vyloženě nesedneme do auta a nejedeme 20km do města :nevim:

Když je problém, že tak nějak všude v 6 zavírají takže než někam dojedeme můžeme zase jet domů, auto nemám. A s unaveným dítětem to vždy není uplně na pohodu. Kamarády nějaké máme, ale to taky nejde každý den. Kroužky v okolí jsou teď už plné, bohužel mě to v létě nenapadlo co budeme dělat v zimě.

Uživatel je onlineHobitka
Závislačka 3502 příspěvků 02.11.18 17:09

My treba loni brali velke svicky a chodili jsme palit do krovi „ohynky“, koupila jsem takove ty svitici naramky, tak to jsem obcas vytahla, svitici hopiky na fotbalove hriste. Nebo se slo do tmy s baterkou, do tmy bez baterky… Na snehu jsme staveli za svitu lampy. Chodili pozorovat hvezdy, mesic… Pak v zime rozvesovali lojove kulicky pro ptaky. No, my jsme venku hodne, bez ohledu na povetrnostni podminky (teda kdyz jsme zdravi, loni jsme temnou cast roku promarodili komplet).

Kelsey
Hvězda diskuse 44769 příspěvků 02.11.18 17:16
@Šarlota4 píše:

My mame teda svetlo na zahrade, takze pres celou terasu maji svetlo (tj. plocha 150 m2), cele mame vydlazdene a jezdi si na bruslich, kolobezky, kolo vytahnou, vsechny sve instrumenty, ktere maji v garazi. Nekdy si dobedou spoluzaky, kdyz je jich vic, tak lituji, nahaneji se, hraji hry a je jim sumak, ze je tma. Poustim je i pred barak na chodnik.

Příspěvek upraven 02.11.18 v 17:17

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 02.11.18 17:17

Nic, děti si hrají spolu :nevim: :lol: na mně je jim dát jen zavčas jídlo, ale oni se kdyztak přihlásí :lol: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >