Co děláte s mladším, když se se starším učíte

1073
4.2.20 18:56

Co děláte s mladším když se se starším ucite

Ahoj, otázka do pranice. Jak zabavujete tříletého, když prvňačka dělá úkoly? Bohužel jich máme tak na půl hodiny az hodinu denně, musim nad ní sedět a komentovat každé po, po, pá v písance, jinak to vypadá jako zvratky :lol:, musí mi diktovat každý příklad, než zapíše, jinak to namasti blbě- umí, ale pospíchá, pak u ní sedím i nad zápisem do čtecího sešitu a přípravou tašky, jinak prostě nastane nějaký problém…a malej cuci na telku se sluchátky aby nerušil:/ ale jak se ta doba prodlužuje, už fakt nechci aby takhle dlouho koukal…manžel někdy už bývá okolo 6 doma, to je super, ale často chodí až v osm..a dneska třeba nepřijde vůbec, má večírek s klientem…takže nepomůže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.2.20 19:01

Dceři dávám také úkoly, baví jí to…má písanku pro prvňáky kde jsou uvolňovací cviky a do toho „dělá úkoly do školky“ :-)) :mrgreen:

Jinak stojí za úvahu trochu přenechat dítěti zodpovědnost. Já tašku chystala první půlrok, teď už si ji chystá sám a já ji jen překontroluji. Úkoly s ním píšu, když se učí nové písmeno, jsem u něj, ale často musím odběhnout a řeknu mu, ať si napíše dva řádky a pak mu to zkontroluji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22873
4.2.20 19:10

Taky dávám dceři úkoly. Vybarvuje, hledá tvary, nebo jí dám kouzelnou tužku se sluchátky, ať si hledá v knížce. Mám rozdíl jen 2 roky, to je lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18093
4.2.20 19:12

Mladší lítá okolo nebo dostane tužku a papír a taky dělá úkoly :nevim: jinak starší dělá matiku sám tu jen kontroluju a u psaní u něj teda sedět musím, u čtení mi malý sedí na klíně a různě pobíhá starší čte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4221
4.2.20 19:13

@Rezii Naučit syna, aby se sám zabavil, dát mu něco na kreslení, modelínu nebo lego. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22873
4.2.20 19:18

A taky učím samostatnost. Dojdu, kouknu, opravím chyby a zase musí zkusit sám. Pokud úkol zmastí, tak ho škrtnu a jede znova. Slova prvně napíše nanečisto, tak je přepíše atd. Co kontroluju celou dobu je čtení a to dcera poslouchá co se čte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5948
4.2.20 19:34

Já jsem taky pro to kreslení atd. ale na druhou stranu, pokud nešlo mladšího zabavit, tak prostě ten tablet na tu hodinu měl..
Pro mě důležitější bylo, aby kluk měl klik a lavně ta první třída je taková složitá- začínasjí se děti učit atd..
Když to šlo, tak si kreslil stavěl, pokud ne tak tablet, pohádka.. Zase si myslím, že se z toho svět nezboří…klidně se dítěti můžete věnovat po ukolech se starším

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
4.2.20 19:37

Díky holky ale dcera je nervák a vyžaduje ticho :( měla bych ji asi naučit učit se v hluku, že. Protože malej prostě tiše není. Sice třeba taky kreslí- a rád- ale co třicet sekund vykřikuje hele, dinousaur, hele sluníčko, přičemž každé to slovo zopakuje nadšením třicetkrát a huláká neskutečně, protože má třikrát operované uši a trochu hůř slyší:(:(:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4221
4.2.20 19:39
@Rezii píše:
Díky holky ale dcera je nervák a vyžaduje ticho :( měla bych ji asi naučit učit se v hluku, že. Protože malej prostě tiše není. Sice třeba taky kreslí- a rád- ale co třicet sekund vykřikuje hele, dinousaur, hele sluníčko, přičemž každé to slovo zopakuje nadšením třicetkrát a huláká neskutečně, protože má třikrát operované uši a trochu hůř slyší:(:(:(

Tak trochu usměrnit i syna nebo ho dát do jiné místnosti. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11941
4.2.20 19:40

Mám predskolacku levačku, takže každý den uvolňuje mě ruku a děláme různé „úkoly“ cca 30-45min někdy i déle, když vidím, že chce a jde jí to.
Druhá dcerka 2,5 u nás modeluje a nebo si maluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
4.2.20 19:43
@Wani píše:
Tak trochu usměrnit i syna nebo ho dát do jiné místnosti. :nevim:

On za námi běhá každých 15 sekund a dožaduje se abych mu dinosaury pochválila;) a holku to vytrhuje. Vidím, že u telky budu muset zůstat;) asi jsem vlastně nečekala, že má někdo nějaké zázračné tipy;D ale je fajn slyšet že třeba i někdo jiný pustí prasátko Pepu;D pěkný večer!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2223
4.2.20 19:59

Buď píšeme úkoly když mladší dvouletý spí (chodí spát mezi 18-19hodinou) pokud na to fakt potřebujeme klid, jinak mám druháka celkem samostatného, takže píše sám a donese ukázat mezitím co mladšího zabavím v obýváku aby bráchu neotravoval a nerušil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1494
4.2.20 20:00

@Rezii Prasátko Pepa dobrý, ale u nás jede Tlaková patrola, když kojim a prebaluju. Já na to už koukám taky :mrgreen: Malá má sice jen 20m, ale na tu pulhodku mám jistotu, že bude v klidu sedět a neskoci někam po hlavě, když ji nemůžu chytat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3863
4.2.20 20:58

Me to ceka za pul roku a uz ted se bojim. Jsme pres tyden samy, chlap mi nepomuze. Momentalne mala( 18 mes.), furt rve a vyzaduje pozornost, kdyz vidi, ze se venuji starsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3258
4.2.20 21:52

Za mě je lepší, aby se dcera naučila přes vyrušování bráchy pracovat a pak se společně po úkolech podívali na pohádky, než aby se syn koukal hodinu sám. Jak bude větší, tak se pak dokáže už lépe zabavit.

U nás to bylo tak, že nejprve jsme se s dcerou učily logopedii - přes její nechuť klidně i půl hodiny a syn u toho většinou různě skákal a dělal blbosti. Ale v rámci toho se naučil říkat dříve R a Ř než se naučil sykavky. Prostě to odpozoroval od ségry a samostatně říct R uměl dříve než ona.

Pak když měl cca 3,5 roků, tak dceři (5,5 roků) přibylo k logopedii čtení. To už byl schopný i chvilku se zabavit i jinak než poskakováním a děláním blbostí.

V 6,5 letech dcera začala chodit do německé školy a k tomu se stále učila logopedii a číst a začala se se mnou učit i psát psacím a to už jsme trávily nad učením čím dál více času a trvá to bohužel dodnes.

Syn (v dubnu 6 let) si dnes moc hezky samostatně hraje - skládá lego, kreslí, vyrábí a při tom bezděčně nasává, co se učí ségra. Moc rád má taky jen poslouchané pohádky nebo písničky - na youtube je jich spousta. Možná, že to by mohla být cesta i pro Vás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama