Co děláte s mrňousky během tohoto nešťastného Covid období?

31
1.12.20 10:27

Co děláte s mrňousky během tohoto nešťastného Covid období?

Ahoj holky, mám téměř jedenáctiměsíčního kluka a potřebovala bych nějakou inspiraci, co děláte s podobně starými dětmi v současné situaci. Náš režim se skládá ze dvou spánků za den. Dopolední spánek mezi 10 až 11 hodinou a odpolední mezi 14-15:30 hodinou. Vstává v půl sedmé ráno a chodí spát v osm večer.
No a klasika, vše co bychom chtěli je zavřené - od bazénu po herničky, s kamarádkami a jejich dětmi se momentálně raději nescházíme, venku dneska zima vítr a mě už doma malý skáká po hlavě :). Stále ty samé hračky, knížky, hra na honěnou po čtyřech a nás už to nebaví, je vidět že se malý nudí i když se na hlavu stavím. Hrát si sám moc nevydrží, takže se snažím stále něco vymýšlet aby mi nezakrněl a rozvíjel se :lol:.
Poraďte tedy prosím, co děláte vy. Zda máte v rukávu nějaké aktivity které vaše prcky baví. Případně pokud se vám chce, napište, jak vypadá váš běžný den.

Moc děkuji všem, co se zapojí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1326
1.12.20 10:31

My chodíme ven dvakrát denně, v zimě i větru. Jinak si hrajeme, malá mi “pomáhá” u vaření nebo domácích praci. Občas pustím na chvíli i telku.

Edit - s roční dcerkou jsem ještě v hernicce nebyla a nijak ji to myslím nepoznamenalo. Se známými se stykame normálně.

Příspěvek upraven 01.12.20 v 10:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8148
1.12.20 10:33

@Verusse93 Chodit každý den ven…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
1.12.20 10:36

Nemam uz miminka, ale denne jsme chodili ven, 1-2 hodiny, pokud nebylo vylozene sychravo (snih mi nevadil, vylozene do deste jsem tedy moc nechodila). Zrovna dneska je sice zima, ale hezky, dite oblect, nalozit do kocarku a jet :)
A jinak klasika, sice nechodili, ale podavali mi pradlo, “pomahali” vykladat mycku, kramarili.
Doporucuji activity board, to by prcka taky mohlo zabavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
1.12.20 10:45

S dětmi jsem nikdy do herniček, kavárniček atd. nechodila, po kamarádkách nezevlovala. Nebavilo mě to. S dětmi jsem chodila každý den ven (jen když pršelo, mě to moc nebavilo), klidně i v mrazu, za sněhu. Doma jsem s dětmi něco tvořila, pomáhaly mi s úklidem, vařením. Hrály jsme hry, hodně se četlo. Chodila jsem s dětmi za babičkou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
1.12.20 10:47

Normálně jako jindy. Chodime ven, doma si hrajeme, maly mi „pomaha“ s domácími pracemi. S tak malym ditetem sem ani do zadnych hernicek, bazenu apod nelezla. Budem delat i vánoční cukroví, kdyz varim nebo peču, tak sedi na lince a asistuje (rozuměj picha do kousku testa, micha prazdny hrnec, ujida suroviny…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1590
1.12.20 11:03

Já tohle nechápu… To dnešní maminy umí s dětma fungovat jen když jsou otevřené herny, různá hrací centra apod? Já jsem teda za celý rok s dětma nepocítila změnu (krom školy teda ). Fungujeme pořád stejně covid necovid. Vážně potřebujete k životu všechny ty herny a podobný centra aby jste se doma nenudili? Kdyby se chtěl někdo naštvat tak nemusí, já nerýpu jen mě tohle fakt zajímá, protože tohle není první a určitě ani poslední diskuze na téma CO DĚLÁTE S DĚTMA V DOBĚ COVIDOVÉ.

Příspěvek upraven 01.12.20 v 13:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
1.12.20 11:07

S osmiměsíční chodíme ven, objevujeme krásy Prahy, hrajeme si doma, tancujeme, zpívame, ukazují ji předměty denní potřeby (teď třeba zbožňuje vařečku), vaříme, uklizime, cvičíme, o víkendu budeme péct, atd. Zrovna mimino není těžký zabavit. Do žádných center jsme zatím nechodila, možná časem. Sedět na návštěvě nás ani jednu nebaví, chodíme s kámoškama ven. Ještě nesedí, takže jezdí v kočáru na bříšku a má výhled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
1.12.20 11:20

@PeBa12 nikdo se urážet nebude :) myslím si, že není špatné si sdělit nějaké nápady na aktivity doma. Ven samozřejmě chodíme ale ne vždy je chuť. A herničky případně cvičení s dětmi je příjemné zpestření, chápu že ne pro každého, které aktuálně není otevřené.

Ne každý musí tento dotaz jak vy píšte chápat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
1.12.20 11:26

@Verusse93
To ale nebylo podáno tak, ze jsou hernicky zpestření. Bylo to podáno stylem, ze když nejsou otevřené, nejde 11 měsíční dítě zabavit. A ze v zimě a větru se ven nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
1.12.20 11:36

@NinaU. Ano dá se to tak vyložit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15027
1.12.20 12:05

Jako vždy, chodíme ven, většinou 2× denně, venku se scházíme s jinými dětmi. Někdy jdeme na návštěvu k nim někdy oni k nám. Chodíme na návštěvy k babičkám, jednou týdně jedem na nákup. A hodně pečem, obden vaříme, mám teda o něco starší dítě, cca rok a čtvrt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3298
1.12.20 12:18

Chodíme ven nebo si dcera hraje doma. Se vším, co najde. Upřímně já s ní žádnou cílenou rozvíjející činnost neprovozuju. Knížky si prohlíží sama, nějaké moje komentování je nezajímá. Já spíš otevírám, co nejde otevřít, povoluju závity, doluju věci z pod gauče a tak. Je tak zvyklá od mala a tak jsem si ještě nevšimla, že by se uměla nudit. Prostě si něco na hraní najde. Je ale fakt, že je to u nás jak po výbuchu, celej obývák pokryté hračkami. Ale to mi nějak nevadí. V hernicce jsme nikdy nebyly, já mám z těch ožužlanych a ošmataných hraček osypky, je to nechutný. Akorát nemůžeme chodit na plavání, to ji fakt bavilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.12.20 12:38

Bazeny uz se budou taky otevirat. Nas uz tento patek, tak se taky tesime, az vyrazime. Ale holky jsou zrovna nemocne, tak jsme ted porad doma. Me to teda doma taky moc nebavi, ja te chapu..a tip na zazracnou aktivitu pro male deti bohuzel nemam, mladsi dcerku nejvic bavi vytahovat obleceni ze skrine a delat vsude neporadek. Hracek mame spoustu a ona chce porad pujcit mobil nebo hodinky, klice od auta a ovladac :nevim: Ja to proste beru tak, ze je tohle obdobi potreba hlavne ve zdravi prezit, nezblaznit se z toho a nezacit chlastat :)) a doufam, ze se nam brzo vrati nas normalni zivot i s akcema, navstevama, bazenem, sportem a tak:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17143
1.12.20 12:51
@PeBa12 píše:
Já tohle nechápu… To dnešní maminy umí s dětma fungovat jen když jsou otevřené herny, různá hrací centra apod? Ja jsme teda za celý rok s dětma nepocítia změnu (krom školy teda ). Fungujeme pořád stejně covid necovid. Vážně potřebujete k životu všechny ty herny a podobný centra aby jste se doma nenudili? Kdyby se chtěl někdo naštvat tak nemusí, já nerýpu jen mě tohle fakt zajímá, protože tohle není první a určitě ani poslední diskuze na téma CO DĚLÁTE S DĚTMA V DOBĚ COVIDOVÉ.

Na jednu stranu ne, nepotřebuju, ale… V červnu jsem si zavedla 2 celodenaky týdně a po 3 měsících prostě utrum… Střídala jsem zoo, bazén, žirafu, rodinou návštěvu, novou hernu, stezky… Teď se to kombinaci zima plus covid (druhá strana má důvod, respektuju) prostě nedá. No chodím tu po okolí, není alespoň sra.ni s cestováním v autosedačce, jednou za tři týdny tchyně. Jako ale mít jednou týdně tu ZMĚNU a nechat ho řadit v Žirafe nebo v Zoo půl dne, to by bylo fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat