Reklama

Co děláte s penězi od Ježíška?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Krisista
Nováček 9 příspěvků 02.01.18 10:22
Co děláte s penězi od Ježíška?

Milé maminky, mám dotaz. Nejspíš tu už podobná diskuze je, ale já ji nenašla. Chtěla bych se zeptat, co děláte s penězi, co dostanou vaše děti od příbuzných na Vánoce. Moje děti ještě na Ježíška věří, ale je to tak, že k prarodičům jezdíme až po Štědrém dnu, takže co si moc přejí, jim koupíme my. Ale po svátcích máme doma obálky od prarodičů-ti neví, co jim koupit-ale je to pro ně spíš pohodlnější, s vnoučaty se nemají moc zájem stýkat, takže se ani nedivíme, že zkrátka neví, co jim koupit.jsme na vážkách…dát jim to na účet, koupit třeba oblečení, co potřebují nebo další hračku? Budu ráda, když mi napíšete, jak to děláte vy. Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 02.01.18 10:25

Když je zrovna něco, co je nutné koupit, u nas to bude zrovna autosedacka, tak to vyuziji na to, beru to, ze sme se na to složili. Jinak ji davam penize na učet :)

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 02.01.18 10:25

A co jim za to koupit investiční slitek? :nevim: Až budou velký (18+), tak jich budou mít dost a zúročí se jim to líp jak v bance :nevim:

The_Assassin
Kecalka 451 příspěvků 02.01.18 10:28

Další hračky neee. Koupím za to třeba novou zimní bundu a oteplovačky nebo zaplatím dceři kadeřníka či kroužek na další pololetí. Prostě něco, co je pro děti, ale je to spíše věcí denní potřeby. Holkám jsou dva a tři.

Lekninka91
Extra třída :D 10265 příspěvků 02.01.18 10:29

My máme doma takovou krabičku a tam syslíme prachy, co dostanem pro malýho. :-D A když je potřeba pro něj něco většího koupit, tak do toho sáhnu.. Platila jsem z toho ještě před porodem kočárek, pak očkování, teď brzy budeme pořizovat novou autosedačku.. :-) oblečení někdy platím ze svýho a někdy vezmu třeba pětistovku z krabičky a nakoupím za to :-D

hani28
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 02.01.18 10:32

Na Vanoce jeste penize nedostava, ale co dostane k narozeninam/‚na prazdniny‘ apod. tak si vybere knizku/hracku. Vsak jsou to penize pro malou, tak at si vybere co chce. Pokud by to byla vetsi castka, tak bychom asi dali na ucet nebo pouzili na neco do pokojiku nebo tak.

pikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 02.01.18 10:33

Pokud něco nepotřebuje, nechám to na účtu a použiju až to potřeba bude. Třeba na dovolenou, na něco dražšího. Hned do hračkářství určitě neběžím, už tak má krámů hromadu. Dostáváme větší obnos pro všechny, nebo menší jen pro ní, i tak by za to bylo věcí hromada.

Příspěvek upraven 02.01.18 v 10:33

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.01.18 10:33

@Krisista mám je u sebe a když si kluk řekne, že chce něco koupit, tak koupím. Mladšímu použijeme např na boty a pod, ten z toho ještě nemá rozum.. neštětřím jim to, to mají oba bokem..

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 02.01.18 10:35

U nás v rodině děti cca od 6ti let mají svoje vlastní pokladničky s vlastními úsporami. Darované peníze si tedy buď dají každý do své pokladničky, nebo si za to koupí, třebas i tu hračku/s vědomím rodiče.

Malike
Extra třída :D 11639 příspěvků 02.01.18 10:51

@Krisista letos jsem to schovala na dovču. Dárku měl víc než dost a peníze se hodí.

elen-ka
Extra třída :D 12028 příspěvků 8 inzerátů 02.01.18 10:56

@Krisista Vloni jsme dětem updatovali hrací pokojík - koupili jsme jim za peníze co dostali uložné skříňky na hračky. Letos asi pořídíme nějakou výbavu na dovolenou v kempu.

Hadumi
Extra třída :D 13398 příspěvků 02.01.18 10:58

Utratím je za to, co děti potřebují. Malýmu jsem koupila oblečení, malá to má schované, asi to padne na jarní boty.

yvvett
Stálice 52 příspěvků 02.01.18 10:58

Nevím jak u vás, ale my máme po vánocích hraček ažaž. Koupila bych spíš, co děti potřebují nebo bych to schovala a koupila pak za to botky na jaro nebo tak. Prostě v tomto bych byla praktická. :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 10:59

Záleželo.
Pokud je třeba, tak jsem dávali „poukaz“(námi vytištěný papír) třeba na nové matrace do postelí, nový stůl do pokojíku, případně pak dovolenou u moře nebo na hrách (lyže).
Občas třeba babičky přímo řekly, že to mají na lyžování na horách nebo dovolenou. Někdy to padlo stavebko.
Abych běžala nakoupit hračky to ne. Jedině něco co fakt chtějí, ale ne nutně další krabice lega, ze které se udělá jedna věc.

Osobně mne štve, že tchýně když dojede dá děcká 100 nebo 200 s tím „kupte si bombon“ (ale aspoň, že už je nevozí ona, vždycky se to tu válelo a pak vyhodilo). Moje maminka je rozumnější - mají si koupit něco na sebe (holky).

Mallorka
Závislačka 2999 příspěvků 02.01.18 10:59

Peníze na narozeniny a vanoce dávám na účet, jsou jejich. Jinak děda dával k narození 10tis. Rikal, že jsou na kočárek. Půl jsem dala na ucet a půl schovala na autosedacku.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >