Co děláte z vlašských ořechů?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
611
10.10.21 16:47

Co děláte z vlašských ořechů?

Ahoj holky, letos máme obrovskou úrodu ořechů. Usušeno 15 beden a stále padají. Ráda bych nějaký nápad nebo recept. Samozřejmě jich půjde spousta do cukroví, něco na buchty a něco do mrazáku. Předem děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2220
10.10.21 16:49

Neporadim recept, ale kdybys chtěla usetrit misto v mrazaku, strasne primitivne a rychle se zavarej v mikrovlnce a opravdu vydrzej, lonsky jsem ted otvirala zase do strudlu a na zobani a perfektní. :palec:
A pokud mas znameho vcelare, tak nalozit do medu a nadelat treba male darkove skleničky pro ruzne příležitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2175
10.10.21 16:51
@Villanelle píše:
Neporadim recept, ale kdybys chtěla usetrit misto v mrazaku, strasne primitivne a rychle se zavarej v mikrovlnce a opravdu vydrzej, lonsky jsem ted otvirala zase do strudlu a na zobani a perfektní. :palec:
A pokud mas znameho vcelare, tak nalozit do medu a nadelat treba male darkove skleničky pro ruzne příležitosti.

To jsem nikdy nepochopila, nakládané ořechy v medu. Co se s tím dělá? To se jí jen tak že lžičky, nebo..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
611
10.10.21 16:52

@Villanelle Děkuji to bych určitě ráda zkusila pořadíš prosím to zavaření? Jinak do medu je dělám a přesně jak říkáš jako dáreček nebo malá pozornost super ale už jich mám skoro 100 a tím končím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60018
10.10.21 16:53

To máš štěstí. Někdo je má letos černé.
Moje babi, když má ořech dobrou sezónu. Tak část vylouská a zavaří do sklenic nebo dá do mrazáku.
A zbytek prodá pekárně.
Než se do nich vrhne ta havěť molí.
My nejsme doma alergici naštěstí. Takže do různých koláčů, buchet, frgálu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2220
10.10.21 16:57
@Modra1 píše:
To jsem nikdy nepochopila, nakládané ořechy v medu. Co se s tím dělá? To se jí jen tak že lžičky, nebo..?

Tak ne kazdymu musí chutnat vsechno, ze jo :lol: Ale je to zdravy a moc dobrý, ten orech se sladkym medem a k tomu treba syr. :palec: Proste chutovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60018
10.10.21 16:57

Když je nabídneš na prodej na fb třeba místního města. Tak je i tak prodáš. Nebo je taky nabídnout pekárně. Ono jsou rádi, že seženou na koláče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2175
10.10.21 16:59
@Villanelle píše:
Tak ne kazdymu musí chutnat vsechno, ze jo :lol: Ale je to zdravy a moc dobrý, ten orech se sladkym medem a k tomu treba syr. :palec: Proste chutovka.

Tak já neříkám, že mi to nechutná. Nikdy jsem to neochutnala :mrgreen: Kdyz jsem to někde viděla, přemýšlela jsem, k čemu je to dobrý, že to přece na lžičku musí být hrozně sladký..

Ale k sýru, to je jiná.. To bych i zkusila.. Ale med hodně nechat okapat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2220
10.10.21 17:00
@Nikol Niki píše:
@Villanelle Děkuji to bych určitě ráda zkusila pořadíš prosím to zavaření? Jinak do medu je dělám a přesně jak říkáš jako dáreček nebo malá pozornost super ale už jich mám skoro 100 a tím končím :lol:

Tak to mas zasobu :D
Ja delala loni poprve podle tohoto a opravdu to vydrzi chutove beze změny.
https://www.toprecepty.cz/…v-mikrovnce/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2220
10.10.21 17:03

@Modra1 Ja te chapu, taky mi to kdysi přišlo divny ve stylu ‚co s tim‘. Jsem dostala par sklenicek prave jako pozornost a dlouho lezely doma, zatimco ja na ne sem tam zamyslene mrkla a zas se odmrkla s myslenkou, ze aspon mame konzervovanou svacu az prijde apokalypsa :think:
Pak je muz otevrel k sýrove mise a fakt to dava smysl :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
611
10.10.21 17:04
@Villanelle píše:
Tak to mas zasobu :D
Ja delala loni poprve podle tohoto a opravdu to vydrzi chutove beze změny.
https://www.toprecepty.cz/…v-mikrovnce/

Tak to určitě zkusím je to fakt jednoduchý děkuju ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5188
10.10.21 17:06

@Modra1 Já jsem je právě jednou dostala a taky jsem moc nevěděla, co s tím, zkusila jsem to jen tak na chuť a úplně mi z té sladkosti trnuly zuby. Nakonec jsem to snad zpracovala do nějakého koláče, ale taky mi to nevyhovovalo. To bych daleko raději měla zvlášť sklínku medu a pytlík ořechů. :lol:

Jinak já jich nejvíc sním jen tak - prostě mám doma misku na stole a když mám chuť něco mlsat, zobnu pár ořechů. Pak je akorát dáváme do všemožných buchet - do štrůdlu, hraběnčina štrůdlu, i do perníku, a do toho cukroví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1215
10.10.21 17:10

Dělám z nich úplatky. Vylouskám je, dám do pytlíků po cca tři čtvrtě kila a rozdávám lidem, co jsou na nás hodní a nemají čas louskat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
611
10.10.21 17:14

@mokkk Když mě právě to louskaní nebaví :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1215
10.10.21 17:21
@Nikol Niki píše:
@mokkk Když mě právě to louskaní nebaví :lol:

Mě spíš nebaví to sbírat, takže to tu pár let hnilo a uklízelo se sekačkou. Ale od té doby, co sběr nadšeně zajišťuje dcera, nevíme co s nima :D Kdybych je neloupala, neměla bych je kam dát. Takhle jsou v mrazáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat